Tavsiye edebileceğimiz kitapları yazalım mı?

imported_sevdalizz

Active member
Esselamu aleykum ve rahmetullahi ve berakatuhu....

Tavsiye edebileceğimiz kitapları yazalmı mı?okuduklarımızı ..Hangi kitabı alsam diye düşünmekten kurtulmuş oluruz.Hemde kütüphanemiz olur.Şimdiden destek olup bir iki kitap ismi yazacak olanlardan ALLAH CC razı olsun inşaALLAH....

Mustafa İslamoğlu---->ALLAH CC bilmek-tanımak-anlamak, tavsiye ediyorum

Selam ve dua ile....

Başkasının Günahına Ağlayan Adam ---> Vehbi VAKKASOĞLU

Özeti: Kendini Arayan Adam; yaşanmışın romanıdır. Aynı zamanda inançsız ruhlarda saklı kuşkuların, açmazların, sıkıntıların ve inkardan kaynaklanan bunalımların da hikayesi... Kendini Arayan Adam'; yazarımızla tanışıyor. Kuşkularını, tereddütlerini açıyor. Aralarında geçen tartışmalar sonucu nihayet İslamla kucaklaşıyor. İslamla kucaklaştığı yerde huzurla tanışıyor. Sonuç: Bir hayatın daha mana kazanması. Ve inkarla geçen bir ömürde kaybedilen güzelliklere ulaşma gayreti... İnsanın insana sunabileceği en iyi eser yine insansa, bu kitap, bir insanı kazanmanın metodunu sunuyor. Kendini Arayan Adam'; insanca tereddütlerin yumak yumak işlendiği gerçek bir hayat hikayesidir. (Arka Kapak)
_________________________________________________Hepside beğenerek bi oturuşta bitirdiğim romanlar... Hatta çoğunu birkaç defa okudum ve okumanızı da tavsiye ederim... Şimdilik aklıma gelenler bu kadar...

Kendini Arayan Kadın(Halit Ertuğrul)

Hepside beğenerek bi oturuşta bitirdiğim romanlar... Hatta çoğunu birkaç defa okudum ve okumanızı da tavsiye ederim... Şimdilik aklıma gelenler bu kadar...

Kendini Arayan Kadın(Halit Ertuğrul)

karayankadin.jpg

Kendini Arayan Adam, Düzceli mehmet, Aysel, Halit Ertuğrul'un en çok okunan flaş eserleri. Şimdi bunlara elinizde tuttuğunuz eser ekleniyor: Kendini Arayan Kadın. Tıpkı diğerlerinde olduğu gibi, bu kitapta da, kendinizi bulacak, yeni bir heyecan duyacak, dünyaya daha farklı bakacaksınız.
Nilüfer'in hayatı, düştüğü yanlışlıklar, kendini bulma mücadelesi, yaşadığı sarsıntılar, kendine uzatılacak bir el araması hepimizi üzecek ve düşündürecek. Kitabı okuyunca, çevrenizdeki Nilüfer'leri farkedecek ve onun gibilere ulaşmanın vazifelerimizden biri olduğunu hissedeceksiniz.

Aradığını Bulan Kadın(Halit Ertuğrul)

Arabulkadin.jpg

Daha önce Kendini Arayan Kadın adıyla sizlere sunulan eserin devamıdır. Yani büyük bir duygu yoğunluğu ve ibretle okuduğunuz Nilüfer Hanımın öyküsünün ikinci bölümü...
Kendini Arayan Kadın okurlardan büyük bir ilgi gördü. Okuyanların yoğun talepleri sonucu da, kitabın ikinci kısmı olan Aradığını Bulan Kadın' hizmetinize sunduk.
Aradığını Bulan Kadın'ın neyi aradığını ve neyi bulduğunu bilmek için, bir duygu sağanağı olan bu kitabı da mutlaka okumalısınız. O zaman göreceksiniz ki, Aradığını Bulan Kadın'ın bu sırlar dolu öyküsünde siz de varsınız, sizin özlemleriniz ve hayalleriniz de var. Büyüsüne kapılacağınız bu gizemli hayatın içinde siz de kendinizi bulacaksınız.
Bu kitap, hayatınızın eserlerinden birisi olacak. Eğer kendinizi böylesine heyecan dolu bir hayat destanına hazır hissediyorsanız buyurun.

