BEdiuzzaman'in Dua Listesi

Nûrolog

Well-known member
– Üstad’ım, bize dua eder misiniz, dedi.

Uzak bir yoldan gelmişti. Eserlerini okuduğu Bediüzzaman’ı görmek, hayır duasını almak istemişti.

– İnşaallah kardeşim, dedi Bediüzzaman:

– Dua ibadetin özüdür. Kulun Rabbine en yakın olduğu andır.

– Adın neydi, diye sordu.

– İbrahim, diye karşılık verdi misafiri.

Bediüzzaman, uzunca bir liste çıkardı ve sonuna İbrahim’in de adını ilave etti.

Listede yüzlerce isim vardı.

– Üstad’ım, merak ettim. Bu liste nedir, dedi.

Bediüzzaman, listeyi başucuna koydu ve şöyle cevapladı:

– Nasıl ki bir yere mektup attığında, zarfın üzerine adresi yazarsan, gideceği yere doğru gider ve istenilen yere çabuk ulaşır. Aynı şekilde, dua edeceğin kimseyi de ismiyle anarsan aynı şekilde Cenab-ı Hakkın dergâhına öyle ulaşır.

İbrahim, başını salladı:

– Tamam Üstad’ım, dedi.

Bediüzzaman devamla şu dersi verdi misafirine:

– Hem gıyâbî yapılan dua daha makbuldür. Çünkü ben senin ağzınla günah işlemedim, sen de benim ağzımla işlemedin. Cenab-ı Allah bir mü’minin diğer mü’min kardeşi için yaptığı duayı kabul eder. Dua bir iksirdir, toprağı gümüş yapar, gümüşü de altın yapar.

(Bediüzzaman'la Yaşayan Öyküler kitabından)

zerrat

Well-known member
Bediüzzaman'ın Dua Listesi

Bediüzzaman'ın dua listesi
Ömer Faruk Paksu'nun yazısı:
(Bediüzzaman'la Yaşayan Öyküler kitabından)

Dua listesi

Bediüzzaman, uzunca bir liste çıkardı ve İbrahim'in de adını ilave etti. İbrahim, 'Üstad'ım, merak ettim. Bu liste nedir' diye sorunca

– Üstad’ım, bize dua eder misiniz, dedi.
Uzak bir yoldan gelmişti. Eserlerini okuduğu Bediüzzaman’ı görmek, hayır duasını almak istemişti.

– İnşaallah kardeşim, dedi Bediüzzaman:

– Dua ibadetin özüdür. Kulun Rabbine en yakın olduğu andır.

– Adın neydi, diye sordu.

– İbrahim, diye karşılık verdi misafiri.
Bediüzzaman, uzunca bir liste çıkardı ve sonuna İbrahim’in de adını ilave etti.

Listede yüzlerce isim vardı.

– Üstad’ım, merak ettim. Bu liste nedir, dedi.
Bediüzzaman, listeyi başucuna koydu ve şöyle cevapladı:

– Nasıl ki bir yere mektup attığında, zarfın üzerine adresi yazarsan, gideceği yere doğru gider ve istenilen yere çabuk ulaşır. Aynı şekilde, dua edeceğin kimseyi de ismiyle anarsan aynı şekilde Cenab-ı Hakkın dergâhına öyle ulaşır.
İbrahim, başını salladı:

– Tamam Üstad’ım, dedi.
Bediüzzaman devamla şu dersi verdi misafirine:

– Hem gıyâbî yapılan dua daha makbuldür. Çünkü ben senin ağzınla günah işlemedim, sen de benim ağzımla işlemedin. Cenab-ı Allah bir mü’minin diğer mü’min kardeşi için yaptığı duayı kabul eder. Dua bir iksirdir, toprağı gümüş yapar, gümüşü de altın yapar.

Risalehaber
Bediüzzaman'ın dua listesi haberi - 28 Ocak 2009 / 08:16

zerrat

Well-known member
Cevap: Bediüzzaman'ın Dua Listesi

Esselamu aleyküm,

''Duanız olmasa ne ehemmiyetiniz var ? ''

Biz de küçük bir katkı yapalım istedik bugün,ve siteye girenleri buraya alıntılayarak bu şekilde bir liste oluşturmaya çalıştık inşaALLAH.Listeyi zaman zaman kontol ederek,yeni isimleri listeye ekleyerek güncelleyebilirsek dua zincirini genişletmiş oluruz inşaALLAH günden güne.

Ebrar172,Fezapilotu,13yasin13, Ali Said, Andronova, Elif_Gibi, EyNefis!, GazeL, GuL-i YaReN, HAFIZ, HAYA, Hakikat, Hersiniyen, HuSeYni, HüzüN BuğusU, Leyli_Efruz, MUS'AB, Merih, NuruAhsen, POYRAZ, Ruh, Seyra, Seyyah, Ukbaa, ZahmiN, abdurohim, abta, acemimuhendis, aczmendi reşha, age, akaba1976, akemmim, alaaddinb, anarkh, armymen, askinaskin1, asmin, astel08, ayvaz, bardak, bbk_agp, berk.70, burak1616, burhan_suna, bünyamin, cabay, demirtan, demmir, derince, dervişane, ekrem, ent, enver26, erler, es_te_kaya, faran, fedekarlık, guventr81, hyletsvglm74, ibrahim67, ikincigurbet, iyinesil, kiriktesti, komci21, kış meleği, mdem40, medreseli, mehmetnuri, memluk, merdoganim, mihenk, mihrimah, nickiniz1, nimet06, nisanur bektaş, nizam37, nuktepira, nuri, orhangazi, ozgem, rmzntpl, siracnur, sonbaharcı, tafly38, tilia, turkya, ulku, uzeyir, yansıma, yasabir, zerrat, zumera, ~NUR~, İlim-irfan, ıssız_ada

zerrat

Well-known member
Cevap: Bediüzzaman'ın Dua Listesi

Ancak büyük bir sorun oldu kusura bakmayın lütfen ; isimleri forumdan kopyala-yapıştır şeklinde alıntılayınca altçizgili bir şekilde çıktı liste ve isimlere tıklanabiliyor ve profiller çıkıyor =(( Yönetimden acilen düzeltme ricasında bulunuyoruz.Teşekkür ederiz.

*Tamam düzelttik inşaALLAH tek tek,şimdi sorun kalmadı çok şükür.