10 YTL'yi yürütme duası

Merih

Well-known member

Adı Tuncer Çiftçi. Kocaeli'nde ikamet ediyor. Gonca FM'in sahibi. 10 YTL'yi veren herkese dua ediyor... Kendini duasının şifalı olduğuna dair pazarlıyor. O kadar etkili olmuş ki bu pazarlamada, talep yağıyor...

Asıl mesleği iç dekorasyon olan Tuncer Çiftçi ilkokuldan sonra iş dünyasına atılmış. "Kapasiteli bir insanım" diyor. Herkes ona "Hocam" diyor ama hocalığı filan yok. Yine de kendini hoca diye satmayı beceriyor.

Bu görüntüler Erzurum'dan... Bölgede yayın yapan Yıldız FM'in davetlisi... İçerde yaklaşık bin kişi var. Bir o kadarı da 10 YTL vermediği için kapıdan girememiş...

Gözlerinizi kapatın diyor Tuncer Çiftçi ve elinizi kalbinize koyun... Ardından da 10 YTL'lik şifa duasına başlıyor. Salondaki herkesin ise içinden 'Estağfurullah' demesini istiyor. Dua seansı 2 dakika... Eh 10 YTL'ye daha fazlası olacak değil ya...

Hoca görüntülü bir şovmen o... Sahnesi sanatçıları aratmıyor. Sadece dua edip milleti sıkmıyordu. Arada mikrofonu izleyicilere uzatıyor, dertlerini anlattırıyordu.

Ve dışardakiler... 10 YTL'si olmadığı için içeri giremeyenler, Tuncer Hoca(!) bir hayır yapar da dışarı çıkar diye bekliyor...

Duaları kabul oluyor şovmen hoca çıkıyor. Herkes dua beklerken o da ne? Tuncer Hoca 10 YTL ödememişler diye fırçayı basıyor. "Burada otelde kalıyorum, ses tesisatı parası veriyorum. Bunlar parayla oluyor. Ödeyin paranızı girin içeriye" diyor...

Aslında Tuncer Çiftçi'ye söylenecek fazla yok... Yurdum insanının saflığını sömürmesi dışında. Baksanıza onlarda ne kadar hazırlanmış. Kürsüye yığılan dilek tomarlarından biri; "Ameliyat olan ancak bir türlü yürüyemeyen bir hasta tıptan umudunu kesmiş. Şansını bir de Tuncer Hoca'da dua istiyor"

Bu vatandaşın derdi daha komplike. Hem sağlığının düzelmesini istiyor, hem kızına iş istiyor, hem "Eniştem Erzurum'a gelmesini istiyor, hem de verasetli bir ev davaları var, anneliğinin ona imza vermesini istiyor. Tuncer Hoca bir duayla hepsini şıp diye çözecek. Hem de sadece 10 YTL'ye...

10.jpg

Vatandaşların çoğu hastalıklardan kurtulmak derdinde. Ama yanlış adresteler... Ne diyelim, Allah akıl fikir versin.​

Tarihci

Marmara Tarih
dikkatinizi çektiyse etrafında nisalar çoğunlukta :) hakkaten yazık milletimiz hala böyle şeylere prim verebiliyor..

kayýp_gül

Well-known member
derdi veren dermanı da verecektir şifayı ve sıkıntılarımızın çözümünü yeter ki kimden isteyeceğimizi bilelim....bu arada nisa tayfasına da bir taş geldi..:)

Tarihci

Marmara Tarih
derdi veren dermanı da verecektir şifayı ve sıkıntılarımızın çözümünü yeter ki kimden isteyeceğimizi bilelim....bu arada nisa tayfasına da bir taş geldi..:)

evet derdi verenden istemek lazım devasını, gerci o insanlarda farklı niyette değillerdir ama usul yanlış para ile dua eden birinin ihlası meydan da :rolleyes:

taş geldi ama haklı bir taş, bilinen bir gercektir ki böyle şeylere daha çok nisa taifesi prestij etmekte :)

ebrar172

Well-known member
masallah nasil beceriyosunuz boyle her konuyu nisalara baglamayi?
ona bakarsan,fotograflar Erzurumda cekilmis,
erzurumlular daha cogunlukta demem biraz absurd olmazmi sizce?

fezaya aynen katılıyorum...nisalar orayı doldurmuş tamamda onların paraları iç eden ve onların saflığını suistimal eden kim bir nisamı...:cool:

yani çıbanın başı bir erkek dikkat ediniz...

TaLHa

Nur-u Aynım
Yönetici
Enteresan bir hadise ; zekat ve sadaka ve fitre gibi zaruri durumlarda 1 liranın hesabını yapan yurdum insanı nasıl olurda böle bir durumda kesenin ağzını açabiliyor düşündürücü..