Aşk Böyle Yaşanır(Halit Ertuğrul)

askboyleyas.jpg

Aşk, baş tacı edilerek, kalbin en temiz yerinde saklanacak bir duygu iken; maalesef onu ayağa düşünenler oldu.
Aşklarını insanlar ayağına düşüren insanlar ise, ne yazık ki kendileride ayağa düştü.
Aşk diye ete kemiğe sarılanlar, aşk diye her türlü değerleri ayaklar altına alanlar, aşktan nasipsiz insanlardır.
Çünkü aşk insan ruhunu temizler, olgunlaştırır, kişiyi ulvi duygularla donatır.
Günümüz insanının ve özellikle degünümüz gençlerinin en fazla problem yaşadığı konuların başında aşk gelir.
Aşk Böyle Yaşanır kitabı; aşk diye yanlış ilişki içinde olan ve çok zaman da bu uğurda kişilik değerlerini yitiren bazı insanlara örnek olması, dileğiyle hazırlanmıştır.
Bu kitap; baştan sona kadar yaşanmış ve nefes kesen ibretli olaylarla doludur.

Düzceli Mehmet(Halit Ertuğrul)

duzceli.jpg

Hiçbir kural tanımayan, sıradışı bir gencin nefes kesen öyküsü.
Hayalden, kurgudan uzak, tamamen yaşanmış gerçek bir hayat hikayesi.
Manevi hiçbir inancı ve kuralı kabul etmeden yaşarken, öğretmeninin sevgi ve şefkat dolu ilgisiyle dönüş yapan Düzceli Mehmet, bambaşka bir insan olur.
Geçirdiği bir trafik kazasından sonra hayatı büsbütün değişen Düzceli Mehmet'in ibret dolu hikayesi, birbirinden ilginç olaylarla devam eder.
Düzceli Mehmet, defalarca okuyacağınız enfes bir kitap.

Kendini Arayan Adam(Halit Ertuğrul)

karayanadam.jpg

Kendini Arayan Adam; yaşanmışın romanıdır. Aynı zamanda inançsız ruhlarda saklı kuşkuların, açmazların, sıkıntıların ve inkardan kaynaklanan bunalımlarında hikayesi...
Kendini Arayan Adam; yazarımızla tanışıyor. Kuşkularında geçen tartışmalar sonucu nihayet islamla kucaklaşıyor. İslamla kucaklaştığı yerde huzurla tanışıyor.

Sonuç: bir hayatın daha mana kazanması. Ve inkarla geçen bir ömürde kaybedilen güzelliklere ulaşma gayreti... İnsanın insana sunabileceği en iyi eser yine insansa, bu kitap, bir insanı kazanmanın metodunu sunuyor.
Kendini Arayan Adam; insanca tereddütlerin yumak yumak işlendiği bir hayat hikayesidir.

Kendimi Buldum(Halit Ertuğrul)

kendimibul.jpg

Ünlü bir ateistin ve marksistin "dönüşü"nü konu alan ve İslamla kucaklaşmasını anlatan Kendini Arayan Adam isimli kitabımız, okuyuculardan büyük ilgi gördü.
Kitabı okuyanlar, gerek kitapla ilgili görüşlerini, gerekse kendileri üzerinde bıraktığı olumlu etkiyi telefonla, faksla ve mektupla ifade etmişlerdi.
Mektuplar, kitaptaki hakikatlerden nasıl etkilendiklerini, hayatlarının nasıl değiştiğini büyük bir coşkuyla dile getirmektedir.
Hayatın gerçeklerini ve içinizdeki kendinizi, Kendimi Buldum'la aramanız daha kolay olacaktır.

Yeni Bir Hayat(Halit Ertuğrul)

yenibirhayat.jpg

Hayat birbirinden ilginç ve ibretli olaylarla doludur.
Yeni Bir Hayat, tecrübeli bir eğitimcinin karşılaştığı birbirinden güzel ve ders yüklü olayları anlatıyor.
Şu karmakarışık dünyada, kendisine bir çıkış yolu bulmuş ve "yeni bir hayat"a başlamış insanların huzur dolu dünyalarını işleyen yazar, henüz ümitlerin bitmediğini, çarelerin tükenmediğini ve keşfedilecek nice cevherin bulunduğunu gösteriyor.
Kitapta, başıboş bir genç iken doğru yolu bularak imrenilecek bir hayat yaşayan Düzceli Mehmet'in şehit oluşundan başlayarak Kıbrıs Savaşında pilotumuza yol gösteren Mahzenli Ali Efendi'ye kadar heyecan verici, yaşanmış hayat hikâyeleri bulunuyor.
Bu gerçek hikâyeleri, defalarca okuyacak, bıkmayacaksınız

