abilerimin ve ablalarımın dikkatine!

baharyaren

Member
öncelikle hayrlı günler..

malumunuz kurban bayramı yaklaşıyor ve bizim bağışlanmamıza vesile ve günahlarımıza kefaret güzel ibadetlerimizden bir tanesi daha kapıda.. illa ki her birinizin ayrı hedefleri vardır akıllarından geçen düşünceler vardır ama ben de genç bir kardeşiniz olarak yardım alabileceğim sizleri gördüğüm için buraya da derdimi söylemek istedim.. okulumuzda kimse yok mu adına kurban toplanmakta.. hocalarımız da üstümüze borç olmasa da ülkemizde durumu olmayan ve afrikalı yiyecek bulamayan insanlara yardım amacıyla biraz çaba göstermemizi istediler.. esnafa akrabalara ailelere danıştım ama açıkçası çok istediğim hedeflere ulaşamadım.. bunun yanında kermeste düzenliycez inşallah ama malum günümüzde en etkili iletişim kitle iletişim bu sebepten size de danıştım..

yurt dışında dağıtılan kurbanlar önceki senelerde nelere vesile olmuş bize anlatılıyor.. mesela Rusya'da 82 yaşında bir teyze, abiler tarafından karşılıksız olarak verilen sadece 1 kilo et vesilesiyle müslüman oluyor ve ertesi gün vefat ediyor.. böyle bişeye vesile olmak kim istemez.. bunun dışında afrika ülkelerinde her aileye 2-5 kilo arası et dağıtılıyor.. eti belki ilk kez gören insanlar eti öğütüyor kurutuyor toz haline getiriyor ve bir sene boyunca tutam tutam et tüketiyor.. tüm bunları zaten biliyorsunuz siz büyüklerim..

ben zaten çıkartıp bir kurban vereceğiniz hayaline kapılmadım kalbim ne kadar bunun için çarpsada.. yinede 5 lira 10 lira 50 lira kardeşinizin hedefine yardımcı olmak isterseniz belki karnı doyan bir insanın duasıyla cennetin en güzel yerlerinden köşklere sahip olabilirsiniz..

dua ile.. ALLAH razı olsun...

teblið

Vefasýz
Sizlerede hayırlı günler kardeşim;

Şunu en baştan ifade etmeliyim ;kesinllikle yönetim olarak iyi niyetinizden şüphemiz yok ,lakinsize göre en iyi iletişim olarak internet ağı olabilir fakat sizin gibi öğrenci kardeşimiz bilmeliki internet ortamındada daha dikkatli olmak gerekir .Her zaman iyi niyetli kişiler le karşılaşmayabilirsiniz..Bizde yönetim olarak siizin gibi değerli kardeşimizin bu tür etkinliğe kalkışarak özel bilgilerinin bir şekilde deşifre edilip canının yanmaması için tedbirli davranmanızı tavsiye ediyoruz..

Sanırım nelere di,kkat etmeniz gerektiğini anlamışsınızdır değerli kardeşim;

Fakat madem foruma gelip böyle bir ricada bulunmuşsunuz;Benden size şunu söylüyourm ,yönetimden ben veya başka bir kardeşimize mail adresinizi iletişim kısmından özel olarak bildirirseniz ,bizde yönetimde bu hususu aramızda tartışarak size nasıl faydalı olabiliriz sonucunu en kısa zamanda bildirelim olurmu kardeş?

baharyaren

Member
ALLAH razı olsun ilginize ve uyarınıza.. :)

yalnız özelden nasıl mesaj atıldığını bulamadım yardmcı olursanz çok sevinirim..

teblið

Vefasýz
ALLAH razı olsun ilginize ve uyarınıza.. :)

yalnız özelden nasıl mesaj atıldığını bulamadım yardmcı olursanz çok sevinirim..

Forumumuzda üyelerin özel mesajı kullanması maalesef yasak..Yanlız size şu şekilde yardımcı olabiliriz..Forumun en alt sağ köşesinde (Bize yazın) kısmını tıklayıp yazabilirsiniz..Mutlaka yöneticilerden birine ulaşır ve cevap alırsınız kardeşim..