Fransızca Resimli Güzel Sözler - Vecizeler

Kýrýk Testi

Well-known member
pembegul.jpg

FaKiR

Meþveret Bþk.
kardeşler resimlerin hiçbiri görünmüyo görebilecegimiz alternatif link verirmisiniz... allah razı olsun şimdiden...

Zaman buldukca eklriz insallah...

Vakti musait olup, resim uzerine vecize hadis veya ayet eklemek isteyen, bu konuda bize yardimci olmak isteyen kardesler varsa, vecizelerin cevirilerini hazirlayabiliriz.
Boyle bir calismada yer almak isteyen kardesler lutfen bilgilendirsin.
Selam ve dua ile...

dokunmasýn

New member
slm alykm sevgili kardeşlerim ve abilerim ben böyle bi çalışmanın içerisinde bulunabilirm cevirileri siz yapıp resim haline mi getireceksiniz yoksa bunları bizden mi yapmamızı istiyorusunuz tam anlayamadım konuyu daha net acıklarsanız sevinirim... bide bende fransızca biliyorum ve ünüv. tede fransızca bölümünde okuyorum ...fransızca cok döküman var elimde... elimden geldigi kadarıyla size yardımcı olabilirim mesajlarınız bekliyorum...

FaKiR

Meþveret Bþk.
slm alykm sevgili kardeşlerim ve abilerim ben böyle bi çalışmanın içerisinde bulunabilirm cevirileri siz yapıp resim haline mi getireceksiniz yoksa bunları bizden mi yapmamızı istiyorusunuz tam anlayamadım konuyu daha net acıklarsanız sevinirim... bide bende fransızca biliyorum ve ünüv. tede fransızca bölümünde okuyorum ...fransızca cok döküman var elimde... elimden geldigi kadarıyla size yardımcı olabilirim mesajlarınız bekliyorum...

Siz resim uzerine yazili vecizeler taleb etmissiniz evvelki mesajlarinizda.

Vaktim musait olmadigindan, vecize cevirilerini biz yapariz, sizde akabinde istediginiz gibi resimlerde kullanabilirsiniz diye önermistim. Ama madem fransizca biliyorsunuz, bunu sizde yapabilirsiniz.
elimden geldigi kadarıyla size yardımcı olabilirim mesajlarınız bekliyorum
Forum Islam en Francais ana kategorisi altinda paylasimlariniz ve cevirilerinizle bize yardimci olabilirsiniz insallah

Lieclillah

Active member
Dis: «En vérité, ma Salât, mes actes de dévotion, ma vie et ma mort appartiennent à Allah,
Seigneur de l’Univers. (les bestiaux, 162)

“DE Kİ: "ŞÜPHESİZ BENİM NAMAZIM, İBADETLERİM, DİRİMİM VE ÖLÜMÜM
ALEMLERİN RABBİ OLAN ALLAH'INDIR." (ENAM,162)

250894_350696948335709_2139054254_n.jpg

dokunmasýn

New member
BUYRUN ELİMDE ŞİMDİLİK ÇEVRİLMİŞ OLARAK BUNLAR MEVCUT İNŞALLAH DAHA DA ÇOK ÇEVİRMEYİ RABBİM NASİP EDER VESSELAM..

Bismillah est le commencement de tous bienfaits. Sôzler

L’égoïsme de l’homme a plus besoin de conseil que de toute autre chose. Sözler -5

Tout est dans l’appréciation de Dieu .Sözler - 468

Tous vos actes sont gardes et enregistrés. Mektubat - 227

Dans ce monde, l’aide le plus précieux que peut faire un croyant à un autre, est de prier pour lui. Barla -247

La dernière demeure, la tombe existe, personne ne peut le nier. Sözler -1 42

Camarade ! L’homme n’est pas un vagabond et un rodeur, Il n’est pas non plus un animal sans propriétaire .Mes-- 44

Le corps humain a autant besoin de la nourriture et de l’eau que de prier. Sözler - 778

Accepter une oppression est aussi une oppression. Et de plus, si l’homme l’accepte, il devint un cruel et un persécuteur. Kastamonu L. - 207

Celui qui écoute, comprend mieux que celui qui parle. . Sözler – 355
Le consentement de Dieu ne peut être gagné qu’avec la sincérité. Lem'alar - 152

Dieu est suffisant à l’homme, si l’homme se résigné à lui. (fait confiance à Lui) Mesnevi – 130

La mort est un conseil incontestable. Mektubat - 282

La maladie est comme un savon, elle permet de laver et de nettoyer des péchés. Lem'alar - 209

Celui qui n’arrive pas à éduquer son égo, ne réussira pas à éduquer un autre. Sözler - 269

Comme ta création n’est pas en vain, la création de ces événements n’est pas non plus en vain. Şualar -109

Pourquoi consacres-tu tout ton temps à ce monde, as-tu été crée que pour lui ? . S – 271

Le monde est un marché commercial ambulant. Alors fait ta transaction et reviens ! Sözler - 204

La durée d’une vie est si courte, les choses nécessaires, qu’il faut accomplir dans la vie, sont si nombreuse. Lem. - 202

Si tu veux un ami fidele, Le Dieu te suffira. Oui, si Lui est ton ami, tu as l’amitié de tout l’univers. Mektubat -282

Sache que toi aussi, tu entrera dans la tombe un jour, prépare toi par rapport à cela. Lem'alar - 207

Il ne faut pas avoir pitié de celui qui fait faillite de son propre gré. Sözler -147

L’homme est envoyé dans ce monde comme un invité et un fonctionnaire. Sözler - 329

dokunmasýn

New member
sevgili FAKİR kardeşim fransızca biliyorum ama ana dilim gibi değil fransada doğup büyümediğim için bu çevirileri mots a mots yapamam.. yani mutlaka yanlış olacaktır.. o yüzden orda 15-20 yıl kalmış arkadaşlar varsa onların yapmaları daha verimli olacaktıır.... selam ve dua ile...