genclikmektup.jpg

Gençlik Mektupları, gençlerden Halit Ertuğrul'a gönderilen mektuplardan bir derleme...
Halit Ertuğrul, mektuplara cevaplar veriyor, dile getirilen problemlere çözümler sunuyor, gençlerin derdine derman olmaya çalışıyor..
Halit Ertuğrul, sadece bir yazar değil. O bir öğretmen ve gençlerin dilinden iyi anlayan dert ortağı bir dost.. Gözyaşlarına da, sevinçlere de ortak olmaya çalışan bir eğitimci...
Kimi gençlere öğretmen, kimilerine ağabey, kimilerine kardeş...
Bu yapısı eserlerine de yansıdığı için, okuyucularla aralarında sıcak bir bağ kuruluyor ve sonuçta okuyucuların içten mektuplarından oluşan eserler de kendiliğinden ortaya çıkıyor.
Gençlik Mektupları, gençlerin Halit Ertuğrul a gönderdiği ibretli ve düşündürücü mektuplar...
Gençlerin aşklarını, ümitlerini ve yaşadıkları ibret dolu olayları konu alan Gençlik Mektupları, her gencin ibretle okuyacağı ve yararlanacağı bir kitap..
Gençlik Mektupları, gençliğin sesi..
Gençlik Mektupları, gençliğin eseri..

Ne Olur İhanet Etme(Emine Özkan Şenlikoğlu)

getimageV2.asp

Bunlar kadar vahşi insan düşünemiyorum. Nasıl yazarlar bunu Davut, nasıl yazarlar? Bir türlü inanamıyorum.
- Aşkolsun Tuğba... İslam düşmanlarının yapamayacağı kötülük, yapamayacağı yalan ve iftira var mı ki, sen onlardan beklemiyorsun.(Arka Kapak)

Bize Nasıl Kıydınız(Emine Özkan Şenlikoğlu)

7143_85_0_21552.jpg

SORUYORUZ !

Binlerce gül gördüm koparılmış atılmış.
Laleler de gördüm ki çok ucuza satılmış.
Gençler, yaşlılar gördüm hep aldatılmış.
Manen soruyorlardı, bize nasıl kıydınız?

Karanlıkta ışık vurmuş bir çift gamli göz
Adeta göz yaşları fışkırmıştı göz göz.
Garipler ovasından geçerken duyduğum söz.
Hepsi birden diyordu, bize nasıl kıydınız?

Maria(Emine Özkan Şenlikoğlu)

getimageV2.asp

Beyni kurcalayan sorulardan imana uzanan muazzam bir öykü.Müslümanların tüm ictimai yapısını ve benliğini saran manevi hastalıkların bizleri nasıl tahrip ettiği güzel bir akış içinde okuyucuya sunulmus.Mutlaka okunmalı diyorum.

[/quote]_________________________________________________İslamiyet nedir? Müslüman kimdir? Allah ve Resulü bizden nasıl bir insan olmamızı bekler? Allah'ın ve Resulünün sevgisine bizi hangi davranışlar ulaştırır? Bu soruların cevapları, ayetlerden ve sahih hadislerden derlendi ve hayatın bütün aşamalarını kuşatacak şekilde düzenlendi. Böylece İslamiyet hakkında kapsamlı bir rehber kitap ortaya çıktı. Herhangi bir konuda, "Peygamberimin sevdiği Müslüman ne yapardı?" diye düşünecek olduğunuzda, sorunuzun cevabını bu kitapta bulacaksınız. 526 sayfa
getimage.asp

ebrar172

Well-known member
şu anda okuduğum kitabın adı Rabbini arayan thomas yazarı Dr.furkan aydıner..
fakat daha çok etkilendiğim defalarca okuduğum kitaplar var...
kirazlı mescit sokağı...yavuz bahadıroğlu
gençliğin imanını sorularla çaldılar...emine şenlikoğlu
tarih boyunca büyük mazlumlar...necip fazıl kısakürek
nurdan anneler..Dr.haluk nurbaki
yasak dünya...cemil cahit hancı
hey gidi günler..şakir öztürk
anne frank'ın hatıra defteri(yahudi bir kız çocuğunun 2. dünya savaşı sırasında yaşadıkları)
çöle inen nur..ustad necip fazıl

bu liste daha çok uzar..
kitap okumayı ve kitap okuyan insanları çok seviyorum..neden diyen olursa tek cevap ,çünkü kitap okuyan insan sabretmeyi bilir ...sabır her kapının anahtarıdır...

