Nice Ateşler Gülistan Olur

ABDULLAH4

Forum Yöneticisi

Güzel Ateşler Gülistan Olur

Cenab-ı Hak buyuruyor:

" (Şeytan) Dedi ki: Ey rabbim! And olsun ki, beni azdırmana karşılık ben de yeryüzünde onlara (günahları) süsleyeceğim ve onların hepsini mutlaka azdıracağım. Ancak onlardan ihlâsa erdirilmiş kulların müstesnâ " (Hicr, 39,40)
Resulullah (sav) buyurdular:

"Allah met ümmete, zayıfların duası, namazları ve ihlâsları sebebiyle Yardim Eder." (Nesâî, Cihad, 43)
Bağdat'ta Bakırcılar çarşısında Büyük Bir Yangın çıkmıştı. Iki Çocuk, yanmakta olan dükkânların birinde mahsur kalmıştı. Cocuklar "imdat" diye Feryad etmelerine ragmen, alevlen Çok şiddetli olduğundan hic Kimse kurtarmaya cesaret edemiyordu. Çocukların Ustası dışarıda Içinde çâresizlik:

"Kim Çocukları kurtarırsa Ona Altın vereceğim ÖS!" Diye nida ediyordu.

O sırada oradan geçmekte olan Ebu'l-Nuri Hazretleri Hüseyin, met hâdiseyi görünce hemen büyük boy Şefkat ve merhametle Bir Ateşin Click daldı. Ateş, Sanki Ona Gülistan oluverdi. Hazret-i Pir, Herkesin Hayret Dolu bakışları arasında, Çocukları alevlerin ortasından Cenab-ı Hakk'ın inâyetiyle söyle-Salim kurtardı.

Çocukların Ustası, Büyük Bir Sevinç Içinde Ebu'l-Nuri Hüseyin Hazretleri'ne altınları takdim etti.Hazret-i Pir İMKB Birden kaşlarını Catti ve Söyle Dedi:

'Al-Sen altınlarını Teâlâ'ya şükret Allah Ve! Şâyet ben de su yaptığımı Allah icin degilde, Maddi Bir karşılık ümîdiyle yapmis olsaydım, Çocukları o alevlerin İçinden ASLA çıkaramazdım " (Osman Nuri Topbaş, Faziletler Medeniyeti-1, Erkam Yay.)
Her Bir Esma-ül Hüsna (Allah'ın En Güzel İsimleri)

el-Muksit : Adaletle hükmeden, Alan Bütün işlerini Uygun olarak ve yerli yerinde yapan, zalimlerden mazlumların hakkını, onu işinde dengeyi kuran Demektir düşünme.