Esselamu aleykum, hayırlı cumalar...

sevl

New member
Kıyâmet günü her merhalede bana en yakın olanınız, dünyada bana en çok salât ü selâm getireninizdir. Kim Cuma günü ve gecesi bana salât ü selâm getirirse, Cenâb-ı Hak, onu, yetmişi âhiret, otuzu dünya ihtiyaçlarından olmak üzere, yüz hâcetini giderir. Sonra Allah bir melek vazifelendirir; size nasıl hediyeler gelirse, o melek de kabrime gelir, bana salevat getirenin -adını, nesebini kabilesine kadar- haber verir; Ben de beyaz bir deftere yazarım. (C.1,S.116/9)

CUMA BAYRAMIMIZ MÜBAREK OLSUN. DUALARDA BULUŞALIM İNŞALLAH...

Livza

Well-known member
Allahım! Seçkin kullarının bir sır gibi saklayıp da sadece Sana içlerini dökerken şefaatçi yaptıkları ve Senin de onun hatırına dualarını kabul ettiğin ism-i şerifin hürmetine ”imdat” iniltileriyle Senden medet bekleyenler onunla Sana yönelince çağrılarına icabet ettiğin nâm- celîlin hürmetine bizim dualarımıza da icabet buyur isteklerimizi yerine getir. Acz ve ihityaçlarla çırpınan gönlümüzü Sana vuslat arzusuyla tatmin et nefsimizi maiyyetinle sukûnete erdir. Bizi Senden bir imtihan vesilesi olarak gelen sıkıntı ve zorluklara karşı sabırlı hakkımızda verdiğin hükümlere razı takdir buyurduğun nimetlere kanaat edip şükürle mukabelede bulunan ve Sana vuslat için can atan kullarından eyle.

Amin.
hayirli cumalar