2012 - Risale Okuma Kampımız Başlıyooor !!!

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Ukbaa

Well-known member
Sonucunu bildirmeyen kardeşlerimizi acilen bekliyoruz...

Mektubat
AYNELHAYAT

Sözler
Denis
ünal003

İşaratü'l-İ'caz
garp

Mesnevi-i Nuriye
ASHAB-I BEDİR
medrese

Şualar
müdavim
matbah-ı aşk

Muhakemat

nurulreşha
kenz-i mahfi
sahici159

kenz-i mahfi

Sorumlu
Kardeşlerim hakkınızı helal ediniz, okuma programı olacaktı fakat hayat-ı içtimaiyeden fırsat bulduğu zamanda okuyabilen bir kardeşiniz olarak ancak günlük okumamı yapabildim. O da bu yarışmaya katılanların arasında pek değersiz olsa gerektir. Şu anda Şualar kitabını takip ediyorum. Envar Neşriyat 266. sayfadayım.
Ashab-ı Bedir kardeşim bir noktada haklı gözüküyor. Aslında forumun yani yarışmanın kuralları başta belli olmalıydı. Yani şöyle denilebilirdi.
"Herkes okuduğunu forumda yazsın, bunda bir mahsur yok. Mesela ben okuyamadığımı yazdım, bir mahsur oldu mu? :eek: Neticede bir yarışma ve yarışmaya katılanların derecelerini bilmekte bir sakınca olmasa gerektir. Gizlilik konusuna gelince Ashab-ı Bedir kardeşime katılıyorum. Bu konunun aynen denildiği gibi şeffaf olması ve her okuyanın ne okuduğunu burada yazması gerekiyor.
Yarışmaya katılacak şahıs bunu bilir ve ona göre yarışmaya katılır. Cesareti yoksa iştirak etmeyebilir. Onun için değerli yönetici ağabeylerim ve kardeşlerimden ve yarışmaya katılanlardan ne kadar okuduklarını alenen burada yazmalarını istirham ediyorum. Böylece ortada medar-ı niza bir mesele kalmaz. Kalbimiz de mutmain olur...

Ukbaa

Well-known member
Ashab-ı Bedir kardeşim bir noktada haklı gözüküyor. Aslında forumun yani yarışmanın kuralları başta belli olmalıydı. Yani şöyle denilebilirdi.
"Herkes okuduğunu forumda yazsın, bunda bir mahsur yok. Mesela ben okuyamadığımı yazdım, bir mahsur oldu mu? :eek: Neticede bir yarışma ve yarışmaya katılanların derecelerini bilmekte bir sakınca olmasa gerektir. Gizlilik konusuna gelince Ashab-ı Bedir kardeşime katılıyorum. Bu konunun aynen denildiği gibi şeffaf olması ve her okuyanın ne okuduğunu burada yazması gerekiyor.
Yarışmaya katılacak şahıs bunu bilir ve ona göre yarışmaya katılır. Cesareti yoksa iştirak etmeyebilir. Onun için değerli yönetici ağabeylerim ve kardeşlerimden ve yarışmaya katılanlardan ne kadar okuduklarını alenen burada yazmalarını istirham ediyorum. Böylece ortada medar-ı niza bir mesele kalmaz. Kalbimiz de mutmain olur...

Yarışma formatının açıklandığı ilk msj dikkatli bir şekilde okunursa bu konudaki problemimiz çözülecektir.
Yarışmaya katılan kardeşlerimiz formatı kabul edip, dahil oldular. Madem bu şekilde bir itiraz olacaktı, daha kamp başlamadan kayıt zamanında değerlendirilmeye alınabilirdi. Cesareti yoksa katılmasın demek o kardeşlerin istifade etmesini engellemek olmazmıydı ? Bu kampın düzenlenmesindeki amaç insanların nazarını Risale-i Nur'a yönlendirmek, şahs-ı maneviye ortak edip istifademizi arttırmak.. Yoksa kim ne kadar okumuş, az mı çok mu okumuş bunun mukayesesini yapmak değil.

Sayfa sayılarınız biz tarafından tekrar hesaplanıp, değerlendirmeye alınacaktır.
Kişilerin okudukları sayfa sayısı gizli tutulacaktır.

ASHAB-I BEDR

Well-known member
O halde birinci olduklarında da bangır bangır açıklamansına izin vermesinler o zaman anlaşılır karektere bağlı olan gizemleri..

Başta verilen açıklamalarda biz öyle bir yazı göremedik.Nerede yazıyorsa alıntı yapar mısınız rica etsek ?

İstediğiniz şekilde açık-kapalı bildirim yapılabilir şeklinde bir yazı görünmüyor.Asıl siz dikkatli okuyun veya yazın.

