Hafızlık eğitimine teknolojik destek

kasif1

Well-known member
Trabzon'un Of ilçesine bağlı Uğurlu beldesi Mehmet Rüştü Âşık Kutlu Kuran Kursu'ndaki öğrenciler hafızlıklarını bilgisayar ortamında pekiştiriyor. Yaz tatilinde Kur'an öğrenmek isteyen ve hafızlık eğitimi gören öğrencilere yönelik kurslarda bilgisayar ortamında eğitim veriliyor.

Kursiyerlere daha çok faydalı olmak için bilgisayar aracılığıyla eğitim verdiklerini ifade eden Uğurlu Mehmet Rüştü Âşık Kutlu Kur'an Kursu Müdürü Abdulbaki Öztemel, "Hafızlığa hazırlanan öğrenciler derslerini vermeden evvel tekrarlarını hem kulağa ve hem de göze hitap eden bilgisayarla yapıyorlar. Güzel seslerden dinledikleri kıraatle hem makam, hem ritim öğreniyorlar. Böylece öğrencilerimiz güzel okumak için gereken kulak dolgunluğunu kazanmış oluyorlar." diye konuştu.

Kur'an öğretimi konusunda görevlilerin ellerinden geleni yaptığını kaydeden Of Müftüsü Mehmet Genç, "Yüce dinimizin kitabı olan Kur'an-ı Kerim'i evlatlarımıza öğretmekten zevk alıyor ve mutluluk duyuyoruz. Kurslarımızda teknolojiden istifade ediyoruz böylece teknolojiyle barışık hafızlar yetişiyor." dedi.

Çorumlu Kadir Yiğit isimli öğrenci velisi iki yeğeninin Uğurlu beldesinde hafızlığını tamamladığını bu yıl da oğlunun icazet alacağını belirterek, kursun verdiği bilgisayarlı eğitiminden oldukça memnun olduklarının altını çizdi.