Cafer Abiyi uğurladık...

_vatan_

Well-known member
Esselamu aleykum ve rahmetullah
Eski risalesohbet ailesi bilir Cafer Abiyi. Reelde hizmetlerinde durdurak vermediği gibi iş yerinde arta kalan zaman diliminde bile birilerine bir şeyler anlatabilmek öğretebilmek adına kanala girer risalelerden bahsederdi. Bu gün kendisini toprağa verdik. Tarafınızdan zatına bi fatiha gönderirseniz sevinirim.
Selam Ve Dua İle

doruk

Active member
Evet, sırr-ı ihlâs ile samimî tesanüd ve ittihad, hadsiz menfaate medar olduğu gibi, korkulara, hattâ ölüme karşı en mühim bir siper, bir nokta-i istinaddır. Çünkü ölüm gelse, bir ruhu alır. Sırr-ı uhuvvet-i hakikiye ile, rıza-yı İlâhî yolunda, âhirete müteallik işlerde kardeşleri adedince ruhları olduğundan, biri ölse, “Diğer ruhlarım sağlam kalsınlar. Zira o ruhlar her vakit sevapları bana kazandırmakla mânevî bir hayatı idame ettiklerinden, ben ölmüyorum” diyerek, ölümü gülerek karşılar. Ve “O ruhlar vasıtasıyla sevap cihetinde yaşıyorum, yalnız günah cihetinde ölüyorum” der, rahatla yatar.

....

SaYa

Well-known member
Esselamu aleykum ve rahmetullah
Eski risalesohbet ailesi bilir Cafer Abiyi. Reelde hizmetlerinde durdurak vermediği gibi iş yerinde arta kalan zaman diliminde bile birilerine bir şeyler anlatabilmek öğretebilmek adına kanala girer risalelerden bahsederdi. Bu gün kendisini toprağa verdik. Tarafınızdan zatına bi fatiha gönderirseniz sevinirim.
Selam Ve Dua İle

İnna Lillahi ve İnna İleyhi Raciun... dün öğrendim ve çok üzüldüm.. :( osmanlıcayı öğrenmeme vesile olan güzel abimmm emeği o kadar çok ki mekanı cennet olsun :(