Ayrıca herkes aynı koşullarda değil hepiniz özel mesaj yazma hakkına sahipsiniz.Bizim böyle eşitliklerimiz yokken yapılan bu açıklama çok fuzulidir.

Fikrimde haklı olduğumu sonuna kadar düşünüyorum.

Derecelerinizi verdiklerinde bildirim yapılacaktır.

Tekrar okuyun lütfen !...Nerede yazılmış bildirim şekillleri...

Yoksa o da mı cümle içinde gizli yazıldı da biz göremiyoruz.

Bu saatten sonra gizli veya gizemli özneleri bulacak değiliz.

besmele.jpg

بِاسْمِهِ وَاِنْ مِنْ شَىْءٍ اِلاَّ يُسَبِّحُ بِحَمْدِهِ

Risâle-i Nur'u okuyan her idrâk sahibi anlıyor ki,
Risâle-i Nur, gerek bu asrın, gerekse önümüzdeki asrın beşeriyetini
fikir karanlıklarından kurtarıp, tenvir ve irşad edecektir.
(Tarihçe-i Hayat)

Kat’î ve çok tecrübelerle anlaşılmış ki,
imanı kurtarmak ve kuvvetlendirmek ve tahkikî yapmanın
en kısa ve en kolay yolu Risale-i Nur’dadır.

Evet onbeş sene yerine, onbeş haftada Risale-i Nur o yolu kestirir,
iman-ı hakikîye îsal eder.
(Kastamonu Lahikası)

envar.png

اَلسَّلاَمُ عَلَيْكُمْ وَرَحْمَةُ اللهِ وَبَرَكَاتُهُ بِعَدَدِ ذَرَّاتِ الْكَاۤئِنَاتِ اَبَدًا

Rahmetin ve Bereketin sağanak sağanak yağdırıldığı bu mübarek üç aylarda
bizde okuma kampıyla feyzimizi, istifade ve istifazamızı artıralım dedik.

Sizde bu vesileyle imamınızı kuvvetlendirmek ve tahkiki yapmanın en kısa ve en kolay yolu olan
Risale-i Nur’un deryasına beraberce dalmaya ve bu şahs-ı mânevîyeye katılmaya ne dersiniz ?

Bilgi
Okuma Kampımız 25 Haziran Pazartesi günü sabah namazıyla başlayıp, 8 Temmuz Pazar günü akşam ezanıyla bitecektir. Kampımıza hem teşvik hem de heyecan katmak amacıyla bu süre zarfında en çok Risale-i Nur okuyan ilk 3 kardeşimize hediyelerimiz var. Ayrıca sonuçlar grup bazlı olarakta değerlendirmeye girecek. Yani sadece kendinizden değil, grubunuzdan da mes'ulsünüz :)

Kampımız boyunca istediğiniz eseri okumakta serbestsiniz. Kişisel okumalarınıza da devam edebilirsiniz.
Sayfa sayısı her yayın evine göre farklılık göstereceğinden dolayı sonuçları bildirirken okumaya başladığınız kısımları bize göndermeniz adaleti sağlamak açısından daha uygun olacaktır.

Mesela ; 15. Söz’den 29. Söz’ün Birinci Maksadına kadar gibi…
Yada bölüm bölüm okumayı tercih ettiyseniz 21. Lem’a, 4. söz, 5, söz, 21. mektup… vs gibi.

Sayfa sayılarınız biz tarafından tekrar hesaplanıp, değerlendirmeye alınacaktır.

Külliyatım yok, nereden okuyabilirim diyorsanız; Risale-i Nur Oku veya Erisale bu linkten yararlanabilirsiniz.

Son düzenleme:

Ukbaa

Well-known member

besmele.jpg

بِاسْمِهِ وَاِنْ مِنْ شَىْءٍ اِلاَّ يُسَبِّحُ بِحَمْدِهِ

Risâle-i Nur'u okuyan her idrâk sahibi anlıyor ki,
Risâle-i Nur, gerek bu asrın, gerekse önümüzdeki asrın beşeriyetini
fikir karanlıklarından kurtarıp, tenvir ve irşad edecektir.
(Tarihçe-i Hayat)

Kat’î ve çok tecrübelerle anlaşılmış ki,
imanı kurtarmak ve kuvvetlendirmek ve tahkikî yapmanın
en kısa ve en kolay yolu Risale-i Nur’dadır.

Evet onbeş sene yerine, onbeş haftada Risale-i Nur o yolu kestirir,
iman-ı hakikîye îsal eder.
(Kastamonu Lahikası)

envar.png

اَلسَّلاَمُ عَلَيْكُمْ وَرَحْمَةُ اللهِ وَبَرَكَاتُهُ بِعَدَدِ ذَرَّاتِ الْكَاۤئِنَاتِ اَبَدًا

Rahmetin ve Bereketin sağanak sağanak yağdırıldığı bu mübarek üç aylarda
bizde okuma kampıyla feyzimizi, istifade ve istifazamızı artıralım dedik.

