17.Mektup Çocuk taziyenamesi

Bezminur

Well-known member
daha önce açıklamalı ders olarak eklenmemiş, ama belki kısım kısım burada şerhler yapılabilir,
özellikle takıldığınız veya açıklanmasını istediğiniz kısım var mı? genel olarakta işleyebiliriz, ne zaman için bu dersi hazırlayacaksınız?

Derslerimize yeni katılan bir teyzemiz var evladını kaybetmiş felek koymadı diyor:( Manevi kardeşime durumu anlattım çocuk taziyenamesini yapın dedi, mektubutta hususi okumamda çocuk taziyenamesini okuduğumda çok hoşuma gitmişti bu derse çalışmaya o zamandan beri niyetim vardı birde ben bir konuya çalışınca o konuyu anlayana kadar çalışıyorum çünkü öncelikle benim çok iyi anlamam lazım. birde dua bahsi varya o konuya çok çalıştım internettende çok araştırma yaptım notlar aldım DUA BAHSİNE çalıştığım gün çalışıyorum ama bir türlü istediğim gibi bana açılmıyor, sonra zahmetli gelmeye başladı ama zahmetten rahmete kalboldu.Rabbim bana öyle bir açtırdıki çok telezzüz aldım.orda ihtiyacı fitri lisani dua varya o beni çok etkiledi. Fıtratımızdaki cihazlar hasılı her halde ihtiyacı fıtri lisani dua ediyor, fakat insan dua etmesini bilemiyor ben kendi şahsıma söylüyorum dua ile ilgili ümmet olarak ciddi eğitimden geçmemiz gerekiyor. Risale-i nurlara her geçen gün daha çok bağlanıyorum evimizde eşimle beraber iştişare ediyorum ve üstadımıza her geçen gün hayranlığım artıyor. Risale-i nur lar benim yaralarıma merhem oluyor elh. birde eyub as. sabrı varya o kadar güzelki anlatamam, sizlere duygularımı anlatmak yetersiz kalır kardeşlerim.EYUB AS. SİZİN FORUMUNUZDANDA ÇALIŞMIŞTIM VE ÇOK İSTİFADE ETTİM. ELH.

RABBİM inş cümlemize ve bana Üstadımızın dilinden risale i nur dersi dinlemeyi nasip eder. Sünneti seniyye dersi ilede efendimize daha çok bağlandım sünneti seniyyenin bir kısmına çalıştım daha iki derslik çalışacağım yer var ayetlerin hepsini defterime çıkardım vede kelimelerin anlamlarını çıkardım birde dua da efendimizden bahsediliyor ya Peygamber efendimiz bizim şekvalarımızdan müteessir oluyormuş efendimizi üzmeyelim kardeşlerim birde eyub as. ın sabrında diyor ya şükür nimeti ziyadeleştirir şekva musibeti ziyadeleştirir burda çok ince sırlar var bizler hasılı her halde şükredersek nimetler ziyadeleşiyor sadece rızık için düşünmeyelim hayatımız vücut libasımız cihazlarımız ziyadeleşiyor hayatımızdan telezzün alıyoruz elh. ama hasılı her halde şekva eder isek musibetler ziyadeleşiyor hayatımızdan telezzüz alamıyoruz vücut libasımız cihazlarımızda kasılmalar oluyor kendimize zulmediyoruz:(

Hizmet rehberinde diyorki dünyevi arkadaşlıklar kabir kapısına kadardır.
İnş bizler cennette efendimizle üstadımızla birlikte olabiliriz.

Elhamdülillah Risale-i nur ları tanıyoruz.Birde sizin forumunuzdan çok istifade ediyorum sizler çok iyisiniz.ALLAH CC.sizden razı olsun kardeşler.

HAKKINIZI HELAL EDİNİZ.

Bezminur

Well-known member
mektubatta üstad hz diyorki enaniyetinizi okşayacak şeylerden uzak durunuz ben değil biz diyiniz ne kadar mütevazi değil mi?Üstadımızda hiç riya yok. ben değil her zaman biz demeliyiz elh derslerimiz çok güzel oluyor yeni katılanlar oluyor okumak istemeyenler okumak istiyor kardeşlerimizde izni ilahi ile ders okuyacaklar mektub okuyacaklar ve istiyorlarda, yeterki bizler gayretli olalım, gayret bizden yardım ALLAH'TAN.