Avrupa

papatyam

Member
Alman Prof. Naumark'ın itirafları
İstanbul üniversitesinde öğretim üyesi Alman asıllı Prof.Naumark ile bir kısım talebesi bir gün Boğaziçinde geziye çıkarlar.Talebelerden biri Prof.Naumark'a şu soruyu sorar:
_ Avrupa bizi neden sevmez hocam?
Prof.Naumark şu cevabı verir:
_Çok samimi olarak ifade etmeliyim ki,
Avrupalılar Türkleri sevmaz ve sevmeside mümkün değildir.Asırlardır kilisenin Türk ve İslam düşmanlığı hristiyanların hücrelerine sinmiştir.
Sebeplerine gelince:
1.Müslüman olduğunuz için sevmez.Ama faraza laik şöyle olursun,Hristiyan olsanızda size düşman olark bkmaya devam eder.
2.Sizler farkında değilsiniz ama,onlar şu gerçeğin farkındalar;Tarihten Türk çıkarılırsa tarih kalmaz.Osmanlı arşivi tam olarak ortaya çıksa bugün kü tarihlerin yeniden yazılması gerekir.
3.Avrupa'nın pazarı idiniz şimdi Avrupa'yı pazar yapmaya başladınız.
4.En az 400 yıl Avrupa da sırtımızda ve ensemizde at koşturdunuz.
5.Selçuklular anadoluyu Osmanlılar ise Avrupa ve Balkanları haçlı ordusuna mezar ettiler.
6.Sizi silah ile yenemeyenler,sizleri kendilerine benzeterek hakimiyet sağladılar.
Önce ahlaki değerlerinizi yıpratmaya başladılar.
Giyiminizden yaşantınız kadar ...
sonra kendi içinde sizi bölmeye başladılar.A-B-C-D- gibi.
7.Selçuklu ve bilhassa Osmanlı islamiyet uğruna herşeyini feda etmeseydiler,İslamiyet bugün belki sadece Hicazda varlığına devam ettirirdi.Batı her yerde İslamiyeti sapık inançlara kanalize etti.Ama Osmanlı Asr-ı saadeti devam ettirdi.
8.Kilise size kin kusmaktadır.Ve sebepleri yukarıdadır.
9.Sizler gerçek hüviyetinize döndüğünüz an Avrupa'nın refahı ve medeniyeti yıkılır.Ama sizde bunun olması bu şartlarda çok zor...
10.Yine sizler Avrupa'nın tarihi düşmanlarısınız ve daima düşman olarak kalacaksınız.
Evet
almasını bilene ders
ve ibretlerle dolu bir itirafname

Hadim

Member
Ellerinde dolarlarla İncil satan Batı istesekte istemesekte bizlerle yaşıyor ve sokağımızda dolaşan mahremi kalmamışlar kadınlar,camilerde para düşünen insanlar,sokakta kan kusturan tüccarlar olduğu sürecede yaşamaya devam edecekler...Artık bunun önlemi alınamaz,bu saatten sonra çevremize değil önce kendi nefsimize sur çekmeliyiz çünkü kişisel nefsimizde meyil göstermeye başladı mı işte o zaman bulutların arasından görünen ışıkta kaybolur...

Allah bizi bu düşmanlara muvaffak kılsın inş...

Eyvàh!

Well-known member
evet hadim kardes oyle ama ben yabaci ulkedeyim ,dinimizde islam onuda biliyorlar ..guya nabiz yokladilar
senmisin bize teklif eden buyur ettik iceri dedim bakin siz kapi kapi dolasiyorsunuz biz ise evde rabbim sizi bizim kapimiza yolladi gelinde biz sizi musluman yapalim :p naptilar dersiniz ?

papatyam

Member
evet hadim kardes oyle ama ben yabaci ulkedeyim ,dinimizde islam onuda biliyorlar ..guya nabiz yokladilar
senmisin bize teklif eden buyur ettik iceri dedim bakin siz kapi kapi dolasiyorsunuz biz ise evde rabbim sizi bizim kapimiza yolladi gelinde biz sizi musluman yapalim :p naptilar dersiniz ?
Müslüman mı oldular? yoksa...
devamını yazın da öğrenelim,merak ettik doğrusu.Bazen kitaplardan değilde bir kişinin ağzından dinlemek daha inandırıcı oluyor!:p

GuLSerbeti

Well-known member

:D
Super demissiniz... MasaAllah... :)
du bakiim aklimizda bulunsun... ugrayan olursa...:rolleyes:

Eyvàh!

Well-known member
serbet abi

onlar hasa diyelim Allah c.c i gorduler ve Allah c.c hadin savasa dese diyecekelri tek sey hadi ordan

Bunlar Allah'a ve Rasulune kin kusmayi is edinmis gafillerdir. Onları kufuru ile bas basa birakmak lazim
yaradan insani insanla imtihan eder

ama biz 3.. 5 tane kendini bilmezin beyin kirletme metoduna deterjan vazifesi olalim :p

GuLSerbeti

Well-known member
serbet abi

onlar hasa diyelim Allah c.c i gorduler ve Allah c.c hadin savasa dese diyecekelri tek sey hadi ordan

Bunlar Allah'a ve Rasulune kin kusmayi is edinmis gafillerdir. Onları kufuru ile bas basa birakmak lazim
yaradan insani insanla imtihan eder

ama biz 3.. 5 tane kendini bilmezin beyin kirletme metoduna deterjan vazifesi olalim :p

insaallah abi, tabi ise hijyene kendimizden baslamamiz lazim... daha asiri acemiyiz.. insaallah hayirlara vesile eder Rabbim bizi, layik olmasak da hayirlar hatrina... :( dua edin...

Allah razi olsun.

Eyvàh!

Well-known member
insaallah abi, tabi ise hijyene kendimizden baslamamiz lazim... daha asiri acemiyiz.. insaallah hayirlara vesile eder Rabbim bizi, layik olmasak da hayirlar hatrina... :( dua edin...

Allah razi olsun.
eyvallah dorudur serbet abim ama musluman omamiz dinimizin islam olmasi hijyende oldugumuzun delili diye dusunuyorum tabi bu vasifta kalabilmek onemli yanlismiyim :confused:

ne diyor ustad:confused: umitvar olunuz su istikbal inkilablari icerisinde en yuksek gur seda İSLAM'in sedasi olacaktir.... bence layikiz...ki.. muslumaniz vesselam ..

Eyvàh!

Well-known member
once umitvar olalim sonrada calisalim risale_i nurla ;)
herzamankinden daha umitvarim cunki tohumum bismillah tohumu ve insallah o yolda ilerlemeye devam rabbim izin verdigi surece:p

GuLSerbeti

Well-known member
once umitvar olalim sonrada calisalim risale_i nurla ;)
herzamankinden daha umitvarim cunki tohumum bismillah tohumu ve insallah o yolda ilerlemeye devam rabbim izin verdigi surece:p

evet insaAllah...

Yeis Muslumana yakismaz... "La tey-esu" buyuruyor Rabbimiz...
Risaleler ile niyet edelim, Mevlam gorelim neyler neylerse guzel eyler...

Bilmez idik bilir eyledi... "Bilenlerle bilmeyenler bir olur mu? "Buyurdu...
Gormez idik, Basir eyledi.. "hic esit midirler " buyurdu...

senai amcamin dedigi gibi;
oyle Rahim ki; vahyi ile aklimiza Tenezzul etti...

Hayirlisi... kulluguna Layik etsin Rabbim ins. amin

Dua ile, Rahman'a emanet olun..