Dualarınıza İhtiyacım Var

nimet06

Well-known member
selamün aleyküm ve rahmatüllahü ve berakatühü kardeşlerim.
bu günlerde aile durumundan dolayı çok sıkıntılı ve düşünceliyim.
Hergün RABBİME dua ediyorum bana bir yol göster,yardım et diye .
Biliyorum müslüman kardeşin kardeşine ettği dua kabul olurmuş
Sizden nacizane isteğim bana bu sıkıntımı gidermesi için dua etmeniz.
ALLAH(CC) razı olsun hepinizden.

ARİF

Well-known member
Rabbim bu sıkıntılı halinizden sizi en kısa sürede bast haline tebdil eylesin sıkıntıların birer fırsatta olduğunu unutmayıp RABBİMİZİN bizim bu sıkıntılı halimizle daha büyük bir belayı başımızdan def edeceği düşüncesi(ki bu doğrusudur)ile hareket edip sabırla ve sabrı gösterme gücünü sizden eksik etmesin kardeşim....

RABBİM her iki dünya saadeti nasip etsin...yar ve yardımcınız kimsesizlerin kimsesi yaradan olsun....
efendimizde zaten müslümanı kendisine musibet isabet ettiğinde sabreder nimet isabet ettiğindede şükreder bu her iki halde onun için hayırlıdır der müslümanın her halinin hayır olduğunu bildirir.
unutmayalım ki gecenin en karanlık anı gündüze en yakın anıdır...selametle ALLAH'a emanet olunuz...dualarımızda varsınız....

bizar

Well-known member
Allah (CCYardımcın olsun unutmamak lazımki her sıkıntının ardında bir ferahlık vardır .Sıkıntılı anlarımız rabbimize daha çok yöneleceğimiz zamanlardır hiç bir şey tesadüfi değil kim bilir rabbim bu sıkıntılarla kendisine daha çok yaklaştırıyordur, imtihan ediyordur sadece biraz sabır .Dualarımız sizin için Allah selamet versin ...

Zuhr

Talebe
Şüphesiz Allah işitendir, görendir ( Hac, 61 )

ve elbette sizin içinizdeki her zerre sıkıntıyı görüp, her derdinizden haberdar, her duanızı duyandır.
Hakîm-i Rahim, Hakîm-i Mutak, her işinde sonsuz hikmetleri bulunan merhameti sonsuz olan Rabbimiz,
şüphesiz ki sizin bu sıkıntılarınıza da nice güzel hikmetler yüklemiştir,
sabrınız ve tevekkülünüz daim olsun inşallah,

Allah en yakın zamanda içinizi ferahlatıp sizi rahata kavuştursun. amin amin amin ..

Leyli_Efruz

Well-known member
Ey diri olan!
Ey ebedi var olan!
Ey izzet ve ikram sahibi olan!
Ey gücün, şerefin ve büyüklüğün sahibi olan Allah'ım!
Halimi düzelt, işlerimi güzelleştir, beni bela ve fakirliğin acılarından koru, düşmanların şerrinden, şeytanın aldatmasından, nefsin arzularından, saptıranların saptırmasından beni koru ey Rabbim!

Ya Rabbi!
Beni çok ibadet eden salihlerden ve şükreden zenginlerden eyle… dini ve dünyevi bütün işlerimi düzene koy. Hayırlı nimetlerimi sonuna erdir.

Ya Rabbi!
Ömrümün son zamanlarında, ölüm anında kalbimi ve dilimi imanla doldur. Bana son anda; şehadet ederim ki, Allah birdir ve yine şehadet ederim ki, Hz. Muhammed (sallallahu aleyhi ve sellem) O'nun elçisidir demeyi nasip et.
AMİN!!!
Ecmainnnnnnnnnnnn Olsun...
Rabbim Yar ve Yardımcınız Olsun....

anarkh

Well-known member
Nimet kardeşim,
eğer sıkıntınız daha önce de bahsettiğiniz sıkıntınızsa Allahım yardım etsin. Bu sıkıntınızın geçmesi için size dua edeceğim. siz de sakın ümidinizin kırılmasına izin vermeyin. ve şunu da unutmayın ki biz bu dünyadan tek başımıza ayrılacağız. tıpkı tek başımıza geldiğimiz gibi. ve bu yüzden Rabbin emirlerine uyacağız. ümitsizliğe sakın meydan vermeyin kardeşim.

bardak

Well-known member
nimetim'in sıkıntılı olduğunu duyunca içimi bi sıkıntı kapladı...:dft005::dft005:

Canım benim Rabbim yar ve yardımcın olsun...Ayağına küçük çakıl taşları bile takılmasın....Ailene maddi manevi sıkıntı vermesin yaradan....
Her daim dualardasın ve duanda bizlerde oluruz inşaallah...
Çektiğin sıkıntılar günahlarına kefaret olur umarım...

Ya Rabb yardım et sıkıntılarımızı al...Bizim birimize verdiğin sıkıntıyla biz hepimiz dertleniyoruz dertlerimize de SEN'den başka derman yok...Dertlerimizin dermanı YÜCE ALLAH'ım bizi feraha kavuştur...

AMİN...AMİN...AMİN...

nimet06

Well-known member
bardak kardeşim aman senin içine sıkıntı girmesin.sağolasın.ALLAH(CC) razı olsun duların için.
Andelib,Nurolog,Gönülsızım,Nuriye ,Leyli_Efruz,nuktepira,merdoganim,Gül-i Yeren ve diğer dua eden kardeşlerim ALLAH(CC) hepinizden razı olsun.size ALLAH(CC) huzurlu,İman dolu bir ömür versin.
anarkh kardeş senden de ALLAH(CC) razı olsun.evet daha önce bahsettiğim konu yine.şimdi tekrar dan açıklamak istemiyorum.ALLAH(CC) sana da huzurlu,imanlı bir ömür nasip etsin.