bu oss stResi biZi ne Hale getiRdi

vera'

Well-known member
tmm bende atlatınca ole dicem simdi cok gerginim malesef tamamı size kolay tabi demi :dft007:

lise hocalarımız hep üniwersiteyi kazanınca bütün sıkıntılar bitecek gibi anlatıyorlardı,ünw. gelince işin hiçte öle olmadığını anladım.bunuda bilmek lazım diyoruz sadece GARİP, inş kendin yaşar görürsün,
şunu söylemek istiyorum sakın ünw. senin için amaç olmasın,hayallerine ARAÇ olsun o zaman rahatlarsın.

güllügönül

Well-known member
Kardeşim çok iyi alıyorum seni ama unutmaki kaygı öğrenmeyi engeller o yüzden büyük bir çikolata ye ve kendine gel. Bu büyük bir yarış. Şu zor sistemde Allah öğrencilerin, sınavlara gireceklerin yardımcısı olsun inşallah.... Benim zamanımda biz iki sınava girmiştik. ÖSS ve ÖYS. O da çok stresliydi. Şimdilerde ders çalışmaya engel olacak daha çok caydırıcı var ama (en azından bizim zamanımıza göre). Öncelikle bilgisayar çok vakit alıyor ama inşallah senin vaktini çok almıyordur.;)

Yeltegiyan

Elfidam
kpss bu en son yapılan hakkaten sınavdı denebilir :) ama öss hakkaten sınav değil.. öss yi aştıktan sonra anlıyorsunuz.. hatta anlıyoruz..
tarihçi bu yıl ki kpss için de "sınav mıydı bu?" diyenler vardır eminim.ama bu sizin kpss yi önemsememenizi sağlamaz ya da onların kolay görmesi size fayda vermez rahatlatmaz bile....biz de öss de geçenlerden olduk sınav mıydı dedik....ama geçemediklerimiz nedense hala sınav:)

garip stres yapma kardeşcek öss sınav belki zor bir sınav ama imkansız değil....hayırlısıyla olur inşallah.....selametle...

Tarihci

Marmara Tarih
tarihçi bu yıl ki kpss için de "sınav mıydı bu?" diyenler vardır eminim.ama bu sizin kpss yi önemsememenizi sağlamaz ya da onların kolay görmesi size fayda vermez rahatlatmaz bile....biz de öss de geçenlerden olduk sınav mıydı dedik....ama geçemediklerimiz nedense hala sınav:)

garip stres yapma kardeşcek öss sınav belki zor bir sınav ama imkansız değil....hayırlısıyla olur inşallah.....selametle...

yok yahu, hakkaten öss sınav değil.. ne ki sıfat zarf zamir belirtili isim tamlaması soruyorlar.. anlam bilgisi soruyorlar yani türkçe bilen herkes anlam sorularının üçte ikisini yapar.. felsefe desen türkçenin devamı gibi paragrafta anlam sorularından :) tarih dedikleri ınkılap tarihi ağırlıklı coğrafyada ova plato bir iki zor görünen ama çok basit olan grafikli sorular.. matematikde de bakkal hesabıyla bile işe yarayacak net çıkartanlar oluyor. yani türkiye birinciliğine oynamıyorsan, hiç soru kaçırmadan yapma niyetin yoksa öss kazanılamayacak zor bir sınav değil.. biz belki vakit ayırmadık gerekli ihtimamı göstermedik o yüzden marmara da kaldık.. garib daha çok zaman ayırırsa ve bu zamanıda verimli kullanırsa daha güzel bir okula girebilir. gözünde büyütmesin yeterli.. hatta kendisinin yapabileceğine diğer öğencilerden üstün olduğuna kendini inandırsın.. mesela sınav günü hava kapalı ve yağmurlu mu oldu diyelim.. bundan bile kendine pay çıkartsın desinki: şimdi çok bayıcı karamsar bir hava var.. öğrenciler bundan kötü etkilenecekler moralleri bozulacak korkacaklar stressleri artacak ve hata yapacaklar.. ben ise hata yapmayacağım ve onların bu kötü hali benim lehime olacak.. mesela sınavdan evvel gitti mi okulun bahçesine.. orda sınavı düşünmesin.. orda bahçedeki öğrencilerin yüzündeki stresi ve ailelerinin onları rahatlatmak için yaptığı komiklikleri izlesin.. dğer öğrencilerin ne denli korktuklarını görüp bununla sevinsin.. öyle kıla tüye takılmasın.. yahu öğrenci diyorki eyvah bu gün güneş var ben cam kenarına oturursam ya bana güneş vurursa.. aman Allah ım...!! ya sıram dengesizse sallanırsa... aman ya Rabbi bu ne kabusssss..

