Foruma ve Lügate yeni bir kelime hediye ediyorum

alaim-ussema

Well-known member
HODDİRİK: kendisi yüzlerce açtığı konuya yüzlerce teşekkür alıp hiç bir konuya teşekkür etmeyen şahıs demek tir. yani sizler istifadeye muhtaç şahıslarsınız bende ancak istifade edilenim demek isteyen şahısa denir

bilmem doğrumu oldu.... veya bu manaya mukabil gelen başka kelimeler varmı paylaşmanızdan memnun olurum :D

ASHAB-I BEDR

Well-known member
HODDİRİK : kendisi yüzlerce açtığı konuya yüzlerce teşekkür alıp hiç bir konuya teşekkür etmeyen şahıs demek tir. yani sizler istifadeye muhtaç şahıslarsınız bende ancak istifade edilenim demek isteyen şahısa denir

bilmem doğrumu oldu.... veya bu manaya mukabil gelen başka kelimeler varmı paylaşmanızdan memnun olurum :D

Mükemmel bir saptama :045: Ben de müsadenizle çoğaltayım:005:

Hodtanıdık,hodkankam,hodhacı,hodbirader,hodhemşom,hodvesaire:005:

faris

Well-known member
beşer için mecazen iktibas yaptım...affola

yani beşer için kullanıldığında verilen manaya delalet etmesi niyetiyle....

madem sizde farkına varmışsınız ve masumane yaptığınızı buradakilerde biliyor ama dile dolaşmasın diye hodsamed kelimesinin geçtiği mesajlar yöneticiler tarafından başka bir kelimeyle değiştirilirse yerinde olur diye düşünüyorum..

Bundan dolayı konu silinmesini istemedim yeni kelimeler öğrenebilip üretebilelim ..

alaim-ussema

Well-known member
madem sizde farkına varmışsınız ve masumane yaptığınızı buradakilerde biliyor ama dile dolaşmasın diye hodsamed kelimesinin geçtiği mesajlar yöneticiler tarafından başka bir kelimeyle değiştirilirse yerinde olur diye düşünüyorum..

Bundan dolayı konu silinmesini istemedim yeni kelimeler öğrenebilip üretebilelim ..

:045: :027:

ademyakup

Well-known member
Hodsamed değil de,Hodbin kelimesi uygun.

Hodbin kelimesi yazdığınız tüm manayı kapsıyor.bencil demek.her konuda bencil.başta dediğiniz gibi,tek kendisinin teşekküre layık olduğunu düşünür.

çok manalarını kapsıyor.hodsamed olmuyor.çünkü insan her zaman her şeye muhtaç.her zaman aciz.

alaim-ussema

Well-known member
hodsamed değil de,hodbin kelimesi uygun.

Hodbin kelimesi yazdığınız tüm manayı kapsıyor.bencil demek.her konuda bencil.başta dediğiniz gibi,tek kendisinin teşekküre layık olduğunu düşünür.

çok manalarını kapsıyor.hodsamed olmuyor.çünkü insan her zaman her şeye muhtaç.her zaman aciz.

:011: :011: :032: :dft002:

alaim-ussema

Well-known member
HODDİRİK: kendisi yüzlerce açtığı konuya yüzlerce teşekkür alıp hiç bir konuya teşekkür etmeyen şahıs demek tir. yani sizler istifadeye muhtaç şahıslarsınız bende ancak istifade edilenim demek isteyen şahısa denir

hmm evet bencede daha münasip olmuş HODDİRİK