Sergerdan

Well-known member
DİNİ AVATARLAR

a128bv5.gif

a126es3.gif

a100xo5.gif

a95tl4.gif

a104gy5.gif

a74zx5.gif

a110bd2.gif

adszz9xfzh8.png

31730296543f53c5d548f6ho6.gif

dönecegiz dönecegiz Mekke birgün dönecegiz.

Sergerdan

Well-known member
DİNİ AVATARLAR

Bİ DÜNYA RESİM VAR TEŞKÜR EDERİZ HCNKO.

apolinuf9kv0.gif

dua5rw7vn8ag6ztme9dz1.gif

a123ua2.gif

normalch3na6.jpg

lailaheillallahpk9xs5idsc3.gif

264xn9.jpg

ben seni sevmem demedim

gözlerin yaş mı doldu gelin...

Sergerdan

Well-known member
KARMA RESİMLER

imageslf4.jpg

634ve9.jpg

kuzu01au1.jpg

15671359nd6.jpg

KEDİLER ŞAKİRT GALİBA _________________________________________________
19937056a1678e996bum1.jpg

tasnj2.jpg

bannerri5.gif

küçücüktüm ben kücücüktüm..._________________________________________________
sorcevapcy7.jpg

zamelb6104hc5.jpg

sehir63kzg5.jpg

sizlerde arşivinizden en begendiklerinizi atın._________________________________________________

afillidelikanlitj9uo2.gif

169hs9.gif

70527zv7.gif

blowkisses8nt9duxd0.gif

2143961swc8.jpg

duaminiii1.jpg

noldu gelin noldu gelin gözlerin yaş doldu gelin

Sergerdan

Well-known member
DİNİ AVATARLAR 2

207kfgo8.gif

161wkzb1.gif

85150070610755st8hpak3.gif

yüregim sızlar inceden_________________________________________________
animislam10jw7nl0.gif

fahrikainatpq5lp2.gif

heart004pt2ll9.gif

aşktan yana söz duyunca_________________________________________________

islami01aa4qf7.gif

kurananimation1wd6lh4.gif

muhammad5b101545dbs2.gif

muhhs9fn7.gif

ben hep seni düşünürüm_________________________________________________

webkalb1ks7qd4.gif

sett9kz9.gif

subhanallah5gy2vq0.gif

tr8cufn0.gif

mevlana9plkr2.gif

kainat uyur sessizce_________________________________________________

allahwa9al4.gif

654xxmo9.gif

adsznj2.png

byfenertvislam3ufbl6.gif

image016kr0.gif

ramazankerim3pu0we3.gif

selavat69498iqai0.gif

uçsuz hayaller boyunca_________________________________________________

subhanallahaf0pu1.gif

kayanyildiz8tlgp6.gif

21483807nd3.png

cc34fzlu5.gif

cc34fzlu5.gif

[imghttp://img508.imageshack.us/img508/9859/barrrrb15ixas5.gif]http://[/img]

hat018uz8tc9.gif

gif32xt0vm7.gif

aklın ucu deger hiçe

-fine-

Sergerdan

Well-known member
dini resim,avatar,resim buraya lutfen

95371162dd8.jpg

aa

imagesso4.jpg

aa

87860718zx2.jpg

aa

70509133nw9.jpg

aa

47333874xe7.jpg

aa

lagoyluna5yr2mn8lpdu4.gif

aa

night1frn0.jpg

aa

super8tw1ztiw3.jpg

aa

yagmurrz7.jpg

aa

yayla333au9.jpg

aa

yayla111hy3.jpg

aa

yaylanv6.gif

aa

night1eev9.jpg

aa

2914869530100827454s200qn7.jpg

aa

79669677os0.jpg

aa

devamı aşagıda inş._________________________________________________
yag3jp7.jpg

aa

animasyon30uq7wf7gvmt2.gif

aa

koyun2ok4.jpg

aa

kuregul0lbbr4.gif

aa

yag3jb6.jpg

aa

karanlklj4.jpg

aa

rose10iema7.gif

aa

koyun4le7.jpg

aa

29597nm4hq8.jpg

aa

29606gb0ag6.jpg

son iki resim bir arkadaştan alıntıdır,eline saglık_________________________________________________
kucukkiz6zvrp9.jpg

aa

f41sdky1az0.jpg

aa

f41sdky1az0.jpg

-fine-

herşey bitti artık bil bundan sonra

ff1cy19seaf9.gif

29600kk5.jpg

44218pp3.jpg

29603em1.jpg

29604xx0.jpg

44219lg7.jpg

-alıntıdır-

hayatnrenkleribc5.gif

Ya ALLAHU YA ALLALLAH

Ya Allahu Ya Allah

mavigül06

New member
KİŞİ SEVDİĞİYLE BERABERDİR

Dünyada iken başından birkaç nikah geçen bir hanım Cennette bu beylerinden hangisiyle birlikte olacak?