ha bide zindan arkadaşımız yazmış diye ben yazmadım fakat emine şenlikoğlunun bize nasıl kıydınız kitabı çok güzeldir vede düzceli mehmet okuyan herkesi ağlatabilen çok nadir kitaplardandır...

hulusi

Well-known member
maşallah zindan kardeşim çoşmuşsun yine
vaktım pek yok inş bende bi kaç kitap yazarım..yahu kitaplıga bi baktım okudugum kitapalrdan yazayım diye ama abiniz ihtıyar yazar adı vs tutamam..kitapda kitaplık kalmmaış pek sağolsun yegenler göz açtırmıyor:)dua ile_________________________________________________beş sevgi dili yazarı yabancıydı ama evlilere tavsiye ederim..:)

imported_sevdalizz

Active member
ebrar172 ' Alıntı:
şu anda okuduğum kitabın adı Rabbini arayan thomas yazarı Dr.furkan aydıner..
fakat daha çok etkilendiğim defalarca okuduğum kitaplar var...
kirazlı mescit sokağı...yavuz bahadıroğlu
gençliğin imanını sorularla çaldılar...emine şenlikoğlu
tarih boyunca büyük mazlumlar...necip fazıl kısakürek
nurdan anneler..Dr.haluk nurbaki
yasak dünya...cemil cahit hancı
hey gidi günler..şakir öztürk
anne frank'ın hatıra defteri(yahudi bir kız çocuğunun 2. dünya savaşı sırasında yaşadıkları)
çöle inen nur..ustad necip fazıl

bu liste daha çok uzar..
kitap okumayı ve kitap okuyan insanları çok seviyorum..neden diyen olursa tek cevap ,çünkü kitap okuyan insan sabretmeyi bilir ...sabır her kapının anahtarıdır...

ha bide zindan arkadaşımız yazmış diye ben yazmadım fakat emine şenlikoğlunun bize nasıl kıydınız kitabı çok güzeldir vede düzceli mehmet okuyan herkesi ağlatabilen çok nadir kitaplardandır...
maşallah çok tşkler katkınız için gerçekten güzel bı lıste bu n.fazıl .dışandakileri malesef okumadım inş kısmet olursa okuyacam bizde sizleri ALLAH için sevıyıoruz tşk ederim _________________________________________________
hulusi ' Alıntı:
maşallah zindan kardeşim çoşmuşsun yine
vaktım pek yok inş bende bi kaç kitap yazarım..yahu kitaplıga bi baktım okudugum kitapalrdan yazayım diye ama abiniz ihtıyar yazar adı vs tutamam..kitapda kitaplık kalmmaış pek sağolsun yegenler göz açtırmıyor:)dua ile_________________________________________________beş sevgi dili yazarı yabancıydı ama evlilere tavsiye ederim..:)

inş abim fırsat bulursanız yazın inş bizede ıışık olur faydalanırız _________________________________________________
nuruvuslat ' Alıntı:
bişey bırakmamışınız ki :) emine şenlikoğlu-son pişmanlık fayda eder.. ırkçılığı işleyen güzel bir kitap.

hımm okumadımm daha açıkçası bakalım inş okuyacam _________________________________________________
9752634966.jpg

müthiş bir tarih-roman hele fahretin paşanın medin edeki yakarışı

muhabet muhammed sav sevdası kesinlikle okumanızı tavsiye ederim

402_b.jpg

(İKİ CİLTLİK)

bide düşün anla ve ağla

404_b.jpg

Düşün Anla ve Ağla, Asr-ı Saadetin ikliminde derlenen bir incelik, hassasiyet, ihlas, vera,aşk ve fedakarlık demeti.Düşün,Anla ve Ağla,Allah'ın hoşnutluğunu kazanmak,hayatımızı kendilerine göre ayarlayacağımız hadiseleri sık sık okuyup ibret dersi almak ve ona göre hareket etmek; bu hadiselerin kahraman ve yiğitlerini sevmek, ahirette bunlarla beraber olmak arzusuyla hazırlanmış ince bir kitap. 23 baskı yapmış olan ve büyük bir beğeniyle okunan kitap, sade ve anlaşılır üslubundan dolayı her yaştan okurun dikkatini çekiyor.

