Anlamlı Dediğiniz Sözleri Burada Paylaşalım

ASHAB-I BEDR

Well-known member
'' En derin yaralarla başlar en derin gülücükler.En yüksek uçurumlardan düşerken öğrenirsin uçmayı.

En derin denizlerde boğula boğula becerirsin tek bir nefesle yaşamayı.''

*Friedrich Nietzche*

180271_10150102350479672_696779671_6010770_8320348_n.jpg

NİSANUR

Well-known member
Her son bir başlangıçtır.Her ölüm,bir doğumu müjdeler...Ana karnında ölüp,dünyaya doğarsın...Dünyada ölüp ahirete...Gecenin karanlığında kalma;gece de doğacak sabahın müjdesini al...

NİSANUR

Well-known member
Gönlü yumuşak insanların konuşmaları da yumuşak ve ılımlıdır. Onlar asla kalp kırmaz. Çünkü bir mihenk vardır gönülde; sözünü önce ölçer biçer sonra muhatabına sunar.

harp

Well-known member
YÜrÜmesİnİ bİlmeyen kÖpek sÜrÜye kurt getİrİr....kÖr İstedİ bİr gÖz allah verdİ İkİ gÖz...aslan otaĞini Çakallara sirtlanlara birakacak deĞİlİz deĞİlmİ yahu hÖyt yanİ...

NİSANUR

Well-known member
Nefsi yapılması gereken bir şeyle meşgul et. Aksi takdirde o seni, yapılmaması gereken bir şey ile meşgul eder.

Hüseyin bin Mansur

NİSANUR

Well-known member
"İnsanlığı aradım; bunu doğrulukta gördüm. Gönlüm ululuk istedi, bunu kanaat ve tevazuda buldum. Övünmek istedim, bunu huyda ve benlikte küçülmekte buldum. Gönlümün ganî olmasını aradım, bunu tevekkülde buldum.”

Veysel Karâni

NİSANUR

Well-known member
Bedeni her yana çeken, bakıştır. Erkeğe kadın bakışı verilirse sapık olur, kadına erkek bakışı verilirse yine sapık olur. Ama sana Cebrail bakışı verilirse kuş gibi semada yol alırsın. Arşa aşık olursun. Eşek huyu verilirse köşkün sadece ahır olur.

Hz Mevlana

NİSANUR

Well-known member
"gözyaşlarıyla kapatılan her mektup zarfında adres yerine hüzünle pişmanlıklar yazılıdır.hiç bir hüzün de postacıya teslim edilmez.."

Lebbeyk

Well-known member
-Dünyaya fazla önem verme ki, hür yaşayabilesin. Hz. Osman

...dünyewileşmekten uzak durursak hür yaşayabiliriz, hür yaşayabilmek içinde Hür Adam ın yolunu sürebiliriz... (E.F.)

NİSANUR

Well-known member
"Dolup dolup akmayan gözyaşları gibiyim,
Dolup dolup yağmayan yağmurlar gibi…
Gözlerimde yağmur bulutlarının gölgesi ile
Dolaşıyorum, insanlar ve iklimler arasında…"

NİSANUR

Well-known member
Düşün… Kim üzebilir seni senden başka?
Kim doldurabilir içindeki boşluğu sen istemezsen?
Kim mutlu edebilir seni, sen hazır değilsen?
Kim yıkar, yıpratır seni sen izin vermezsen?
Kim sever seni, sen kendini sevmezsen?
Herşey sende başlar, sende biter…
Yeter ki yürekli ol, tükenme, tüketme,
Tükettirme içindeki yaşama sevgisini…

NİSANUR

Well-known member
Ve bir gün aklın kocaman bir çiçek gibi
Açılır açılmaz sana ölümden korkmamayı öğreteceğim
Canını hiçbir pazarda satmamayı
Onu incitmeden kırıp dökmeden
Bir zerresini ziyan etmeden yepyeni
Götürüp Allah’ına teslim etmeyi öğreteceğim.

NİSANUR

Well-known member
Göğün kucağına bırakıldı gözler. Bulutlar, kuşlar, ay, güneş, yıldızlar; mihmandarlık etmekteydiler. Göze, hoşgeldin demeleri göze hoş geldi ve yaslandı gökkucağına göz. Ayrı ayrı ders verdiler; anlattılar yağmuru, ayrılığı, peygambere itaati, harareti, sonsuzluğu göze.Gaflet harap etmiş gözünü iyice açan göz, derin bir nefes aldı. Hayran kalmıştı. Bu ne güzellikti. Kıskandı birden. Bir kusur bir eksiklik arar gibi yine çevirdi bakışlarını. Yine çevirdi... Yine, yine... Tekrarlardan yorgun düşen göz, dönüşte hatırladı ve utandı. Hatırladı mülk suresini ve utanarak bir kez daha baktı gökkucağına. "Sübhanallah" dedi.