– Efendim, önce Cennetin özelliğini hiç unutmamak gerekir. Bu özellik unutulursa bir çok sorunun cevabı da verilemez. O özellik şudur:

Cennet eksiksiz mutlululuk yeridir. Cennete giren insan artık orada mutluluğunu gölgeleyecek en küçük şeyle karşılaşmayacaktır. Tam aksine, kendisini ne mutlu edecekse onların hepsine de orada hem de istediği şekilde kavuşacak, mahrumiyet asla söz konusu olmayacaktır.

Bu temel ölçüden hareketle denebilir ki, hangi kocasıyla mutlu olacaksa, Cennette onunla olacaktır. Diğer bir ifadeyle dünyada hangi kocası kendisini memnun etmiş, mutlu kılmışsa Cennette de onunla olmayı tercih edecek; dünyadaki mutluluğuna ahirette daha da ileri safhada mutluluk katacaktır. Çünkü sevmediği, memnun olmadığı kimseyle birlikte olmak mutluluk yeri olan Cennette söz konusu olmayacaktır. Öyle ise sevenler Cennette de sevdikleriyle birlikte olacaklar, dünyadaki fani mutluluklarını Cennette ebedi mutluluğa çevireceklerdir. Bu konuda farklı manalara geldiği sanılan hadislerin verdiği özet hüküm budur.

Nitekim halk dilinde ata sözü halinde söylenen meşhur hadis de bunu ifade etmektedir:

– Kişi sevdiğiyle beraberdir!

Ne yazık ki dünya öyle her arzuyu yerine getirmeye müsait bir mekan değildir. İnsan bütün isteklerine rağmen dünyada sevdiğiyle beraber olmayabiliyor. Şu kesin ki, dünyada beraber olamasa da ahirette olacaktır.

Hatta içine hapsettiği aşkının icabını burada yaşayamayarak gidenler, orada sevdiklerine kavuşacaklardır.

Buraya şöyle bir nükte de ilave edebiliriz.

Madem kişi sevdiğiyle beraber olacaktır ahirette. Aman dikkat! Cennetlikleri sevin ki Cennette beraber olasınız. Allah korusun, Cehennemlikleri severseniz bu defa da sevdiğinizle birlikte olmak için Cehenneme girmek hiç de ihtimal dışı değildir. – Olur mu öyle şey demeyin? Olabilir. Sevginin gözü kördür derler. Kişi, kalkar Allahın sevmediğini sever. Onun gideceği yere de gider. Çünkü kişi sevdiğiyle beraberdir.

Öyle ise Allahın sevdiklerini sevin ki, onunla birlikte olasınız ahirette. Bir yersiz sevgi kurbanı, hissine mağlup duygu insanı haline gelmeyesiniz.

Burada hatırlanmasına ihtiyaç olan mühim bir başka husus ta şudur.

Maneviyat büyükleri diyorlar ki:

– Sakın dünyadaki evliliğinizde sevginizi kısa zamanda yok olacak suret ve dış güzelliğine bağlamayasınız. Tezden yok olacak olan yüz güzelliğini yegane sevgi sebebi saymayın. Çünkü bu dış güzellik kısa zamanda yok olur, sevmenizi gerektiren şey de yok olacağından aranızda sevgi sebebi kalmamış sayılır. Bu anlayış aileyi kısa zamanda sevgisiz bırakır. Halbuki sevgiyi kısa zamanda yok olacak dış güzelliğe değil de yaşlandıkça daha da artacak olan iman, ahlak, ihlas ve sadakat gibi güzel vasıflar üzerine inşa etme halinde, ailenin geleceği garanti altına alınır. Aradığı sevgi sebebinin ömür boyu sürdüğünü gören taraflar, aile bağını bir ömür boyu zayıflatmadan sürdürürler. Çünkü dindarlıktan kaynaklanan güzel ahlak, hanımla beyi cennette de birlikte kılar, dünyadan sonra ebedi hayatta da birlikte olmalarını sağlar, sevgilerini sanki ebedileştirmiş olurlar böylece. Bu yüzden de ebedi hayat arkadaşını kırmamaya, incitmemeye burada daha çok dikkat ederler.