_________________________________________________sadakatin zirve ismi

hz EBUBEKİR (R.A)EFENDİMİZİN

HAYATI

BEKİR BURAK

sevgilinin dostu

GuLSerbeti

Well-known member
Bes Sevgi dili - Gary Chapman (yazari abim gibi bende hatirlamayinca intden baktim - hakikaten guzel bir Kitab.. ben Herkese Tavsiye ederim :angel: )

Hayati Askla yasamak--- Yavuz Bahadiroglu (siddetle tavsiye ederim)
Es Seciminde Puf Noktalar--- Abdulkadir Akgunduz (guzel tesbitler iceriyor- hatta bu kitabi okumadan evlenmeyin diyor yazar.. )
Bir Omurden Sayfalar------Sare Kurucu /Marifet yayinlari (Ali Ulvi Kurucu hocanin Hatiralari ve Biyografisi, cok etkileyici bir kitab, Cocuklari tarafindan hazirlanmis, Mutlaka okuyun, Tavsiyemdir)
INANC VE AKSIYON ---------- Cemil Tokpinar (Diger siddetle tavsiye edecegim bir kitab)
Gizemli Davet------------- Halit Ertugrul (Bir solukta okunacak bir kitab)
Sonsuzluk Yolculugu ----------------Muhammed Bozdag (her nekadar henuz bitirmediysemde Enfes bir kitap)

(Ebrar dogru diyor , kitab icin sabir lazim.. ahh su okul sabrimi tuketti artik okuyamiyorum.. :( )

Arada Nazar ettigim, cok begendigim bir kac kitab; ...
- Ruhsal Zeka - M.Bozdag
- Istemenin Esrari - M.Bozdag
- Dusun ve Basar - M.Bozdag
- Beni Gercekten Duyuyormusun - Leyla Navaro (aile ici iletisim ile alakali bir kitab)
- Makul Cozum - Nevzat Tarhan (Psikoloji )
- Kendinizle Barisik Olmak -Nevzat Tarhan
- Ruh Hali - Kemal Sayar
- RISALE-I NUR HIZMETINDE METOT - Safa Mursel (Henuz tamamiyle okumadim ama mutlaka bitirmek istedigim bir kitab)
- Gencligin El Kitabi ------ Zubeyir Gunduzalp

Roman olarak; Dunya Klasiklerine, merakimiz vardi..
- onlardan Tavsiye edecegim; Sefiller-Victor Hugo ve iki sehrin hikayesi- Dostoyevski, Tolstoyun kitaplari da olabilir Suc ve Ceza mesela.. bunlar zamanin Avrupasini portreleyen kitablar, Herseyden birsey mutlaka ogreniyorsunuz...
Turkce olarak;
- Ahmet G.Yildiz kucukken okurdum, artik okuyamiyorum.. o(
- Maria, Cin Iskencesi ------ Emine Senlikoglu (ikisi yazardan favorilerimdi)
- Hancer Sapli Yuregimde --Ali Erkan Kavakli (Basortusu magduru univ. tip ogrencisi bir kizin oykusuydu.. )
- INSANLIK AYAGA KALK ----- Ali Erkan Kavakli ( Bosna Savasi sirasinda yasananlar 1.kisi gozuyle anlatilmis... dunyam degismisti okuyunca... )
- Ask Boyle Yasanir---- Halit Ertugrul ( Bahsedilmisti ama bende soyleyim, harika bir kitab, Sozde degil ozde yasanan hikayeler )
- Aska Dair Oykuler ------ Senai Demirci (hatirladigim kadariyla, Bazen trajik bazen komik, ama dusundurucu oykuler var.. )

simdilik bu kadar.. :)

istiðna

Active member
Allah Resulü İle 24 Saat
Ben Susuyorum Tarih Konuşsun Bekir Berk
İhlas ve Sadakat Abidesi Bayram Yüksel ve Ali Uçar
Kulluğu İçinde Bir Sultan: Tahiri Mutlu
Nur'un Büyük Kumandanı: Zübeyir Gündüzalp

İstikamet

İHSAN ATASOYUN KİTABLARI

esef

New member
Ynt: Tavsiye edebileceğimiz kitapları yazalım mı?

