Herbir üye kardeşimin cuması mübarek olsun

LâHuTî

Active member
264834_199621590087221_143527412363306_534443_5988778_n.jpg

SİZLERİ MUHABBETLE SELAMLIYORUM!
CUMANIZ HAYIRLI VE MÜBAREK OLSUN!

Yorgun

Well-known member
Cumanız Mübarek Olsun! (Cuma Duası)

Cuma.niz_.Mubarek.Olsun_-300x240.jpg

Rabbim! Günahlarım beni susturmuş; söyleyecek bir sözüm, ileri sürecek bir hüccetim (mazeretim) kalmamış. Sıkıntılarımın esiri, amellerimin rehini olmuşum.

Hatalarım arasında bocalayıp durmaktayım. Orta yolu şaşırmış, öylece kalakalmışım. Bulunduğum yer; hor ve zelil günahkârların, sana karşı cür’etkâr olan bedbahtların ve vaadini küçümseyen yazıkların yeridir. Münezzehsin sen! Hangi cür’etle sana karşı geldim?!

Neye aldanarak kendimi tehlikeye attım?! Ey Mevlâ’m! Sürçüp yüz üstü yere yığılmama ve ayağımın kaymasına acı. Hilminle cahilliğimi, iyiliğinle kötülüğümü bağışla.

Ben, günahımı ikrar, hatamı itiraf ediyorum. İşte elim, işte perçemim! Yaptıklarımdan dolayı kısas edilmeye hazırım. (Mevlâ’m!) Yaşlılığıma, günlerimin bitmesine, ecelimin yaklaşmasına, güçsüzlüğüme, düşkünlüğüme ve çaresizliğime acı.

Ey Mevlâ’m! Dünyadan eserim kesildiği, yaratıklar arasında anım silindiği ve unutulanlar arasında unutulup gittiğim zaman bana acı.

Ey Mevlâ’m! Cismim eskidiği, organlarım dağıldığı, eklemlerim birbirinden ayrıldığı zaman çehrem ve durumum değiştiğinde bana acı. Başıma geleceklerden gafil ve bîhaber oluşumdan dolayı yazıklar olsun bana!

Ey Mevlâ’m! Kabirden çıkartılıp diriltileceğim gün bana acı. O gün beni dostlarınla haşreyle; sevdiklerinin içine kat ve (rahmetinin) komşuluğunda yer ver bana, ey âlemlerin Rabbi!

Amin

(İmam Zeynelabidin Hz.(RA)’nin Sahife-i Seccadiye Mecmuasından, Allah’ın Karşısında Hakirliğini İtiraf Etme Hakkındaki Duası)

Yorgun

Well-known member
Cumanız Mübarek Olsun!

Cuma.niz_.mubarek.olsun_-300x225.jpg

Allah’ım! Bana olan ihsanının güzelliği, nimetlerinin bolluğu, bağışlarının çokluğu karşısında ve benden esirgemediğin rahmetin, bana tamamladığın nimetin için sana hamdederim ve sen hamda lâyıksın.

Gerçekten de şükründen âciz olduğum nimetler vermişsin bana. Eğer senin bana yönelik ihsanın ve bol nimetlerin olmasaydı, (kendi çabamla) ne nasibimi elde edebilir, ne nefsimi ıslah etmeyi başarabilirdim.

Ne var ki, ben istemeden sen ihsanda bulundun; tüm işlerde bana yeterlilik verdin; tahammülü zor belâları benden uzaklaştırdın ve sakınılan kaderi başıma getirmedin. Allah’ım! Nice tahammülü zor belâları benden uzaklaştırdın; nice bol nimetlerle gözümü aydınlattın ve nice büyük iyilikler ettin bana.

Çaresiz kaldığımda çağrıma icabet ettin; ayağım sürçtüğünde hatamdan geçtin ve düşmanlardan hakkımı aldın.