Bu hususta şu nokta hatırdan hiç çıkarılmamalıdır:

– Cennette birlikte olacak hanımla bey, dünyadaki zaafların sahibi hanımla beyin aynısı olmayacaktır. İkisi de ayetin tabiriyle (tathir) olmuş, yani her türlü maddi manevi kirlerden kusur ve çirkinliklerden tümüyle temizlenmiş olarak Cennette birlikte olacaklardır. Hatta hayallerinde olan hanım ve bey nasıl idiyse, ikisi de aynen öyle duruma çıkacaklar, birbirlerini mutlu edecek cennet genciyle Cennet hurisi görüntüsüne gireceklerdir. Dünyada var olan bazı sevgiyi gölgeleyici görüntülerden de tümüyle arınmış halde buluşacaklardır Cennette..

Böylece beyin dünyadaki hanımı her manasıyla hayran kalacağı bir Cennet hurisi haline geleceği gibi, hanımın dünyadaki beyi de her manada hayran kalacağı bir Cennet genci haline gelecek; dünyadaki gölgeli mutluluklarını Cennette gölgesiz şekilde daha ileri safhada yaşama imkanı bulacaklardır.

Bu sebeple dünyadaki sevgilerini yalnız gençlik devresine ait geçici dış güzelliğe bağlamamalılar. Yaşlandıkça gelişen, Cennette ebedi hayat arkadaşlığını kazandıracak olan iman ve ahlak güzelliğine kilitlenmeliler ki, aile sevgisi ömür boyu sürmekle almasın, ebedi hayat arkadaşlığına dönüşme özellik ve güzelliği kazansın..

Sergerdan

Well-known member
Hareketli Resimler

architecturalfantasybylqq6.gif

21ef2an8.gif

0712rcm01ej4iy8.gif

cascatarp6tw5.gif

islandxm1bb2.gif

joefallsgo6id8.gif

winterbycookwaterjb7os9.gif

waterval2gt0if0.gif

wtrevalpi0sd4.gif

-alıntıdır-

Arkadaşlar sizde internetten veya elinizdekilerden buraya koyarsanız güzel olur.Çok güzel bunlar ya

istiðna

Active member
manzararesimleri20135tz1.jpg

buda hayatımda gördügüm en güzel anlatım tarzı olan hocama gelsin.abi siz ögretmen misiniz.uslubunuz cok güzel de.
bizim memlekete benziyo.o ormana giden yolu cok begendim.hepsi için cok teşekküe ederim... ;)

Sergerdan

Well-known member
Karı ben de çok severim,teşekkürler aziz talebe.Ama bu akşamlık bu kadar,çünkü benim yukum geldi bu vakitte.
Kitap okiyim,sonra adda :)

hasret

Well-known member
istiğna ' Alıntı:
manzararesimleri20135tz1.jpg

buda hayatımda gördügüm en güzel anlatım tarzı olan hocama gelsin.abi siz ögretmen misiniz.uslubunuz cok güzel de.
bizim memlekete benziyo.o ormana giden yolu cok begendim.hepsi için cok teşekküe ederim... ;)
he bencede ,Abi yoksa bu resim bizim memlekete mi ait?
Kışın yolları kayak pisti gibidir,tatile uludağa gelmeyin Ağrıya gelin,bol bol kayın::)

istiðna

Active member
Şualar ' Alıntı:
he bencede ,Abi yoksa bu resim bizim memlekete mi ait?
Kışın yolları kayak pisti gibidir,tatile uludağa gelmeyin Ağrıya gelin,bol bol kayın::)

sualar abi bu resmi ben yolladım ama hiç karıda sevmem.zaten havalar sogumaya basladı,bide bakmısıın kar yagmıs.inş sadece 1 ay yerde kaılr ama o zamanda ekolojık denge bozulur,hakkımızda hayırlısı neyse o olsun.