BİR ADAM YARATMAK...NECİP FAZIL KISAKÜREK
ÇÖLE İNEN NUR...NECİP FAZIL KISAKÜREK
O VE BEN...NECİP FAZIL KISAKÜREK
BU VATANI TERKEDENLER...VEHBİ VAKKASOĞLU
SİBEL...HEKİMOĞLU İSMAİL
BİR DELİ İLE EVLENDİM...HEKİMOĞLU İSMAİL
ÇİLE...NECİP FAZIL KISAKÜREK (BAŞ UCU KİTABIM)
RUHSAL ZEKA...MUHAMMED BOZDAĞ
ÖTEKİ MENDERES...RECEP ŞÜKRÜ APUHAN
SU ÜSTÜNE YAZI YAZMAK...MUHYİDDİN ŞEKUR
BİN YILDIR YAŞAYANLAR...NECMEDDİN ŞAHİNER
OSMANLIYI YENİDEN KEŞFETMEK...İLBER ORTAYLI
BİR ÇİFT YÜREK...MARLO MORGAN
ÇANAKKALE DESTANI..YAZARININ ADINI UNUTTUM:D

çokk severek okuduklarım..şiddetle tavsiye ederim..

kayýp_gül

Well-known member

önden giden atlılar.........Harun tokak
tarih şuuruna doğru .....İbrahim Refik
nurlu hayatlar .............Cemal A. Kalyoncu
Seyda.........................Mehmet Akar
Gül devrine seyahat .....Arif Akpınar

Okuyup da hatırladıklarım bunlar, aklıma gelince yazarım inş...

hacali

Well-known member

maşallah daha yok galiba.
her neyse kardaşlar 5 dakka kitap okuyacak vaktiniz varsa neden bunu bu malayani şeylerle harcıyalım.
bunlar imanımızı kurtarmaya yetermi.

s_e_v_a

Active member

duzceli.jpg

Manevi hiçbir inancı ve kuralı kabul etmeden yaşarken, öğretmeninin sevgi ve şefkat dolu ilgisiyle dönüş yapan Düzceli Mehmet, bambaşka bir insan olur.
Geçirdiği bir trafik kazasından sonra hayatı büsbütün değişen Düzceli Mehmet'in ibret dolu hikayesi, birbirinden ilginç olaylarla devam eder.

bunu okumuştum tavsiye ederim..

mihrimah

Well-known member

duzceli.jpg

Evet Halit Ertuğrulun kitapları çok güzel...
İskender PALA dili çok hoş...
Hekimoğlu İsmail "Bir Deliyle Evlendim" (bardağın dolu tarafını görmeyi bu kitapta öğrenmiştim)
Mukaddes Yakay " Kalbe Ateş Düşünce"
Ciddi anlamda tavsiye edeceğim kitap RNK ve Pırlanta Serisi

hulusi

Well-known member
ZEVKLE OKUDUĞUM BİR KİTAP ACİZANE TAVSİYE EDERİM DUA İLE

Serinin Diğer Kitapları
resim.php
resim.php

Ali Ulvi Kurucu (Hatıralar 2) Ali Ulvi Kurucu (Hatıralar 3)

Üstad Ali Ulvi Kurucu, Türkiyemizde ve Müslüman ülkelerde milyonların tanıdığı bir zat... Sevimli çehresi, Muhammedî güzel ahlâkı, ruhlara hitap eden millî, dinî şiirleri ve insanı manevî âlemlere alıp götüren gönül sohbetleri ile bir illim ve irfan önderi... Hayatının ilk yıllarını Konya'da geçirdikten sonra, Kahire'de El Ezher Üniversitesi'nde eğitim gören ve ömrünün geri kalanını Medine-i Münevvire'de geçiren Kurucu, 2002 yılında orada vefat etti. Ali Ulvi Kurucu'nun hatıraları hem Cumhuriyet sonrasındaki dönemde Türkiye'deki dine bakışı, hem Osmanlı'dan sonra dağılan İslam coğrafyasının durumunu, hem de önemli zatların etrafında geçen olayları aktarması bakımından önem arzediyor.

