Kuran Ziyafetine Davetlisiniz

TaLHa

Nur-u Aynım
Yönetici
İstanbul Suffa Vakfı ve Bilim Gelişim Derneği'nin birlikte düzenlediği Kur'an Ziyafeti programına davetlisiniz.

Yer: B.Çekmece Kuba Camisi (İstanbul)
Tarih: 7 Haziran 2008 Cumartesi, Akşam Namazını Müteakip

Katılımcılar

Sunucu : Mehmet AKÇA

Hafızlar:
Doç.Dr. Fatih ÇOLLAK (Kurra Hafız)
Osman ŞAHİN (Kurra Hafız)
Hafız Ekrem NALBANT (Türkiye 1.si)
Hafız Erhan METE (Türkiye 1.si)
Hafız Bünyamin TOPÇUOĞLU (Türkiye 1.si)
Hafız Mustafa KIZILCAOĞLU (Hafızlık Dünya 1. si) Hafız Sefa TAŞKESENLİOĞLU (Türkiye 1.si) Hafız Hayri GÖRÜR (Suffa Vakfı)

İlahiler : Mehmet AKÇA - Yemliha GÖRÜR

KuranZiyafeti-Afis.jpg

TaLHa

Nur-u Aynım
Yönetici
Bu arada dipnot olarak bayan ve erkek herkes kkatılabilir. Bildiğim kadarıyla program erkekler için ayrı bayanların için ayrı bölümde olucak..

GuLSerbeti

Well-known member
evet simdi Istanbul'da olmak vardi....:(

Allah emegi gecenlerden razi olsun insaAllah....
haberini almak da guzel... tesekkurler..

TaLHa

Nur-u Aynım
Yönetici
Evet, sırr-ı ihlâs ile samimî tesanüd ve ittihad, hadsiz menfaate medar olduğu gibi, korkulara, hattâ ölüme karşı en mühim bir siper, bir nokta-i istinaddır. Çünkü ölüm gelse, bir ruhu alır. Sırr-ı uhuvvet-i hakikiye ile, rıza-yı İlâhî yolunda, âhirete müteallik işlerde kardeşleri adedince ruhları olduğundan, biri ölse, "Diğer ruhlarım sağlam kalsınlar. Zira o ruhlar her vakit sevapları bana kazandırmakla mânevî bir hayatı idame ettiklerinden, ben ölmüyorum" diyerek, ölümü gülerek karşılar. Ve "O ruhlar vasıtasıyla sevap cihetinde yaşıyorum, yalnız günah cihetinde ölüyorum" der, rahatla yatar. (Lemalar - İhlas Risalesi)

Düsturu munasebetiyle madem sizler gelemiyorsunuz gelen kardeşinizi teşvik eddiniz: taki onların gözü sizin gözünüz kulağı sizin kulağınız olsun...

medine gülü

Well-known member
talha abi benden önce davranmış.ben de tam bugün duyurucaktım siz kardeşlerimize abilerimize ila ahır tüm üyelerimize:)gelemeyen kardeşlerimizin de yerine dinleriz inş.talaha abinin dediği gibi (Düsturu munasebetiyle madem sizler gelemiyorsunuz gelen kardeşinizi teşvik eddiniz: taki onların gözü sizin gözünüz kulağı sizin kulağınız olsun)... bu arada bayanlar -erkekler ayrı olucak yani inş...son anda bir değişiklik yapmassalar !!! öyle olmassa şimdiden bayağı bir izleyiciyi kaybettiler yani :D:D

medine gülü

Well-known member
kardeşler kuran ziyafeti çok ama çok güzel geçti. ama sizin yerinize de dinledik inş.lemalr kardeş bayağı bir yoruldu ama ne yapalım ev sahibi olmak kolay değil.tabi talebelerininde hakkını yemeyelim okadar lokum paşetlere koydular kitap dağıttılar:D:Dazcık bizinde bir katkımız olmuşsa ne mutlu .şimdi lamalar ne yaptın der he:(