Sizde bu vesileyle imamınızı kuvvetlendirmek ve tahkiki yapmanın en kısa ve en kolay yolu olan
Risale-i Nur’un deryasına beraberce dalmaya ve bu şahs-ı mânevîyeye katılmaya ne dersiniz ?

Bilgi
Okuma Kampımız 25 Haziran Pazartesi günü sabah namazıyla başlayıp, 8 Temmuz Pazar günü akşam ezanıyla bitecektir. Kampımıza hem teşvik hem de heyecan katmak amacıyla bu süre zarfında en çok Risale-i Nur okuyan ilk 3 kardeşimize hediyelerimiz var. Ayrıca sonuçlar grup bazlı olarakta değerlendirmeye girecek. Yani sadece kendinizden değil, grubunuzdan da mes'ulsünüz :)

Kampımız boyunca istediğiniz eseri okumakta serbestsiniz. Kişisel okumalarınıza da devam edebilirsiniz.
Sayfa sayısı her yayın evine göre farklılık göstereceğinden dolayı sonuçları bildirirken okumaya başladığınız kısımları bize göndermeniz adaleti sağlamak açısından daha uygun olacaktır.

Mesela ; 15. Söz’den 29. Söz’ün Birinci Maksadına kadar gibi…
Yada bölüm bölüm okumayı tercih ettiyseniz 21. Lem’a, 4. söz, 5, söz, 21. mektup… vs gibi.

Külliyatım yok, nereden okuyabilirim diyorsanız; Risale-i Nur Oku veya Erisale bu linkten yararlanabilirsiniz.

Dikkatlice okuyun kardeşim. Lütfen bu konuyu daha fazla uzatıp, şu güzel ortamı bozmayalım.
Kim nasıl mutlu oluyorsa o şekilde açıklasın. Sizinde talebiniz hangi yöndeyse o şekilde açıklayın.

ASHAB-I BEDR

Well-known member
Mesajımı bile dikkatli okumadan yine aynen yapıştırmışsınız siz kendiniz okuyun diyoruz biz de ortam

güzel Allah'a şükür !...

Eşitlik yokken aynı gizli uygulama talep edemezsiniz.

Şartlar eşit olmadan bilirsiniz deney bile yapılamaz!...

Neden ?

Sağlıklı sonuç alınabilmesi için...

Bizden de sonuç beklemeyin.

BU saatten sonra hiçbir önemi kalmadı zira..

Konuyu uzatmayın benden sonuç beklemeyin.

Açıklandığında bildirerek önemi olmadığını ama manen Elhamdülillah çok büyük önemi olduğunu bildireceğiz inşaAllah...

Son düzenleme:

Ukbaa

Well-known member
Peki siz bilirsiniz.
Adaletli hesaplama yapmadığımız konusunda şüpheniz varsa bencede sonucunuzun bir önemi yok.

ASHAB-I BEDR

Well-known member
Aynen öyle adaletin " A " sı yok yaptığınız uygulamada..

Ayrıca açıklamada geçen şu paragrafa binaen diyorsunuz anladığım kadarıyla kabul etmişiz bu şekli diye;

Bu açıklama sizin envar neşriyatı taban alarak yapacağınız hesaplamanın bilgisidir.Üyelerin bildirme şekliyle alakalı değildir.

Bilginize..

Ukbaa

Well-known member
Madem böyle bir talebiniz vardı niye en başta bu konuyla ilgili bizle iletişime geçmeyip, herşey olup bittikten sonra gerginlik oluşturuyorsunuz. Bu forumda yeni değilsiniz, bundan önceki bütün yarışmalarımızda bu format takip edildi. O dediğiniz cümleden ben Envar tabanlı değerlendirme yapılacağını da anlamıyorum. Sonuçlar gizli tutulacak diyoruz. Daha ne diyelim formatla ilgili önce bi kitapçık mı çıkartalım. Bu son cevabımdır. Uzatıp, ortamı germemenizi rica ederim. Sonuçu bildirme hususnda herkes gibi sizde özgürsünüz. Nasıl mutlu olacaksanız öyle yapın. Selametle..

ASHAB-I BEDR

Well-known member
Madem böyle bir talebiniz vardı niye en başta bu konuyla ilgili bizle iletişime geçmeyip, herşey olup bittikten sonra gerginlik oluşturuyorsunuz. Bu forumda yeni değilsiniz, bundan önceki bütün yarışmalarımızda bu format takip edildi. O dediğiniz cümleden ben Envar tabanlı değerlendirme yapılacağını da anlamıyorum. Sonuçlar gizli tutulacak diyoruz. Daha ne diyelim formatla ilgili önce bi kitapçık mı çıkartalım. Bu son cevabımdır. Uzatıp, ortamı germemenizi rica ederim. Sonuçu bildirme hususnda herkes gibi sizde özgürsünüz. Nasıl mutlu olacaksanız öyle yapın. Selametle..

