Nimet Denizine Gark oldum!

ABDULLAH4

Forum Yöneticisi
Nimet Denizine Gark oldum!

Cenab-ı Hak buyuruyor:

"Onun varlığının ve birliğinin delillerinden Biri de kendilerine meyledip ülfet edesiniz diye Kendi cinsinizden Esler ve yaratması ve aranızda Bir muhabbet Şefkat kılmasıdır.Şüphesiz ki bunda tefekkür eden Bir topluluk Click Deliller vardir güzel. " (rum, 21)

Resulullah (sav) buyurdular:

"Ey Cep telefonları! Kadınların haklarına riayet ediniz! Onlara Şefkat ve sevgi Ile muamele ediniz!Onlar Hakkında Allah'tan korkmanızı Tavsiye ederim. Siz kadinlari Allah'ın emâneti olarak aldınız; onların nâmuslarını ve iffetlerini Allah adina SÖZ vererek helal edindiniz! " (Sahih-i Buhari Muhtasarı, X. 398)

Hak Teala, Adem (as) 'ı yeryüzünde yarattıktan kirk yil sonra ONU göklere kaldırdı ve Firdevs Cenneti'ne koydu. Ona cennet önce, eşsiz güzellikte elbiseler giydirdi ve PEK Çok nimetler kazanç Mahsus. Ona Bir nimeti verdikçe, "Bu Nimet Kanaat Eder Misin" diye Adem (as) 'a hitap etmis, önce o da seferinde, "Buna Kanaat etmem ey rabbim" diye Cevap vermis. Nihayet Adem (as) 'a Bir Uyku HALI ödemeli. Böyle kaburga kemiğinden Hz Havva annemizi yaratınca Adem O işte uyuklama sırasında Adem (as) '(as) gözünü ACIP yanında Kendi Gibi Sevimli Bir ​​insanın oturmakta oldugunu gördü. Onunla sohbet EDİP aralarında Dostluk, muhabbet ve yakınlık Hasil olunca Hak Teala Âdem'e Tekrar hitap EDİP;? "Adem Hey, met nimetimle nicesin" diye buyurdu. O Dahi Söyle Cevap verdi, "rabbim Hey, hesapsız Nimet denizine Gark oldum. Ayşe nimetini Bütün nimetlerden daha Üstün buldum. Işte bununla yetinirim. Havva Ile huzura ERIP dostluğuna alışıp onunla muradıma Erdim. Met verdiğin Nimet şükrediyorum, onun bahşettiği mutlulukla doldum "Dedi .. (Erzurumlu İbrahim Hakkı Hazretleri, I. Marifetname'dir Cilt, Syf. 149-150, Erkam Yay)

Her Bir Esma-ül Hüsna (Allah'ın En Güzel İsimleri) Güneş

El Cami ': Bütün iyilik ve güzellikleri, ve övgüleri zatında toplayan Ayrıca, tum evrendeki varlıkları, TAM Bir âhenkle toplayıp düzenleyen, tabiatları kote olan birçok unsuru birleştiren, insanları birbirlerine sevdirip kalpleri ısındıran, mahlûkatı hesaba çekmek ve insanlara, kazandıklarının karşılığını vermek icin, Kıyamet gününde Bir Araya toplayan Demektir.