Bir dua

La_tahzen

Member
Sensin mahzun kalplerin sığınağı.
Sensin mazlumun âhını işiten.
Sensin zalimin zulmünü bilen.
Senin adaletindir sığındığımız.
Senin mizanındır güvendiğimiz.
Senin hesabındır tesellimiz.

Nefsimize zulmetmekten alıkoy bizi.
Senin adaletine razı olanlardan eyle bizi.
Senin adaletinin korkusuyla terbiye et hepimizi.
Adaletinin korkusuyla yumuşat kalplerimizi.
Amellerimizin tartıldığı 'mizan'da güzel eyle akibetimizi.
Mizanında ağırlığı olanlardan eyle bizi.
Kolaylaştır sorgu sualimizi.
Sana hesap verme inceliğiyle yaşat bizi.
Hükmüne razı eyle bizi.
Zulmetmekten ve zulme uğramaktan uzak eyle hepimizi

Amin... Amin...

aciz-imutlak

Active member
Cevap: Bir dua,,,

Helâl dairesi geniştir, keyfe kâfi gelir. Harama girmeye lüzum yoktur.
Ferâiz-i ilahiye ise hafiftir, azdır. Allah'a abd ve asker olmak öyle lezzetli bir şereftir ki, tarif edilemez. Vazifemiz ise yanlız bir asker gibi, Allah namına işlemeli, başlamalı. Ve Allah hesabıyla vermeli ve almalı. Ve izni ve kanunu dairesinde haraket etmeli, sükûnet bulmalı...
KUSUR ETSE , İSTİĞFAR ETMELİ:

"YÂ RAB, KUSURUMUZU AFFET. BİZİ KENDİNE KUL KABUL ET. EMANETİNİ KABZETMEK ZAMANINA KADAR BİZİ EMANETİNDE EMİN KIL.ÂMİN"
demeli veO'na yalvarmalı...:043:

sahici159

Well-known member

ah içime ne çok sevgi sığdı...ne çok özlem...ne çok hasret...ne çok umut sığdı içime...sen,senden bir parça lütfettinde bu kadar genişledi bu yüreğim cananım?ruhundan üfledindemi derya oldu böyle?Ey ölümsüzlük sırrı kendisinde saklı sevgilim,ne olur beni yolundan ayırma...yollar hasretinle yadı durdu..hasretin bir an ayrılacak gücü yok bende...senden ayırma...secdenden ayırma..hüznümün kuytularından taşırdığım fısıltıları duy rabbim ...aynalarda aradığım avuntuları sök at yüreğimden...ölüyü dirilt duaların burcunda..ve beni sev ve sana yakaran dua kardeşlerimide sev ...günahın peltesinde lal ettiğim yetim ruhumu sen al kanadının altına...

aciz-imutlak

Active member

Allah'ım Evreni Onun nurundan yarattığın, bizim Seni tanımamızı borçlu olduğumuz Sevgili Peygamberimizin (asm) Sana olan engin sevgisi hürmetine, Senin Kadir, Rahim ve Vedüd isimlerinin hürmetine, yakarışlarımızı katında kabul eyle... amin