Tarihci

Marmara Tarih
işi memlekete dökecek olursak her memleketten böyle manzaralar görebileceğimizi sizler de ben de gayet iyi biliyoruz. 10 liraya dua edenin erkek olması, nisaların bu işe prestij ettikleri gerceğini değiştirmiyor. kandıran zaten kandırdığının farkında ama kananlar da çoğunlukta nisalar.. kaldı ki bu tür işleri yapan kadınlar da çoğunluktadır, bir nisanın çocuğu olmadı mı, eşiyle arası iyi olmadı mı, eşinin gözü dışarda oldu mu, kaynanasıyla arası iyi olmadı mı, hemen mahalleden bir koca nisa ile birlikte gizli kapaklı bir yere bir kadın hocaya(!) giderler, bu sahtekar da ottan böcekten bir şeyler ister ve şunu kocanın yemeğine koy bunu gömleğine yapıştır vs vs vssss... ve bir tomar da para alır.. nisalar buna tarihte prestij etmişlerdir hala prestij etmektedirler öyle görünüyor ki prestij etmeye de devam edecekler.. ve nisaların bu zaafını kullanmak isteyenler de her memlekette her zaman çıkmaya devam edecektir..

kayýp_gül

Well-known member
nisalar zaaflarına yenik düştüğü müddetçe bu hep devam edecek gibi görünüyor...zaaflarını ne kadar ortaya cıkarsa o derecede zarar görüyorlar...

nurhadimi

üye Sorumlusu
nisalar değil kardeşim burada asıl olan tüm insanların merhamet ve şafkat hislerinin kullanılması ewt nisalar daha fazla kanıyorlar çünkü onlar ŞEFKAT KAHRAMANLARIDIR BUNU KULLANAN BİR ERKEK...

Tarihci

Marmara Tarih
nisalar değil kardeşim burada asıl olan tüm insanların merhamet ve şafkat hislerinin kullanılması ewt nisalar daha fazla kanıyorlar çünkü onlar ŞEFKAT KAHRAMANLARIDIR BUNU KULLANAN BİR ERKEK...

şefkatle bu safdilliğin alakası yok kardeşim, kimse efendimizden daha şefkatli değildir, O kendi zamanında böyle şeylere prim vermemiştir, demekki şefkatle ilgili değidlir. şefkatli olanlar buna kanar şefkatli olmayan(erkekler) buna kanmaz gibi bi mantık söz konusu değildr. o kandıran erkek zaten kandırdığını biliyor ve bizden de hak ettiği payeyi alıyor, bizim üstünde durduğumuz şey o herife prim veren kadınlar..

nurhadimi

üye Sorumlusu
şefkatle bu safdilliğin alakası yok kardeşim, kimse efendimizden daha şefkatli değildir, O kendi zamanında böyle şeylere prim vermemiştir, demekki şefkatle ilgili değidlir. şefkatli olanlar buna kanar şefkatli olmayan(erkekler) buna kanmaz gibi bi mantık söz konusu değildr. o kandıran erkek zaten kandırdığını biliyor ve bizden de hak ettiği payeyi alıyor, bizim üstünde durduğumuz şey o herife prim veren kadınlar..

walla inşaallah astigmat değilsem orada sizin taifenin insanlarını da görüyorum

ve illaki EFENDİMİZ kadar kimse şefkatli olamaz ancak bu da inkar kabul etmez bir gerçektir ki O İSMET SIFATIYLA yaratılmıştır

Tarihci

Marmara Tarih
walla inşaallah astigmat değilsem orada sizin taifenin insanlarını da görüyorum

ve illaki EFENDİMİZ kadar kimse şefkatli olamaz ancak bu da inkar kabul etmez bir gerçektir ki O İSMET SIFATIYLA yaratılmıştır

ben de yanlış hatırlamıyorsam nisalar daha çoğunlukta demiştim, sadece nisalar demedim..

Efendimiz, çoğunluğu erkek olan ashabı, bunca zamanın İsmet sıfatıyla yaratılmayan evliyaları alimleri hepsi erkek ve hepsi böyle şeylere prestij etmezler.. meseleyi isa nisa meselesi haline getirmeyelim, kutuplaşma olacak :) içinden çıkılmaz bir hal alacak, bittecrübe..

nurhadimi

üye Sorumlusu
ben de yanlış hatırlamıyorsam nisalar daha çoğunlukta demiştim, sadece nisalar demedim..

Efendimiz, çoğunluğu erkek olan ashabı, bunca zamanın İsmet sıfatıyla yaratılmayan evliyaları alimleri hepsi erkek ve hepsi böyle şeylere prestij etmezler.. meseleyi isa nisa meselesi haline getirmeyelim, kutuplaşma olacak :) içinden çıkılmaz bir hal alacak, bittecrübe..

susmak en efdali galiba doğru mümin iki kez aynı hataya düşmemeli:)
dua ile...