Bir tevekkül iliştir kalbime ey Rabbim

NaRin1

Member
Bir tevekkül iliştir kalbime ey Rabbim;

Ilık bahar rüzgârları gibi ferahlatsın yaralarımı. Sürüklesinsonbaharı, eylülü hatta hüznü bile. Ben ikindi vaktinin yorguntutsağıyım. Uzayan gölgemle birlikte kısalan ömrüm, kızıllaşangökyüzüne dalmış sönük gözlerim var. Muhtaçlığımı, acizliğimi katıpduama bir tutam tevekkül istiyorum Rabbim; bakışlarıma, yitiklerime,kaybedişlerime. Bir tevekkül istiyorum Rabbim; gözlerimin kapandığı yerumut, açıldığı yer Alla hu Ekber!

Bir tevekkül iliştir kalbime ey Rabbim!

Suskunluğumun adı olsun. Ayaza çekmiş gecelerimin sızılarını sustursunönce. Dindirsin bütün hesaplarımı, kavgalarımı, anlamsız gürültülerimi.Sakin ve suskun bir teslimiyette bulayım âlemin huzurunu. Biliyorum,sessizlik gecenin üzerinde bir yük değildir sadece. Her kalem kâğıtlaraönce sessizliği yazar ve her sessizlik önce aşka bular kendini. Meryemsuskunluğuna bulanmış aşk-ı tevekkül istiyorum senden ey Rabbim.Yalnızca senden ve yalnızca senin aşkını istiyorum. Bir inşirah, birgenişlik, bir tevekkül… Kalemimin ilk hecesi sükût, son hecesi Nûn…

Tebessümler bıraksın yüzümde. Baharı bekleyen tohumlarım filizlensinkalbimin otağında. Ufak bir çocuk saflığıyla bürünsün duam ellerime.Gözyaşlarım beklediğim muştularımı beslesin. Bir tevekkül bahşet eyRabbim gönlüme, duama, sabrıma. Yeni bir dirilişi müjdeleyen bir baharörülsün hayatıma. Gözyaşlarımın dilini bilen sensin, tut kelimeleriminniyazını, tut ellerimi, tut beni ey Rabbim ve bir tevekkül konduryüreğime…

Armağanım olsun. Yağmur damlası gibi usulca ıslatsın çatlamış ruhumu.Bütün dayanaklarımı ve bütün tutamaklarımı bırakıp ardımda senin sağlamipine sarılayım sımsıkı. Seni bulayım hep aramaklarımda. Titresinkalbim ismini her duyduğumda. Şah damarı yakınlığında değsin alnımsecdeye. Atmasına izin verdiğin kalbim senin aşkınla atsın. Seninisminle başlasın başlamaklarım. Ben aceleye meyyal gönlümle hicretinitamamlayamayan bir muhacirim. Ellerim boş, boynum düşük, dizlerimtitrek. Bir tevekkül istiyorum Rabbim; sana giden yollarımı açan,yüreğime bir fetih, hasretlerime bir vuslat… Fazlından bir tevekkülistiyorum ey Rabbim beni sana bağlayan, yalnız sana, sadece sana.

alıntı