Allah’ım! Senden bir şey istediğimde cimri bulmadım seni; sana yöneldiğimde bezgin görmedim seni. Tam tersine, seni; duamı işitici, istediklerimi verici olarak buldum. Her hâlimde ve her anımda nimetlerini bol buldum. O hâlde sen, benim yanımda övülmüş birisin; ihsanın da pek makbul, pek güzeldir. Canım, dilim ve aklım, hamdın hakkını ödeyecek, şükrün hakikatine ulaşacak, seni benden son derece razı edecek bir hamd ile sana hamdetmektedir. Şu hâlde, gazabından kurtar beni. Ey farklı farklı görüşler beni bitkin düşürdüğünde sığınacağım kale!

Ey hatamdan geçen (şefkatli Rabbim)! Eğer ayıplarımı örtmeseydin, rezil olurdum. Ey yardımıyla beni destekleyen! Eğer senin yardımın olmasaydı, yenik düşerdim. Ey yüceliği karşısında padişahların, boyunlarına zillet boyunduruğu koyduğu, galebesinden korktuğu kimse! Ey takva ehli ve ey güzel isimlerin sahibi! Senden, beni affetmeni ve beni bağışlamanı istiyorum. Zira ne suçsuzluğumu ispat edecek bir mazeretim; ne yardım alabileceğim bir gücüm; ne de kaçacak bir yerim var. Senden, hatalarımdan geçmeni, beni mahveden ve beni kuşatıp helâk eden günahlarımı bağışlamanı istiyorum.

Rabbim! O günahlardan tövbe ederek sana kaçtım. O hâlde, tövbemi kabul buyur. Onlardan sana sığınıyorum; sığınma talebimi kabul et. Senden yardım istiyorum; yardımsız bırakma beni. Rahmetini dileniyorum; esirgeme benden. İpine sarılmışım; başkasına teslim etme beni. Seni çağırıyorum; eli boş geri çevirme beni. Rabbim! Miskin, düşkün, korkan, ürken, yoksul ve çaresiz biri olarak seni çağırıyorum.

Allah’ım! Dostlarına vadettiğin şeylere doğru koşmadaki zaafımı, düşmanlarını korkuttuğun şeylerden kaçınmadaki güçsüzlüğümü, üzüntülerimin çokluğunu ve tutkularımın dürtüsünü sana şikâyet ediyorum.

Allah’ım! Batınımın kötülüğünden dolayı beni rüsva etmedin; günahlarımdan dolayı beni helâk etmedin. Sen beni çağırdığında ağır davrandığım hâlde, ben seni çağırdığımda hemen icabet ediyorsun. Dilediğim her ihtiyacımı senden isteyebiliyorum. Nerede olursam olayım, sırrımı sana açabiliyorum. Bu yüzden, senden başkasını çağırmam; senden başkasına ümit bağlamam.

Lebbeyke lebbeyk! (Davetine icabet ettim, emrindeyim!) Sana şikâyette bulunanı duyarsın; sana güvenerek seni vekil edene kucak açarsın; sana sarılanı kurtarırsın ve sana sığınanın üzüntüsünü giderirsin.

Allah’ım! Şu hâlde, şükrümün azlığından dolayı beni ahiret ve dünya hayrından mahrum etme ve bildiğin günahlarımı bağışla. Eğer azap edecek olursan, (bunu hak etmişim; çünkü) ben, kendine zulmeden, fırsatları kaçıran, ömrünü zayi eden, günahkâr, suçlu, ihmalkâr, tembel, nasibinden gaflet eden biriyim. Eğer bağışlayacak olursan, sen, acıyanların en merhametlisisin.

Amin

( İmam Zeynelabidin Hz.’nin Sahife-i Seccadiye Mecmuasından, Allah’a Yalvarıp Yakarma ve Boyun Eğme Hakkındaki Duası )

LâHuTî

Active member

2h502fs.gif

♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥

CUMA BAYRAM'IMIZI SELAVATLARLA KARŞILIYORUZ !
Buyrun ;

♥Allahümme Salli Ala Seyydina Muhammedin Ve Ala Ali Seyyidina Muhammed♥

Eğer Şefaat istiyorsan ,
Gönlündeki Gül'e [A.s.v] Salavat'lar yolla !
Çok vaktini almaz ki
Kimi 5 saniye kimi 1 dakika..

