Gülçiçek…

NİSANUR

Well-known member
gc3bcl-c3a7ic3a7ek.jpg
[h=5][/h][h=5]Zamanında bir kız sevmiştim. Hala seviyorum. Adı Gülçiçek. Çok güzel biriydi.[/h][h=5] Dinine düşkündü, dinde sürünüyordu adeta. Başörtülü bir kızdı. [/h][h=5]Karşı apatmanda oturuyordu ve balkonları, bizim camın en köşesinden biraz da olsa görünüyordu. [/h][h=5]Her akşam, gölge gelince balkonda kitap okurdu. Saatlerce… [/h][h=5]Bazen Kur’an okuduğuna da şahittim. [/h][h=5]Değişiyordu elindeki kitaplar. Sesi de çok güzeldi. [/h][h=5]Çok’u ve güzel’i sadece Gülçiçek için yan yana kullanabilirdim.[/h][h=5]Bir gün,cesaretimi toplayıp karşısına çıktım. Bakkaldan eve dönüyordu. [/h][h=5]Elinde poşetler. Centilmenlik yapıp alayım dedim, yardımcı olayım, izin vermedi.[/h][h=5]“Sizinle konuşmak istiyorum” dedim. “Sadece on dakika, biraz, lütfen…”[/h][h=5]Başı öne eğikti. Yüzüme bakmıyordu. Gözlerinin gözlerime dokunduğunu hiç görmedim.[/h][h=5] Hiç hissemedim nasıl bir titreme hali olduğunu.[/h][h=5]“Ne amaçla?” dedi.[/h][h=5]“Size aşığım” dedim, çıkıverdi ağzımdan. Belki biraz daha ağırdan almalıydım. [/h][h=5]Hoşlandım desem belki de olacaktı bu iş. Aşığım deyince korktu tabi.[/h][h=5]“Sizinle konuşmam caiz değil” dedi. “Lütfen, çekilin önümden…”[/h][h=5]“Caiz mi? O ne demek?”[/h][h=5]“Ve, ek olarak, bu soruyu sorduğunuz için bile aşkınıza karşılık vermem…”[/h][h=5]“?” [/h][h=5]Gitti…Yine uzaklardan seyretmeye tahammül edecektim.[/h][h=5]Gitti.[/h][h=5] Gitti.[/h][h=5]Ne de güzeldi gidişi…[/h][h=5]Acaba ne kastetmişti? Caiz ne demek harbi? Başörtülü bir kıza tutulduysan, Kur’an’ı hatim etmelisin oğlum! Farklı bir dilden konuşuyoruz…[/h][h=5]Ertesi gün, sokaktan taşınacağını öğrendim. Ailesiyle birlikte Yalova’ya yerleşiyorlarmış. Emekli olmuş babası. [/h][h=5]Daha sakin bir şehirde,daha sakin bir hayat düşlüyormuş. Üzüntüden öldüm sandım. [/h][h=5]Bıçağı alıp tenime değdirince hala nefes aldığımı anlamam uzun sürmedi. [/h][h=5]Annem görünce intihar ediyorum sanıp ağladı ama ben ona sarılıp teselliye başladım hemen. Yanlış anlaşılmaya mahal yok.[/h][h=5]Gitti.[/h][h=5]Göremeyeceğim bir daha onu…[/h][h=5]Gitti.[/h][h=5]Onunla evlenemeyeceğim…[/h][h=5]Gitti.[/h][h=5]Ya unutursam?[/h][h=5]Merakım içimi deşti. İnternetin başına geçtim ve caiz ne demek onu araştırdım.[/h][h=5]“Caiz, genel olarak ruhsat verilmiştir, günah değildir manasındadır. Fakat, caiz denilen şeyi yapmamak daha iyidir.”[/h][h=5]Bizim onunla konuşmamız günah mı yani?[/h][h=5]Günler geçti, araştırmalarım sonunda kalbimi ALLAH sevgisi kapladı. Bir ayetin ortasına düştüm ve kendimi oradan kurtarmak istemedim.[/h][h=5]“Kalpler ALLAH’ ı (c.c.) Anmakla Mutmain Olur // Ra`d Sûresi 28. “[/h][h=5]Sureler ezberledim.[/h][h=5]Abdest almayı öğrendim.[/h][h=5]Namaz kıldım.[/h][h=5]Kur’an okudum.[/h][h=5]Gülümsedim.[/h][h=5]Sadaka dağıttım.[/h][h=5]Her şey çok hızlı ilerliyordu. Anladım ki, ALLAH’ın yolunda bekleme yoktu… [/h][h=5]Aylar sonra, bir camiden çıkarken, Gülçiçek’e rastladım. Ayaklarım titredi. Durdum.[/h][h=5]“ALLAH” dedim…[/h][h=5]İçimden onlarca kez “ALLAH” dedim… Kaç saniyede bir ALLAH denilebiliyordu? [/h][h=5]Ona bakmamalıydım. Göz zinası, İslam’da haramdı. Ayaklarımla temas kurdum ve yürüyüp evimin yolunu tuttum…[/h][h=5]Akşam annem geldi ve beni görücü usulü bir kızla tanıştırmak istediğini söyledi. [/h][h=5]Onunla evlenirsem, çok iyi bir yuvam olurmuş. Ahlaklı, güzel ve şefkatli bir eş…[/h][h=5]Gülçiçek’i unutmanın sağlıklı bir yöntemiydi belki de. Tamam dedim, olsun. Kabul…[/h][h=5]Odadan içeri girdim, mavi bir elbise içinde,başörtülü bir kız arkası dönük duruyordu.[/h][h=5]“Selamun Aleykum…” dedim.[/h][h=5]“Aleykum Selam” dedi[/h][h=5]ve[/h][h=5]yüzünü bana çevirdi…[/h][h=5]“Artık caiz.” dedi. [/h]