Ben Başımı Açana Kadar Sen Vicdanını Açsaydın.

GuL-i YaReN

Well-known member
basortusu1.jpg

Her günüm bir işkence benim. Sahip çıkmadım en değerli varlığıma. Ne istiyorlar benden anamıyorum ki. Terk dertleri başımdaki örtüm! Baş+örtüm eğildi önlerinde. Onlar kazandı. [Şimdilik, fani dünyada]

(((“Burası okul giremezsin örtüyle, burası mahkeme giremezsin örtüyle, burası bilmem hangi Allah’ın cezası yer giremezsin örtüyle, burası Türkiye kızım yaşayamazsın örtüyle…”)))

Açtım başımı buralara girdiğimde…

Ve şimdi!…

Siz benim saçımın telini görünce ne olacak? Örtüm size eziyet mi ediyor? Saçımı gördünüz de başınız göğe mi erdi? Değdi mi o alçak zihniyetiniz arşa? Hiç düşündünüz mü ne cevap vereceğim Allah’a diye?

12 yıldır okuyorum; 6 yıldır örtüm öğretime esir! Artık işkenceden daha da öte oldu; başımı açıp da okumak. Başını örteceksen mecbursun cahil kalmaya.Neymiş arkadaşlar başörtüsü laiklik ilkesine aykırıymış!!! Vaay bee…. Siz biliyor musunuz laiklik ne demek? Kim bana laikliğin tanımını yapacak?

Başımı örtüyorum izin vermiyorlar Başörtümü savunuyorum ona da izin vermiyorlar. Herkes aynı şeyleri söylüyor.

Okulun önüne geldiğimde bütün öğretmenlerin gözü bende, acaba nerede açacak o bez parçasını diye gözümün içine bakıyorlar.

Ah Fatıma Anam ne yapayım sen söyle? Kimse anlamıyor beni. Rahat bırakmıyorlar. Özgürlüğümü elimden alıyorlar.

Özgür bir ülkede yaşayıp da özgür olamayan var mı? Var ben tanıyorum Allah’ın emrine uydu diye özgürlüğü elinden alınan. Başörtülü kardeşlerim üzülmeyin. Bir ve tek olan Allah’a sığının. Elbet yüce Allah hesabını soracak.

Ey Zeynep!

Büründüm kara çarşafına izin vermediler. Sen sarar mısın beni o kara çarşafına Ey Zeynep; alır mısın beni de o matem kokan huzur kokan hicabına! Teselli eder misin beni?

Daha ne kadar sürecek bu tutsaklık? Ne zaman özgürce örteceğim örtümü? Ne zaman o pis ellerini çekecekler örtümden? Ne zaman rahat bırakacaklar gururum olan örtümü?

Örtümü rahatsız edenleri bir ve tek olan Allah’ıma şikayet ediyorum. Hepsinden şikayetçiyim Allah’ım. Allah’ım her birinden tek tek hesabını sor. Örtümü başımdan çekip alanları, saçla namus olmaz diyenleri sana havale ediyorum ya Rab.

“Şüphesiz Allah gören, bilen, duyandır.”

Sizinle hesabımız kıyamette inşaallah…

Kübra Aydın​

HAYA

Sevdam Davam
"BAŞÖRTÜ; 'IN EMRİ, MÜSLÜMAN KADININ ŞAHSİYETİDİR

GÖZÜNDEN AKAN YAŞLAR ELBET DİNECEK AĞLAMA BACIM
ÖRTÜNE UZANAN ELLER BİRGÜN MUTLAKA İNECEK UNUTMA BACIM !!!

“Ne kürküdür, ne kolyesi, ne süsü
Bacıma şahsiyet veren örtüsüdür örtüsü.”

Sen ey müslüman kızı sen namus timsalisin
Sen cennet güzelisin, hûriler misalisin
Sen yolundaki gaziler misalisin
İslam yolunda olmak Mü`minin ülküsüdür
Müslüman hanımların iffeti örtüsüdür

teşekürler konu için