Bir Salavat Hakkın'da
Ne buyurmuş biliyor musun Hz. Fatıma ;

-Bir kimse Şu salavatı okursa ;

-'''Allahümme salli ala men ruhuhu mihrabül ervahı vel melaiketi vel kevn..
Allahümme salli ala men hüve imamül enbiyai vel murselin.
Allahümme salli ala men hüve imamü ehlil cenneti ibadillahil mü’minin.'''

Denizler Mürekkeb ağaçlar kalem olsa da
Bitiremez Ecrini yazmakla !

Alla'hu Teala boşa Nazil etmedi Hac Suresi 78. Ayeti.
İslam Dini Kolaylık Dini !

"… O, sizleri seçmiş ve DİN konusunda size bir güçlük yüklememiştir,
atanız İbrahim'in dini(nde olduğu gibi)..."

♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥

Yorgun

Well-known member
[h=1]Cumanız Mübarek Olsun! – Cuma Duası (Risale-i Nur’dan)[/h]
Dua-eden-ellerini-a%C3%A7an.jpg

Ey seçkin kulun Muhammed’in Rabbi! Ey Cennet ve Cehennemin Rabbi!
Ey peygamberlerin ve hayırlıların Rabbi! Ey Sıddîklar ve iyilerin Rabbi! Ey küçüklerin ve büyüklerin Rabbi! Ey tohumların ve meyvelerin Rabbi! Ey güllerin ve çiçeklerin Rabbi! Ey nehirlerin ve ağaçların Rabbi! Ey açıklananların ve gizlenenlerin Rabbi! Ey gece ve gündüzün Rabbi olan Allah’ım!

Seni Arşının taşıyıcılarını, bütün meleklerini ve bütün yaratıklarını şahid tutarak ve bütün peygamberlerinin, bütün evliyalarının, bütün kevnî ve Kur’anî ayetlerinin, bütün masnuatının, kainatın zerrat ve mürekkebatının, bütün bu sayılan şehadetleri içine alan habibin Muhammed’in (ASM) ve Senin Kur’an’ının şehadetiyle hepimiz şehadet ediyoruz ki: Sen Vacib-ül Vücud, Vahid ve Ehad, Ferd ve Samed, Hakk ve Mübîn, Hayy ve Kayyum, Alîm ve Hakîm, Kadîr ve Mürîd, Semi’, Basir ve Mütekellim olan Allah’sın. En güzel isimler Senindir. Şehadet ederiz ki, Senden başka İlah yoktur. Mülk yalnızca Senindir. Hamd de Sana mahsustur. Senden mağfiret diliyor ve Sana tevbe ediyoruz.

Hem şehadet ederiz ki, Hz. Muhammed(ASM) alemlere rahmet olarak gönderdiğin kulun, peygamberin, habibin ve resulundür. Ona, Aline ve Ashabına sonsuza kadar salat ve selam eyle!

Âmîn, âmîn, âmîn!

LâHuTî

Active member

227791_10150177552687638_89361212637_7068887_5500548_n.jpg

Bu Cuma...

Yalvaralım O mühür sahibine..
Ve O'ndan yardım isteyelim..

Bir selam verelim.. Bir salâvat getirelim..

Bir gönül rızası alalım.. Bir cümle yazalım..

Ve ne yaparsak, ALLAH için yapalım..

Bir gül yetiştirelim.. Bir kandil yakalım..

Bir mum ışığı olalım.. Bir düş kuralım..

Bir mecnun çağıralım Bir Bilal olalım..

Bir Sümeyye olalım..

Ve kalbimizde ağırlayalım, acımasız mızrakları..

Bir Filistin''li olalım.. Bir tankın altına yatalım..

Bir Çeçen olalım.. Sevdamıza koşalım..

Ve ölümü sevelim..

Ve biz,

Müslüman olduğumuzu UNUTMAYALIM !!!

Evet Dostum..

Artık sıra sende..

Ne yaparsan yap;

Bu Cuman ALLAH için olsun.

ALLAH için..

Cumanız mübarek dualarınız kabul olsun ...
selam ve dua ile...

ASHAB-I BEDR

Well-known member
Cümleten Hayırlı Cumalar Dilerim...

Fakat Kardeşlerimden bir ricamız olacak.

Allah Rızası için...Bayan resimleri koymayın şu foruma ve özellikle tırnakları ojeli,makyajlı vs.

Tekrardan hayırlı cumalar...