Engellere Karşı Siz Ne Yapıyorsunuz?

Eyvàh!

Well-known member
KOYLU
Eski zamanlarda bir kral, saraya gelen yolun üzerine kocaman bir kaya koydurmuş, kendisi de pencereye oturmuştu. Bakalım neler olacaktı?.

Ülkenin en zengin tüccarları, en güçlü kervancıları, saray görevlileri birer birer geldiler, sabahtan öğlene kadar. Hepsi kayanın etrafından dolaşıp saraya girdiler. Pek çoğu kralı yüksek sesle eleştirdi.

Halkından bu kadar vergi alıyor, ama yolları temiz tutamıyordu.Sonunda bir köylü çıkageldi. Saraya meyve ve sebze getiriyordu. Sırtındaki küfeyi yere indirdi, iki eli ile kayaya sarıldı ve ıkına sıkına itmeye başladı. Sonunda kan ter içinde kaldı ama kayayı da yolun kenarına çekti. Tam küfesini yeniden sırtına almak üzere yere eğildi ki, kayanın eski yerinde bir kesenin durduğunu gördü. Açtı... Kese altın doluydu. Bir de kralın notu vardı içinde:
Altınlar kayayı yoldan çeken kişiye aittir" diyordu kral.
Köylü, bugün dahi pek çoğumuzun farkında olmadığı bir ders almıştı.
"Her engel, yaşam koşullarınızı daha iyileştirecek bir fırsattır..."

yunus44

Active member
alsana lemalardan bir kaya
ouda padişah sayarsak.
bu kayayı kaldırırsan.
bakarsın altından bir elmas kılıç çıkabilir.
seni göreyim hüsran.

Eyvàh!

Well-known member
bende derimki! hic bir zaman, hic bir sey icin gec kalinmis sayilmaz. :mad:

Onemli olan zararin neresinde oldugum degil, zararin neresinden dondugum... ;)

Bir ornek de vereyim, komsum 65 yasinda kur`an`i kerimi ogrendi...! [br]Gönderen: Ağustos 12, 2006, 10:34:03 _________________________________________________bende derimki! hic bir zaman, hic bir sey icin gec kalinmis sayilmaz. :mad:

Onemli olan zararin neresinde oldugum degil, zararin neresinden dondugum... ;)

Ayrica gerek su icerken, gerek yemek yerken dahi caba harcadıgımızı düsünursek , Allah c.c. Hazretlerinin bizlere daha nasıl bir fırsat tanıması gerektigini bilemiyorum.
not
yunus44 kardes Varsayımlar sarayında, hakimiyetten bahsetmek, ac tavuk hikayesi gibidir...

Mis’lardan ve Mis’lerden kurtulmadıkca, ne kendinize nede geleceginize yön veremeyiz.

Sevgi , saygi , hosgoru ve bir duvardaki yapi taslari gibi olma zamanı degil midir? İçinde bulundugumuz zaman?

Amac veya gaye edindiginiz yeylere kavusamazsanız bile o ugurda ölümü tercih etme hakkını da elinizden hic ama hic kimse alamaz ya. İste pastanın en tatlı payı burası olsa gerek, ne dersiniz?

selam ve dua ile kaliniz

Eyvàh!

Well-known member
Lemalar ' Alıntı:
HuSRaN ' Alıntı:
him lemalar guzel soru ben ne yapiyorum
Lemalar ' Alıntı:
HuSRaN ' Alıntı:
him lemalar guzel soru ben ne yapiyorum
???

dusundumde biraz koskoca bir hic yapmisim :'(

peki sizce ne yapmam gerek?

Bu Soruyu sormak için gec kalmadın mı ? :)
???

dusundumde biraz koskoca bir hic yapmisim :'(

peki sizce ne yapmam gerek?

Bu Soruyu sormak için gec kalmadın mı ? :)

demissiniz lemalar, sizdende soruma soru ile karsilik beklemezdim .

soyle bir cevap yeterli olurdu sanirim ...

Bir İslam ülkesinde yasadıgımızın bilincinde olarak, yarının büyükleri olan evlatlarımızın egitimleri esnasında İslam dinimizin inceliklerini ögretmede, gereken tüm imanlarıni kullan. Eger bu taze beyinlere ALLAH korkusunu ve vicdanlı olmayı öğretirsen yunus44 kardesin dedigi altin kilici belki kayanin altinda bulabilirsin...!

TaLHa

Nur-u Aynım
Yönetici
Vay be ne söz demişim

Akıllı Husran :)

O soruyu sorduğum tarihlere baksana sen o yazıyı yazdın ardından gidiyorum dedin bende bu yazını görünce sordum neyse bazı seylerin anlasılması için biraz daha fazla düşünülmeli maksat baska gaye baska olmamalı sorudaki maksat ve gaye tamamıyla imani olarak ne yapdığınız değil sadece buradan gidip gitmemem hususuna dairdi ..

Not: Karsınızdakiler düşman değil kardeşdir. Kardeşin sözüne alınılmaz alınılmamalı. Cünkü kardeşin sözleri kardeşanedir... Bu cercevede hadiselere yaklasmanızı tavsiye ederim...