Zübeyir ağabey videoları yardımcı olurmusunuz kardeşler

Bezminur

Well-known member
Nur Penceresi » Risale-i Nur, Ä°slam, Kur'an, Bediüzzaman, Said Nursi, Risale-i Nur Dersi, Sesli Sohbet, Görüntülü Sohbet, Nur Dersi, Ders, Sempozyum, Sinevizyon, Cep Telefonu Programları, Mobil Program, Duvar Kağıdı, CevÅŸen

Zübeyir abiye olan muhabbetim çok ayrı kardeşler bu linkteki videoları pcme indirdim mp3 indirdim fakat mp3 formatında istiyorum çünkü bunlar video olduğu için mp3 dinlediğimde pillerim hemen bitiyor dinliyemiyorum:( yolda EVDE iş yaparken mutfakta iken zübeyir ağabeyin derslerini dinlemek istiyorum o kadar güzel anlatıyor ki anlatılmaz yaşanır. İnş uhrevi hayatta ZÜBEYİR AĞABEYİME komşu olabilirim, kayınvalidemde dost tvde zamanın şahitlerini dinlediğimde zübeyir abiyi anlatıyorlardı üstadımız zübeyir ağabeye çok iltifat edermiş.
zamanın şahitlerinden has abiler üstadı gör zübeyiri gör dediler zübeyir ağabey üstad hz leri gibi yaşarmış.
Bediüzzaman hz iktisat dersini tam almış en önemli özelliği istiğnasıymış.

Afyonda hapiste zübeyir ağabeyi falakaya yatırıyorlar ayaklarına vurdukça abi vurun diyor:(
Bediüzzaman hz Zübeyir ağabey olmadan derse başlamammış.

Bediüzzaman hz Ehl-i dalalet sizi aldatabilir ama zübeyiri aldatmaz diyip gazeteleri ona okuturmuş

Geceleri bediüzzaman hz zübeyir abiye seslenir diye uyku açıcı haplar alıyormuşki üstadımız çağırdığında ve seslendiğinde hemen yanında olsun sonra uyku düzeni bozuluyor üstadımız vefat edincede uyku hapları alıyor ve uyku düzeni iyce bozuluyor.
Bunları o has abilerin dilinden kayınvalidemde dost tvde izledim çok hoşuma gitti

zübeyir ağabeye muhabbetim çok ayrıydı şimdi bam başka oldu birde dersleri anlatımları çok güzel vesvese bahsini çok güzel anlatıyor ne kadar şanslıyım ki zübeyir ağabeyin dersini dinlemeye ve sesini duymaya nail oldum Yaradanıma şükürler olsun.
Üstadımızın sesini duymaya nail olmadım sanırım hiç yoktur sesi yalnız nette araştırırken bir abi ders yaptığında maşaallah diyormuş ama ben daha onu duymadım indiremedim gerçekten üstadımızın sesi varmı?

Birde zübeyir ağabey şualarda müdafaasında şunları söylüyor komünistler elimizden mürekkeb ve kalemi alsalar benim gibi gençler ve büyük fedailer risale-i nurun neşri için derimizi kağıt kanımızı mürekkeb yaptıracağız.

Kardeşler bana iki videoyu mp3 formatında indirmem için yardımcı olursanız çok bahtiyar olacağım.

SELAM VE DUA İLE...

Bezminur

Well-known member
Gçenlerde Risale haberde okurken üstadımız diyorki bana bağlanmayın ben faniyim burda baki değilim hakikatlere bağlanınız diyor. Ne kadar mütevazi değil mi?üSTADIMIZA çok bağlandım risale-i nur hakikatlerine çok bağlandım ama üstadımız benden ziyade hakikatlere bağlanınız diyor fakatben üstadımada çok bağlıyım, daha hizmette yeni olduğum zamanlarda vesveseler şüpheler geldiğinde hizmet rehberinden günlük hususi okuma yapıyorum vesvese ve şüphe galebe geldiğinde hizmet rehberini okurken üstadım bana ne dedi biliyormusunuz ne oluyorda evhama kapılıyorsunuz üstadımızın o sözünden sonra vesvesenin düşmandan geldiğini anlayıp kendime geldim
ELH hakikatler HAZİNE ELMAS...

Bezminur

Well-known member
Ukba kardeş ALLAH razı olsun elh üstadımın sesini duydum videoyu indirdim.

Talha kardeş yasin ve tahmidiye ne zamana kadar okunmalı yazarmısınız birde neye niyet edeceğiz?
Niyetinizi yazarmısınız inş.