Afrika da Hristiyan-Müslüman rekabeti 2

H

hadim

Misafir
Afrika ya önce hristiyanlar gitmiş

19 ağustos 2007 bu günkü zaman gazetesi. Abdullah Aymaz hocanın yazısını MUTLAKA okuyun (konuyla alakalı).selametle :eek:

Sergerdan

Well-known member
Abdullah Aymaz ikinci yazıda da bu konuya devam etmiş.O da dikkat çekici.Müslüman ülkede gelip hristiyanlar bizdekine benzer veya degil duygularla okul açmış ve kimi müslümanlar eyvahlar olsun ki hristiyan olmuş o ülkede.Şimdi onlardan daha fedakar kardeşlerimiz orada Türk Okulları ile aynı hizmeti ediyorlar.Allah muvaffak etsin.Demek ki gerçekten insan ihsan edene meylediyor ve bizde insanın bu tabiatına göre amel etmeliyiz.

İkinci yazı:

http://www.zaman.com.tr/webapp-tr/yazar.do?yazino=578020

T

Tarihci19

Misafir
afrikalılar derki: hristiyanlar buraya geldiğinde bizim topraklarımız vardı onların kitabı,, şimdi bizim kitabımız var onların ise hem toprakları hem kitabı... misyonerlik sömürünün gizli adıdır, vitrinidir ABCMF amerikan board un turkiyedeki misyonlerlere gönderdiği mektubta şu cümleler geciyor ""unutmayınki vaadedilmiş topraklar savaşsız şekilde geri alınacaktır," osmanlı zamanında misyonerlerden bazılarının ABCMF ye gönderdiği mektuplarda yakınmaları var "müslümanlardan bir tek çivi bile sökemedik" peki ya şimdide ölemi acaba ? değilse biz ne yapıyoruz bunun için? biz bişey yapmıyorsak ama yapanlar varsa ki var işte afrika ve daha nice yerlere gidenler var bari onlara köstek olmayalım çamur atmayalım atılan çamurlara kanmayalım..

T

Tarihci19

Misafir
HayaLeT ' Alıntı:
evet ortak..bişey yapmıyoruz gölge etmeyelim ::) ihsan isteyeceklerini de sanmıyorum..
onların maksatları belli çamur at izi kalsın..ama ayşe teyze haklarından gelir :p
ortak tuncerr adlı üyemiz nerelerde haberin var mı ::) o böyle paylaşımlarda çok bulunurdu da onu hatırldım şimdi ::) inşallah iyidir..

ortak yapmışsın yapacağını ;) forum yanacak ::) ;D

yok :) yanmaz yanmaz :) kaldırabilir bizim forum bunu :) tuncerr nerdedir bende bilmiyorum..

TESBIHAT

Active member
namı celili muhammedinin dört bir yanda çıcek acmasından rahatsız olan müslümanlığını yoklasın
ya da
türk bayragının altında dını ırkı ayırım yapmadan ıstıklal marsını ızlerken etkılemeyen kalp de kendını yoklasın
vesselamm

Sergerdan

Well-known member
Daha içler acısı bir durum anlatılmış üçüncü yazısında.Tebligdeki farklılıga bak,bizim arkadaşlarımızın Afrikalıların açlıgından,işsizliginden faydalanacagını zannetmem,hristiyanlar dinin özünü bile yanlış anlıyorlar,uyguluyorlar.Namazın sıhhati nasıl abdestin sıhhatine baglı yaptıgınız tebligin herşeyi ihlaslı olmalı.

http://www.zaman.com.tr/webapp-tr/yazar.do?yazino=583555_________________________________________________Afrikada başka bir yer Tanzanya;samimi gayretlere ve insanlara bir misal daha..

Yazının hepsi: http://sizinti.com.tr/konu.sizinti?SIN=bd623ecaa3&k=3647&1715471721

Ertesi gün Erkan Ağabey’in kabrini ziyarete gidiyoruz. Okulun bahçesinde yalnız ama ulu bir çınar gibi duruyor. Mezarının başına çömelip onu düşünüyorum. Böyle bir hayata, kalbe ve imana hayran olmamak elde değil.
“Bir yiğit vardı gömdüler şu karşı bayıra…
Arkadan gömleğini, kefenini soydular
“Aman kalkar!” deyip üstüne taşlar koydular.”
Mısralarda anlatılan o yiğitler çoktan üzerindeki taşları atarak, o karşı bayırdan kalkmış, hem maddî hem de mânevî âlemde kıtalar aşıyordu. Mânevî âleme göç etmiş o yiğitlerin Tanzanya’daki ismi Erkan Ağabey’di.

Sonra kafama bir soru takılıyor. Peki ya bundan sonrası? Erkan Ağabey’in vefatıyla bu hizmet yarışı burada bitecek mi? Tanzanya’nın sıcak havasında vakit akarken buluyorum aradığımı. Her tanıştığım öğretmenin yüzünde ve gönlünde görüyorum cevabı. Her birinin hikâyesi başlı başına bir destan. Birisi on bir senedir buralarda. Memleketini sorunca “Tanzanyalıyım!” diyecek kadar buralı olmuş, artık dönmeyi kafasından silmiş. Bir başkası, Tanzanyalı bir hanımla evlenmiş. Bu izdivacın meyvesi Orhan, çikolata teni ve siyah gözleriyle herkesin sevgisini kazanmış. Bir diğer öğretmenimiz ise, henüz yirmi bir yaşında. Mezun olur olmaz buralara gelmiş. Okulun bahçesinde bekçi kulübesinden bozma üç metrekarelik bir odada yatıp kalkıyor. Gecelerini dil ve kültürünü bilmediği bir memleketin ortasında yapayalnız geçiriyor. Ve daha anlatılacak nice hikâye...

ALLAH RAZI OLSUN KONU İÇİN

Allah yoluna BAŞ KOYANLAR . Gayesi Hakk olup rıza için hareket eder

rabbim yar ve yardımcıları olsun Hiçbir menfaat gütmeden sırf ilahi rıza için yola çıkan

vatanını ailesini sahip olduğu her şeyi arkasına bakmadan o gayeye hizmet vermek için bırakan

SIKINTI MİHNET ,VATAN HASRETİYLE SOLUKLANAN

fedakar abilerimizin

gayelerine kolaylıkla ulaşmaları için,RABİM KAPILAR AÇSIN KOLAYLIKLAR VERSİN SABIR,GÜÇ KUVVET TAHAMÜL VERSİN

ONLARI HER DAİM MUVAFAK EYLESİN

Firdevsi-ala CENETLERİYLE SERFİRAZ EYLESİN

BİZLER ANCAK DUALARIMIZLA ONLARA DESTEK OLABILIYORUZ

ELİMİZDEN BAŞKA BİŞEY GELMIYO

RAHMAN HER AN ONLARLA OLSUN

T

Tarihci19

Misafir
ONLARI HER DAİM MUVAFA K EYLESİN

Firdev si-ala CENETL ERİYLE SERFİRAZ EYLESİN

RAHMAN HER AN ONLARL A OLSUN

zuhur

Member
TESBIHAT ' Alıntı:
namı celili muhammedinin dört bir yanda çıcek acmasından rahatsız olan müslümanlığını yoklasın
ya da
türk bayragının altında dını ırkı ayırım yapmadan ıstıklal marsını ızlerken etkılemeyen kalp de kendını yoklasın
vesselamm
eyvallah kardeşim