Nicklerimizin manaları neler..?

Merih

Well-known member
Merih : Dünyadan sonra güneşe en yakın olan gezegen farklı çekimleride vardır merrih mirrih diyede okunabilir. Arapça erkek çocuk ismidir. Diğer bir anlamıda beyaz servidir servi akdeniz yöresine özgü bir ağaçtır. Nicki kullanmama gelince Merrih olarak arapça telavuz edilen biryerde görmüştüm türkçe olarak Merih olduğunu görüncede almış bulundum :) telif hakları şahsıma aittir :)

Tarihci

Marmara Tarih
Merih : Dünyadan sonra güneşe en yakın olan gezegen farklı çekimleride vardır merrih mirrih diyede okunabilir. Arapça erkek çocuk ismidir. Diğer bir anlamıda beyaz servidir servi akdeniz yöresine özgü bir ağaçtır. Nicki kullanmama gelince Merrih olarak arapça telavuz edilen biryerde görmüştüm türkçe olarak Merih olduğunu görüncede almış bulundum :) telif haklarım şahsıma aittir :)

Vay anasını :)

İlim-irfan

Well-known member
İlim-irfan: Bilgi hem nîmet hem de âfettir. Eğer ilim irfâna dönüşerek gönüllerimizi kemâle erdirirse bu bir nîmettir.Ama ölü vaziyette kalır da nefsimizin gurur vitrini olursa bu da âfettir. Onun için ilmin irfâna dönüşmesi zarurîdir.

þiraze

Active member
Siraze.net umarım reklam konusu dıye lanse edılmez kardes bı sıte fenamı

en sevdıım sıtedır ordan etkılendım ama manasınna gelınce
Şiraze dengeyi sağlayıcı bişey sankihayatın kilit noktagibi
'şiraze çıkınca' ortadan her şey dağılıverir, düzen bozulurmuş gibi bi şey
baska manalrıda var ama onlar luzumsuz(saat ,kurdale vb. seylerle alakalı)
binbir gecemasallarında anlatılan bir karaktermiş gibi gelsede deıl aslında
şiraze uzerıne yazılmıs bı çok siir varmış yenı fark edıyorum

dedım amma unluymus bu şiraze

Abidin1

Well-known member
Benim büyük dedemin adıdır. Vallahi ben dini bir anlamı olduğunu sonradan öğrendim. Güzelde bir manası varmış. Hem de 4. imamın namından geliyor. İyi ki benden önce bu nick i alan olmamış :D Teşekkürler..

Abidin Anlamı : Allah'a ibadet eden, çok ibadet eden, zahid. Kullar, köleler.

harp

Well-known member
Benİmkİsİ harp savaŞ ve cİhaddir zaten hayat İman cİhad savaŞ ve mÜcadele azİm hedef sebat İstİkrardir yanİ..allah yolunda cİhad ve gaza farzi ayndir....kafİrlerle nefİs ve Şeytanla cİhadda farzdir....heyt be yanİ..