bakın orda böyle tipler göreceksiniz ama bu halleri bastırılmıştır dşarıya yapay gülücükler saçarlar ama elleri ayakları streslerini göstermeye yeter..

tip 1: :006:
tip 2: :016:
tip 3: :002:
tip 4: :026:
tip 5: :013:
tip 6: :036:

Sen bunlar gibi değil işte böyle olacaksın: :011::008:

ebrar172

Well-known member
Kağıtlar biçilecek kalemler sivrilecek
Kitaptan hazırlanan kopyeler çekilecek

-----------------------------------------

ha ha ha...
icon10.gif
icon10.gif
icon10.gif

ne zahmet ya Rabbi....:p
birde kopya çekenlere tembel derler ; adamlar harbi harbi ter döküyormuş yahu...
icon10.gif

Garib

Well-known member
dönem basında hemen hemen her hocayla aramızda geçen bir diyalog:
---dersaneye kimler gidiyo bu sınıfta?
---
--- kimler evde hazırlanıyo?
---
--- peki siz cam kenarındaki grup siz napıyosunuz?
--- hocam biz sınav sistemine karsı oldugumuz için öss'yi sallamıyoruz
---afferin!!!:008:

Garib

Well-known member
İŞte ÖSS yi Kazandıran taktikler
1.parayla davulcu tutun, gece rakiplerinizin (=arkadaşlarınızın) evinin önünde davul çaldırın.böylece onları geçebilrsiniz.
2.yakınlarınıza sahip çıkın. mümkünse hepsini bir odaya tıkın ve çıkarmayın. öss'den birgün önce karşıdan karşıya geçerken araba çarptığı için kalçası kırılan bir anne oldukça moralinizi bozabiliyor.
3.öss ye okunmuş 41 tane pirinç yutarak girmek ten başka güzel taktik,çare yoktur. çeşitli okunmuş şeyleri yeyin
4.oss yi kazandiracak son dakika taktiklerini sabaha kadar okuyun, takip edin. öss yi kazanmak isteyen sizin dışınızdaki 2 milyona yakın kişiye bir hayrınız dokunmuş olur.
5.sınavda atak oynayın, "en iyi savunma hücumdur" mantığıyla soruları 3-5 saniyede çözün, çözemezseniz bile bir şıkkı işaretleyin.. sınavı yarım saatte bitirin.. "oha ben neymişim" moduna girin, artan özgüvenle birlikte sorulara tekrar bakmayı deneyin... zor sorulara 'ben senin gibileri çok gördüm oğlum(ya da kızım)' deyin
6.sınav çıkışında mikrofonlara "önemli olan katılmaktı, artık önümüzdeki sınavlara bakıyoruz" demeyi unutmayın.
7.sinavin berbat gectigini hayal edin, en kötü senaryoyu akliniza getirin. en kötüsünün bile kaldirilabilir oldugunu, ucunda ölüm olmayan sacma sapan bir sinav olduguna kanaat getirip rahat olun. girdiginiz tüm deneme sinavlari gibi bir sinav oldugunu unutmayarak stres yapmayin (bakın bu mantıklı..yapınız bunu.. )
8.uyumadan önce dedelerinize yalvarın yakarın, mubareklere dualar edin. ak sakallı dede olayı her an devreye girebilir.
9.oss yazin 2277ye gonderin son dakika taktikleri elinize gelsin, birkac ay sonra neticeleri de diger elinize alin.
10.sorulari calin.
calin..
calinnnn
cal sorulari calllll
full cekersin sorulari calarsan:005::023:

Garib

Well-known member
nasıl geçti yavrum?
>* yorum yok..
>- yuppi...! çocuk kamu yönetimini kazanıcak galiba

- nasıl geçti bakalım?
>* allahtan ümit kesilmez...
>- tıppımı kazanıcaksın..?
>* çok iyimsersin..

> - nasıl geçti çocum?
>* çok iyiydi sınav yerimi hemen buldum. sınav solnu fevkaladeydi, gözetmen jenıfır lopez gibiydi..v.s, v.s
>- sınav nasıldı evladım..
>* hangi sınav..?

>
> - nasıl geçti sınavın yavrum?
>* yürrü yavrum yürrü fistanını sürrü...
>- ahanda çocuk keçileri kaçırdı..
>* şindide geçtii burdan konyalının birriii..
.

> +sınaw nası geçti güsel kızım?
>-çok iyi geçti annecim....hacettepeyi kazanırım büyük ihtimal...tıp olmazsa
>bile beslenme uzmanlığı felam olur
>+ben sana demedimmi iyi çalış die...bak tıpı kazanamıcan...komşunun kızı
>kesin kazanıcak..resil olcaz millete resiiiillll
>-hayda...kadına hacettepe dioruz o ne dio:030:

>