S.a

müzahref

Member
Bana yardım eder misiniz?
Anlayarak okumak istiyorum. Anlamak istiyorum ki okumaya iştiyakım artsın.
Sorularıma cevap verecek günlük takip edebilecek müsait birileri var mı? Acil yardım gibi..Çünkü kafamı zar zor veriyorum meseleyi o an çözemezsem soruyu da konuyu da unutuyorum. Bazen kafam hiç anlamıyor kelime kelime yerine oturtsam da cümleyi kuramıyorum yani soracağım sadece mesele değil..ümitsiz vaka gibi duruyorum fakat bizim için ümitsizlik yok değil mi? Cevap vermenizi ümit ediyorum :)

TaLHa

Nur-u Aynım
Yönetici
Bana yardım eder misiniz?
Anlayarak okumak istiyorum. Anlamak istiyorum ki okumaya iştiyakım artsın.
Sorularıma cevap verecek günlük takip edebilecek müsait birileri var mı? Acil yardım gibi..Çünkü kafamı zar zor veriyorum meseleyi o an çözemezsem soruyu da konuyu da unutuyorum. Bazen kafam hiç anlamıyor kelime kelime yerine oturtsam da cümleyi kuramıyorum yani soracağım sadece mesele değil..ümitsiz vaka gibi duruyorum fakat bizim için ümitsizlik yok değil mi? Cevap vermenizi ümit ediyorum :)

Kıymetli Kardeşim;

Bütün meseleye hakim olmayı arzu etmek güzeldir, lakin bunun için biraz daha sabırlı olmalısınız. Onun için meseleleri biraz zamana bırakmanızda daha fazla fayda ve sıhhat bulacaksınız.

Yine bununla beraber sormak istediklerinizi burada konu açarak sorabilir vakti musait olan kardeşler cevap verirler.

kenz-i mahfi

Sorumlu
Aleyküm selam hoş geldiniz,

Talha hocamın dediği gibi konu açıp sorabilirsiniz,

Eğer hususi olarak sormak isterseniz acizane yardımcı olabiliriz.

Hayırlı günler

müzahref

Member
Okumaktan kastınız Risale-i nur lar mı ?

evet.

Kıymetli Kardeşim; Bütün meseleye hakim olmayı arzu etmek güzeldir, lakin bunun için biraz daha sabırlı olmalısınız. Onun için meseleleri biraz zamana bırakmanızda daha fazla fayda ve sıhhat bulacaksınız.
Yine bununla beraber sormak istediklerinizi burada konu açarak sorabilir vakti musait olan kardeşler cevap verirler.

Sabredecek zamanım yok aslında, ömrüm su gibi akıp gitti. Beynim de ömrümle beraber gittiği için bütün hepsine ne çalışabilirim ne akıl erdirebilirim bunun farkındayım. Her gün biraz okuyup devamlılığı sağlayabilsem yeter inş.

Aleyküm selam hoş geldiniz, Talha hocamın dediği gibi konu açıp sorabilirsiniz, Eğer hususi olarak sormak isterseniz acizane yardımcı olabiliriz. Hayırlı günler

Teşekkür ederim cevap alamazsam muhakkak sizi rahatsız ederim :)