hz. süleyman(a.s) ve cinler

amalek

Yeni Üye
s.a. arkadaslar

hz. süleyman(a.s) hakkinda ögrenmek istedigim seyler var.bildiklerinizi paylasirsaniz sevinirim:
sadece hz. süleyman(a.s)a hayvan ve bitkiyle konusma kabiliyeti verilmesindeki hikmet nedir?
cinlere nasil hükmederdi?
cinlere hükmetmenin "sirlarini" ve büyünün nasil yapildigina dair yazi al aksa camii`nin altina sakladigi dogrumudur?böyle bir bilgi varmi?
zamaninda tapinak sövalyeleri`nin bu bilgilere ulastigi söyleniliyor...
bu video serisinde izlemistim, merak ettim

YouTube - The Arrivals pt 34 The Infiltration of Religion

cvplariniz icin tesekkürler

Abidin1

Well-known member
Sn. amelek Yüce Kuran da yazıyor.. Yanlış hatırlamıyorsam.. Hatta Hz. Süleymanın karıncanın ne dediğini duyduğunu bile.. Hz. Süleymanın camdan bir sarayı varmış.. İçinden sular akıyormuş.. Rüzgara Hükmedebilirmiş.. Kuşlarla ve Hayvanlarla konuşabilirmiş.. Onun hizmetindekiler İnşaat ustası, Dalgıç ve Ordusundakiler..

Hz. Süleyman'ın tahtadan bir asası varmış. Ayakta asasına dayanarak Rahmete kavuşmuş öylece kalmış... Fakat onlardan hiç birinin haberi olmamış.. En sonunda bir Kurtçuk dadanmış ahşap asaya.. Asayı kemirmiş zayıflatmış Hz. Süleyman yere düşmüş.. O zaman anlamışlar Hz. Süleyman peygamberin öldüğünü...

Hz. SÜleyman sadece peygamber değildi. Aynı zaman da Sultandı. (İmparatordu.) Bu mucizelerden büyük Hikmet mi olur. O belkide Tarihin en kudretli imparatoruydu..

Hz. Süleymanın babası Hz. Davut da sultanmış.. Calut isimli bir zalimi yenip devletini kurmuş.. Hz. Davut da yanlış hatırlamıyorsam demir ustasıymış, elini bir demire uzatsa o demir hemen şekil alırmış..

Sn. amelek.. Bunlar hep yüce Kuran'ı kerim de yazıyor. Aradığın Bütün cevaplarını orada bulursun..

memluk

Hatim Sorumlusu
s.a. arkadaslar

hz. süleyman(a.s) hakkinda ögrenmek istedigim seyler var.bildiklerinizi paylasirsaniz sevinirim:
sadece hz. süleyman(a.s)a hayvan ve bitkiyle konusma kabiliyeti verilmesindeki hikmet nedir?
cinlere nasil hükmederdi?
cinlere hükmetmenin "sirlarini" ve büyünün nasil yapildigina dair yazi al aksa camii`nin altina sakladigi dogrumudur?böyle bir bilgi varmi?
zamaninda tapinak sövalyeleri`nin bu bilgilere ulastigi söyleniliyor...
bu video serisinde izlemistim, merak ettim

YouTube - The Arrivals pt 34 The Infiltration of Religion

cvplariniz icin tesekkürler
aleykümselam kardeşim.
aradığınız cevaplar
ASIM KÖKSAL PEYGAMBERLER TARİHİ
adlı eserinden bulabilirsiniz .

ziyakarababa

Well-known member
allahrazı olsun kardeş.
bize indirilen kitapta her şey var:
ne kadar muhtesem bir kitapki içinde yok yok: