Flört ya da kisa süre beraberlik-çikmak

ReþHa2

Well-known member
Bazı gençler evlenmeden önce karşı cinsle yakın olmaya fazlaca istekli görünüyorlar. Birbirini tanımak bakımından bir yere kadar yararlı olacağı düşünülen yakınlaşmalarda, işler iyiye gitmez ise bayanlar zarar görebilir.Bu sebeple özellikle; flört, sevgili, arkadaşlık, sözlülük ve nişanlılık dönemlerindeki gençlerin şunları iyi bilmesi gerekir;
* Kolay Av Olan Kolay Terk Edilir *
Öncelikle şunu söylemeliyiz ki, “kolay av” olan, kolay terk olunur. Kimse zahmet çekmeden elde ettiklerinin kıymetini bilmez.Evlilik söz konusu olmayacaksa “arkadaşlığı” sevgili boyutunda sürdürmek bayanlara zarar veren sonuçlar ortaya çıkarır. Arkadaşlık ileri boyutlara götürülürse işin cazibesi kalmaz.
* Erkekler İçin “En Zor İlişki” Evliliktir.! *
Kadın erkek arasındaki ilişki türleri içinde, erkeğe en zor geleni “evlilik tarzında” olanıdır.
Evlilik söz konusu olunca “erkeklik” cesaret ister. Birçok erkek, karşısındaki bayana “seni seviyorum” demekte acele eder, ama, iş evliliğe gelince, bazı erkeklerin çok da cesaretli olmadıkları görülür.
* Evlenmeden Önce Erkeğe Yakınlık Kadının Değerini Düşürür *
Kadından almak istediklerini evlenmeden önce almaya başlayan erkeğin evlilik isteği azalır. Duygusal anlamda ilgisizlik başlar.
Kolay biriyle birlikte olmak istemem

Müzik ve oyunculuğu birlikte götüren Aslı Tandoğan: Ben ilişkide 'ne kadar farklıysak o kadar iyi' sloganını benimsiyorum. Zor olanı seviyorum.. Kolay biriyle beraber olmak istemezdim. Ben zor ama imkansız olmayanı seviyorum. 12.05.2007 sabah
* Erkeklerin Sözü Senet Değildir *
Esasen, pek çok kadın, erkeklere karşı hatalarını evlenmeden önceki; arkadaşlık, flört, sevgililik, sözlülük, nişanlılık gibi bu “tanışıklık” döneminde yapmaya başlar.
Kolay inanır ve yakınlık göstermekte acele ederler. Halbuki, erkekler kolay elde ettiklerini değerli görmezler.
Bir bayandan almak istediklerini kolayca alan erkeğin gözünde, kadın değerini hızla kaybeder. Kendini garantide sanan ve birkaç güzel söze kanan genç kız, evlenmeyi tasarladığı erkeğe verdiği tavizler oranında hayal kırıklığı yaşamaya namzettir. Evlenmeden önce, erkeğin bir kadından almayı arzu ettiklerini kolayca veren bayan, erkeğin gözünde nasıl değersizleştiğini onun arkasından bakakaldığında anlar.
Dikkat edilirse, erkek çocuklar oyuncaklarından heveslerini kısa sürede alır ve onları ya terk eder, ya da kırar atarlar. Halbuki kız çocuklar ayıcıklarını ve bebeciklerini yıllarca sever ve saklarlar.
Fransızlar; “İnsan her yaşta çocuktur, değişen oyuncaklarıdır” derler. Öyleyse, siz de, gözden düşmek istemiyorsanız mesafeli olmalısınız. Erkeğin sizden hevesini alıp, kısa sürede terk etmesini ya da bir oyuncak gibi kırıp atmasını istemiyorsanız her tatlı söze kanmamalısınız..
Unutmamalısınız ki, erkekler için “bir söz” her şey değildir. Dilin kemiği olmadığı gibi, sözün garantisi de yoktur.
Erkeğin, sevgisini sürdürmesi biraz da sevdiğine olan özlemi ölçüsünde olacaktır.
Erkeğe sabretmesini de, kadının kıymetini bilmesini de öğretecek olan yine kadındır.
www.blogcu.com

LeyL1

Member
"Kadınlar ağaçtaki elma gibidir.En iyileri en üst dalda bulunur.Erkeklerin çoğu düşüp incitmekten korktuğu için üst dallara uzanmak istemezler.Onun yerine yere düşmüş çürükleri toplarlar.Çünkü onları elde etmek daha kolaydır.Yukarıdaki elmalar kendilerinde ararlar suçu.Nerede hata yapıyorum diye..Aslında hatasız ve muhtesemdirler.Sadece doğru erkeğin ortaya çıkıp cesaretini ve yüreğini toparlayıp o üst dallara ulaşmasıdır bütün olay..."

bir yerde okumustum paylaşmak istedim..:)
Allah razı olsun...