Üstad M. Ertuğrul Bey, Üstad Mehmed Âkif üzerine çeyrek asırdan fazla süren deruni ve bereketli çalışmayla birlikte pek çok güzide eserden sonra, yine yüz akı bir çalışmayı başardı.
Üstad Ertuğrul Bey’in usta kalemi Üstad Ali Ulvi Kurucu'nun hatıralarına eklenince hatıraların gergefinde önemli ipuçları bir girizgâh gibi önümüze açılıyor.

hulusi

Well-known member
Bu eser, günümüz insanının mükemmel sağlık arayışına; insanlık tarihi kadar eski, çağlar ötesinden esintiler getirmeye çalışmaktadır. Bu esintiler, bugünün modern sağlık anlayışıyla çelişmemekte, onu desteklemekte ve mükemmel bir performansın ortaya çıkmasını sağlamaktadır. Bu çalışma, bir tıp doktorunun yazdığı, uzak doğu tıbbı ve İslam tıbbının tamamlayıcı tedavi yöntemlerine birlikte yer veren, ülkemizde yayınlanmış ilk kitaptır. Bu kitabın amacı, okuruna "farklı ve ciddi bir sağlık bilinci" kazandırmasının yanında, okurunun "yaşam amaçları" edinmesini ve kendi kişisel gelişimi çabasında onun asla rötar yapmayacak şekilde yolculuğa çıkmasını sağlamaktır.

GuLSerbeti

Well-known member
0dde4c233bbfd972525b4aef23b00304.jpg

Caddede bir terapist yürüyor; insanları gözlemleyen ve yaşadıkları mutsuzluğun nedenlerini anlamaya çalışan bir terapist.

Dr. Mavi, Aynalar Koridorunda Aşk’ın kahramanı. Hepimizin yaşadığı duygusal karmaşaları tecrübe eden, varoluşun özünü anlamaya çlışan Beyaz, Kırmızı, Gri ve Sarı da. Ve vitindeki aksini inceleyenksek ökçeli kırmızı ayakkabılı kadın, etrafın ilgisini çekmek için sarmaş dolaş gezen sevgililer, önündeki arabayı sollayamayınca kendini değersiz hisseden BMW sürücüsü. Birer varoluş mabedi haline gelmiş kafeler, restoranlar ve buraları dolduran insanlar. Milyonlarca imge. İmgelerde varoluşunu arayan insanlar. Aynada kendini gördüğünü zanneden ama Beyaz’ın söylediği gibi asla görmeyecek olan, restoranda yemek yiyen kadın…
Narsistleşmiş benliğin mabedine hapsolup kendi varoluş gerçekliklerinden uzağa düşenler, içlerindeki boşluğu aşkla doldurmaya çalışıyorlar.
Peki, aşk insanın kalbini doldurmaya yeter mi? Sonsuz sevilme, değerli görülme ihtiyacını duyan insanın kalbini kim nasıl doldurur?

Dr. Mavi, Beyaz, Kırmızı, Gri ve Sarı, rüyaların, gerçeklerin ve aynaların izini sürerek bu sorunun cevabını arıyorlar…

Binlerce aşk romanı yazılmış, ama aşkın romanı yazılmamıştı. Psikiyatrist doktor Mustafa Ulusoy, aşkın romanını yazdı: Aynalar Koridorunda Aşk...

Bu kitapta aşk adına bugüne dek yazılanların bir benzerini değil, aşka dair bugüne kadar yazılmayanları bulacaksınız...

Kitap hakinda Yazarla Soylesi;
karakalem.net - “Aşk İnsana Yetmez”

ebrar172

Well-known member

duzceli.jpg

ah ne kadar güzel bir kitaptır...
okumayan kaldığını sanmıyorum...tek gecede okumuş ve hayran olmuştum...zaten çevremde kim varsa herkesede okutmuştum...öyle anlatmışım ki..okumayı sevmeyenler dahi okumuştu...

yalnız o dönem piyasada yoktu bilmiyorum şu an varmı...
bu güne kadar okuduğum en etkileyici kitaplardan biridir...mutlaka okunmalı mutlaka...

mihrimah

Well-known member
ah ne kadar güzel bir kitaptır...
okumayan kaldığını sanmıyorum...tek gecede okumuş ve hayran olmuştum...zaten çevremde kim varsa herkesede okutmuştum...öyle anlatmışım ki..okumayı sevmeyenler dahi okumuştu...

yalnız o dönem piyasada yoktu bilmiyorum şu an varmı...
bu güne kadar okuduğum en etkileyici kitaplardan biridir...mutlaka okunmalı mutlaka...
var var ebrar abla var hatta şu anda düzceli mehmet ve aysel bir numara;)..