Uslubunuza dikkat edin !...

Doğru ve adaletli olanı söyleyene tepkiniz bu ise;

ÇUVALLA KÜLLİYAT OKUNSA BOŞ..

Bu da bizim son sözümüz vesselam...

sahici159

Well-known member
Yedinci Şua (Ayetü'l- Kübra) dan Şuaları bitirdim....herkesin bolça istifade etmiş olduğunu temenni ediyorum....kimin birinci, ikinci veya üçüncü olduğu önemli değil bence, herkesin kendince istifade etmiş olması önemli....
Bu yüzden tartışmayı bırakalım inş. Adaletli veya değil bunuda bırakalım , okumalarımızdan istifade edebilmişsek en büyük kazanç budur inş...dua ile...

ASHAB-I BEDR

Well-known member
Yedinci Şua (Ayetü'l- Kübra) dan Şuaları bitirdim....herkesin bolça istifade etmiş olduğunu temenni ediyorum....kimin birinci, ikinci veya üçüncü olduğu önemli değil bence, herkesin kendince istifade etmiş olması önemli....
Bu yüzden tartışmayı bırakalım inş. Adaletli veya değil bunuda bırakalım , okumalarımızdan istifade edebilmişsek en büyük kazanç budur inş...dua ile...

Sahici159 Kardeşim,Allah istifadelerini dua niyetine çevirsin inşaAllah..Fakat mevzuyu anlamış değilsin kardeşim kusura bakma..Seni çok severim ama anlamamışsın malesef..

Derdimiz birincilik,ikincilik,...incilik değil Elhamdülillah değil.

Konu başka yerlere taşınmasın inşaAllah..

Halkın gözünde birinci olsak nolur olmasak nolur!..

Neyse herkes bildiği yoldan devam etsin..

sahici159

Well-known member
ASHAB-I BEDR KARDEŞİM......Bende seni çok severim....Allah razı olsun....fakat kamp duyurusunda okuduğunuz sayfa sayısı gizli tutulacaktır diye not düşülmüş...dolayısıyla bunu tartışmanın bir anlamı varmıdır bilemiyorum....yani ben okuduğum sayfayı herkesin görmesinde bir sakınca görmedim ve yazdım...ama benim gibi düşünmeyenler olabilir....bu çok normal....önemli olan herkesin okumasından istifade etmiş olması....zaten amaçda bu...yoksa kimin kaç sayfa okuduğu değil......sonuç olarak güzel kardeşim....mübarek günlerdeyiz.....bu okumamıza vesile olan kardeşlerimize teşekkür edelim ....dua edelim inş....dualarımdasın ASHAB-I BEDR KARDEŞİM....:)

ASHAB-I BEDR

Well-known member
Sayfa sayısı onlar tarafından hesaplanacağından burada herkes kendi okuduğu bildirsin dedik.Nereden nasıl anlamlar çıkartıyorsunuz hayret birşey doğrusu !..Sözleşmelerde bu şekilde açıklama yazılsa tazminat bile kazanılır.

Bildirimler buraya bildirilmek zorunda..Çünkü format bu olmalı..Bu konuyu kapatmanızı rica ederim.Anlayan cidden yok !..

Bildirim konusunda gerekli açıklama da beyan edilmemiştir.Yazıyı dikkatli okuyun.

Ayrıca okumamıza vesile olan kimse yoktur.Bizim günlük çetelelerimiz bellidir.

Nasıl okuma yapıyorsunuz cidden anlamış değilim.Bu saaten sonra bu kamp ve bundan sonrası bitmiştir.Yeterince anlamadığınız belli ki farklı taraflara çekmektesiniz.

Uzatmadan kapatıyoruz.Sizin de uzatmamanızı rica ediyoruz.Anlaşılmak istenmem boşunaymış gözlüğünüzü değiştirmedikten sonra anlaşılmak zor işmiş vesselam...

Selametle kapatılmış mevzu..

Uzatılmasın !!...

Son düzenleme:

ASHAB-I BEDR

Well-known member
Diğer kardeşlerimize bakınca yazmaya çekindim fakat sonuç bu: 18 sözden 24 söz e kadar okundu.

Çekinecek bir durum söz konusu değil Denis Kardeşim,

Allah istifadeni arttırsın dilerim.Okuduğunuz her harf milyonlarca yıldız misali daire-i merkezine alarak ihata etsin.Nurlardan ayrılmamanız duası ile kardeşim.

sahici159

Well-known member
konuyu kapatmanıza sevindim......zaten konuyu bir tek siz anlamışsınız.....tebrik ederim.....ayrıca bana göre vasile olanlar vardır....ve Allah razı olsun onlardan.....dua ile

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...