Şifa Duası

Lebbeyk

Well-known member
Hz. Âise (r.a.)''den rivâyete göre Rasûllah (s.a.v. kendilerine bir hasta getirildiginde söyle duâ ederlerdi;

"Ezhib''l be''se Rabbin''nasi esfi ve entes''safi la sifae illa sifauke , sifaen la yügadiru sekama"
(Bu hastaligi gider ey insanlarin Rabbi! Sifâ ver, çünkü sifâ verici sensin. Senin verecegin sifâdan baska sifâ yoktur. Öyle sifâ ver ki hiç bir hastalik birakmasin)

Allahim bana vermis oldugun bu hastalik sana sukur vesilemdir ..Hicbir kuluna dayanamayacagi yuku yuklemezsin, Bana ve ummeti muhammede de sifalar nasip eyle yarabbim...Amin

TaLHa

Nur-u Aynım
Yönetici
Hz. Eyup a.s. efendimizinde

Risale-i Nur Külliyatından öğrendiğimiz şifa duasıda hem maddi hastalıklarımıza hemde manevi hastalıklarımıza şifaya vesile olması ve ayetten iktibas olması hasebiyle :

"Rabbi inni messeniyeddurru ve ente erhamurrahimin" (Ey Rabbim! Bana gerçekten zarar dokundu. Sen ise merhametlilerin en merhametlisisin.)

azizea

New member
**Cibril (a.s.) Bana geldi ve dedi ki: "Allah azze ve celle sana su kelimelerle dua etmeni emrediyor. Onlardan birini muhakkak sana verecektir: "Allahim ben Senden acil afiyetini, belalarina karsi sabri ve dunyadan Senin Rahmetinle cikmayi dilerim."
Ravi: Hz. Aise (r.anha)