Aşkın Vav Hali..

Tarihci

Marmara Tarih
Cevap: waw..............(işte bu yüzden waw)

bazen tekrar güzeldir dimi tarihçi kardeş,farketmedim var olduğunu,
yinede özel bir başlık altında WAW'ları toplamakta iyi olabilir:027::021:

Var olması muhim değil, zaten daha detaylı anlatılmış ancak benim burda yazdığım kendi cümlelerimin altında kaynak diye "sorularla islamiyet" yazılması pek doğru olmasa gerek..

vera'

Well-known member

Bir "VAV" Çizermisin Hocam

Bir "vav" çizermisin hocam
ucu ruhuma dokunan,
ve okunurken "aşk" diye okunan...

Bir "vav" çizermisin hocam,
Ruhumdaki düğümleri çözermisin,
Bir kuğuyla "aşk" denizinde yüzermisin.

Bir "vav" çizermisin hocam
Gözü dünyaya kapalı,
Vakur, derviş kafalı,
"aşk"ı anlatır yüreği yaralı...

Bir "vav" çizermisin hocam,
Ağyare harf gibi duran
Yare "aşk" diye okunan...

Bilal Tırnakçı

Tarihci

Marmara Tarih

bir çifte vav da benden size gelsin..

308.jpg

vera'

Well-known member

çok teşekkür ederim tarihçi,arşiwime ekledim:003:
sizmi çektiniz yada hangi camide öğrenebilirmiyim:032:

vera'

Well-known member

attachment.php

WAW;

AŞKIN KALBİDİR…

WAW ateş ile birleşince önünü alamazsınız… neden mi ?

ÇÜNKÜ birkez girdiği bedeni kavurmuş ve varlıktan alı koymuştur

şayet…

NUR ile birleşirse

ARTIK aynadır

KAİNATA

380 yıl evvel bir şair derki

BEN WAW’I SEVDİM BENDEN GELİŞİ YILLAR SONRA OLACAK

BEN WAW’I BE’NİN KADEHİ İLE İÇTİM

BENDEKİ SEVGİYİ İKİSİDE BİLMEYECEK……

O YANLIŞLARIN ZAMANINDA GELECEK

WAW ALEV İLE BİRLEŞECEK VE KORKUDAN KADEHİNİ ÇEKECEK

ONLAR BENİ BİLMEYECEK KİMSEDE ONLARI BİLMEYECEK……

Alıntı

vera'

Well-known member

attachment.php

Aşkın vav halini aramak…

Dünyaya eşref-i mahlûkat olarak gönderilen insanoğlunun secde anında Rabbine karşı sükût içerisinde halini arz etmesi, boyun bükmüşlüğünün tezahürü.

Kulluğun manasının sırrındadır vav hâli. İnsanın cenin halinde vav şeklini andıran bir şekilde doğması, ilerleyen süreçte elif gibi doğrularak kâinata meydan okumasında kalbin en iç yerinde saklıdır vav.

Mütevazılığın, boyun bükmüşlüğün ifadesidir vav.

Özgürlüğe açılan yelkenlerin sırrında saklıdır vavın manası. İki büklüm olup tefekkür edince anlar insanoğlu. Anlamaya başladıkça; aranılanı aramaya koyuldukça; aradığının kanatları altında kanat çırptıkça; çaresizce kalana kadar dağları delme şevkiyle Ferhat olup dağa kazmayı vurdukça, yoksunluğun aslında aranılanın yokluğu olduğunu idrak eder insan

Ten kafesinden uçup aşkın vav halini aramak…

Varlık içinde yokluk çekerek, korkulana karşı korkulanın azametinden, güçlü oluşundan değil, korkulanın sevgisini kaybetmekten korkmak. Dünyevî ne kadar duygu ve arzusu varsa hepsini ten kafesine hapsedip Hıraya çekilerek, aşkın kaynağı olan El Vedud’a yaklaşabilmek…

Tepeden tırnağa aşk kesilip sırılsıklam sarılmaktır toprağa. “Benim sadık yârim kara topraktır” diyen Aşık Veysel gibi kara toprağı dost eyleyip, nefsin kefeninden sıyrılarak vav olup kanat çırpmaktır.

Kısacık ömrü hayatında, kendisini unutan insanın, kendisini yeniden keşfe çıkarak kendisinin farkına varmasıyla bir zamanlar ayağının kayıp da yolda düştüğü yerden kalkarak yola devam etmesi. Kendisine yabancılaştığı, özünden uzaklaştığı, ölümü hatırlamamak için kendisini dünyaya kaptırdığı her şeyi bırakarak, ölmeden önce ölüme kanat çırpmaktır aşkın vav hali.

Olmak, vav halinin tekrar tekrar oluşuna bir atıfsa, vav halinde her nefes aşka atıftır. Her oluşla varlığın notaları yankılanır kâinatta, yağmurlar can verir susuz topraklara, aşkın vav hali ise kurumuş yürekleri yeşertir…

Derman arıyorsan derdine dön ey yolcu! Sükûtu kan çanağına dönmüş gecenin yakamozda yakarışındadır hikmet. En kutlu sözün; Kuran’ın yüreğine nazil olmaya başladığı anda /kadir gecesi/ gece yürüyüşünle miracını yaşamaktır aşkın vav hali.

Mütevazılığın, boyun bükmüşlüğün, acziyetin ifadesidir. Allah (c.c.)’a adanmaktır. Meryem gibi.

Diriliş amentüsünün tüttüğü yetim bıraktığın secdegâhının ağıtıdır bu. Rıza-i İlahiye’ye kulak ver, yüreğini dinle, yüreğinin frekansını kâinatın zikrine ayarla;

“Secde et, yaklaş!”

Ay Vakti Ekim 2008 Alıntı

--------------------

we yine yine waw.....

GuLSerbeti

Well-known member

Aşkın vav halini aramak…

Cok Tesekkurler, waw konuyu takipteyim, projeme katkisi olacak diye dusunuyorum ins. ... isterseniz, Albumlerinizden wawlar gonderebilirseniz adresime....:021::045:

ayrica paylasim gercekten muhtesem... hatta ingilizce cevirisi olsa super olurdu... Konsepti hocaya anlatmak lazim..:045: simdilik sadece bir fikir ama, hayirlisi... dua ile..

vera'

Well-known member

Cok Tesekkurler, waw konuyu takipteyim, projeme katkisi olacak diye dusunuyorum ins. ... isterseniz, Albumlerinizden wawlar gonderebilirseniz adresime....:021::045:

ayrica paylasim gercekten muhtesem... hatta ingilizce cevirisi olsa super olurdu... Konsepti hocaya anlatmak lazim..:045: simdilik sadece bir fikir ama, hayirlisi... dua ile..

ilginize teşekkürler şerbetçim:)
ingilizcemi şeyy,arapçaya çewirsem olmazmı:002:
en güzel WAW ları paketleyip size göndericem en kısa zamanda,
peki projeniz nedir:032:

GuLSerbeti

Well-known member

ilginize teşekkürler şerbetçim:)
ingilizcemi şeyy,arapçaya çewirsem olmazmı:002:
en güzel WAW ları paketleyip size göndericem en kısa zamanda,
peki projeniz nedir:032:

hazir varsa arapcada olur... yoksa ugrasmayin... wawlar icin simdiden Tesekkur ederim :)
projem islam sanatlariyla alakali...:010: vav ana tema olarak isime yarar diye dusunmustum... ama hocama danismam lazim... :023: