peygamberimizi memnun eden çocuk

Peyganber Efendimiz Zamaninda Savaşa Gidilecekmiş çocuğun Biri Benide Mutlaka Sabah Kaldirin Demiş Ama çok Küçük Diye Onu Kaldirmamişlar Uyandiğinda Büyüklerin Savaşa Gitmiş Olduklarini Gören çocuk Onlari Yakalayabileceğini Dişünerek Bir Dağin Tepesine çikmiş Nihayet Aşağida Büyük Bir Kalabalik Görmüş Ve Koşmaya Başlamiş Aşağiya Indikçe Görmüşki Bunlar Hiristiyanlar Ama çocuk Merakina Yenilerek Acaba Nekonuşuyorlar Diye Yaklaşmiş Oraya Toplanan Kalabaliğada Bir Rahip Gelip Vaaz Verirmiş Ve Bir Sene Boyunca O Vaaza Göre Ibadet Ederlermiş Herkez Sabirsizlanmaya Başlamiş Rahip Bir Türlü Başlamiyormuş Herkez Hadi Işimiz Var Diye Söylenirken Rahip Demişki Aranizda Bir Muhammed ümmeti Var O çiksin öyle Anlatacağim Herkez şaşirmiş Nasil Olur Yok Demişler Rahip Yine Tekrarlamiş çocukda öldürüceklermi Napayim Demiş Ve Ortaya çikmiş Rahip Söyle Bakalim Burada Ne Işin Var Demiş çocuk Başindan Geçenleri Anlatmiş Ve Bizimkileri Ariyordum Sizleri Onlar Sandim Sonrada Merak Ettim. Rahip Bir şartla Seni Birakirim Sorularima Cevap Ver Demiş çocuk Kabul Etmiş Cenneti Alada Bir Tuğba Ağaci Varmiş Dallari Her Yere Uzanirmiş Bunun Bir Eşide Dünyada Varmiş Ben Bunu Görmedim Iman Etmedim Sonra Cenneti Alada Bir Irmak Varmiş Envai çeşit Içecek Akarmiş Ama Birbirine Hiç Karişmazmiş Bunun Bir Eşide Dünyada Varmiş Ben Bunu Görmedim Iman Etmedim Sonra Cenneti Alada Yiyip Içme Varmiş Ama Tuvalet Ihtiyaci Yokmuş Bunun Bir Eşide Dünyada Varmiş Ben Bunu Görmedim Iman Etmedim Birde Cenneti Alada Burak Adinda Bir Binek Varmiş Ben Bunuda Görmedim Iman Etmedim Demiş çocuk Söylüyeyim Demiş Tuğba Ağacinin Bir Eşide Güneş 1 Tane Ama Her Yere Uzanir,envai çeşit Içeceğin Birbirine Karişmadan Aktiği Irmağin Bir Eşide Dimaktir Gözden Akar Tuzlu Kulaktan Akar Aci Burundan Akar Ekşi Ağizdan Akar Tatli Ve Bir Yerden Akipta Karişmayan Budur Burağa Gelince Ehbe Adam Hiçmi Deve Görmedin Hirkarsin Gelir Binersin çocuk Hepsinin Cevabini Vermiş.rahip Doğru Söyledin çocuk Artik Gide Bilirsin Demiş çocuk Sen Bana Okadar Soru Sordun Bende Sana Bir Soru Soracağim Cenneti Alanin Kapisinda Ne Yazar Rahip Ben Bunu Söyleyemem Burdaki Bütün Insanlar Bana Karşi çikar Demiş Herkez Birden Biz Zaten Doğruyu öğrenmeye Geldik Neyse Söyle Diye Israr Edince Rahipte Le Ilahe Illallah Muhammederrasulullah Demiş Orada Ki Herkez Bunu Duyunca Müslüman Olmuş. Peygamber Efendimiz S.a.s.savaştan Dönüpde Bu çocuğun Yaptiklarini Duyunca Yanina çağirip Eh Be çocuk Sen Bizden Daha Hayirli Bir Iş Yaptin Demiş