Bize düşen görev nedir?

TaLHa

Nur-u Aynım
Yönetici
Ümitvar olunuz, şu istikbal inkılabı içerisinde en yüksek gür sada islamiyetin olacaktır. deniliyor. Peki zamanımızda İslamiyetin galip gelmesi ne demektir? Nasıl olacaktır? Gördüğümüz kadarıyla müslümanlar dünyanın her tarafında savaş ve sıkıntı içerisindedir. Müslümanların bu durumu nasıl düzelecek ve nasıl ümitvar olabileceğiz? Ahirzamanda İslamiyet nasıl galebe çalacak ve bizlere düşen vazife nedir? Bilgi verir misiniz?
13-Mayıs-2007 - 10:33:25

Değerli Kardeşimiz;

Zamanımızdaki hizmet ve muvaffakiyetlerin seviyesini idrak edebilmek için yer yer dönüp geçmişe bakmak lazım. Ezanların susturulduğu, Allah demenin suç sayıldığı, kur'an okumanın yasak olduğu bir tablodan sonra, asrımıza bakacak olursak bazı gerçekler daha net anlaşılacaktır.
verilen müjdelere doğru adım adım ilerlediğimizi, müslümanların maddi, manevi terakki ettiğini görmekteyiz. istikbal çarklarının, inananların lehinde, iananmayanların ise aleyhinde hareket ettiğini keza müşahede etmekteyiz.

bize düşen vazifeye gelince; ülke, savaş durumunda olduğu bir zamanda, devlete; bana ne düşer diye bir talepte bulunulmaz. yapılması gereken bellidir. gidip orduya dahil olmaktır. sonrası ise verilen görevi hakkıyla yapmaktır. zira şavaşta bir fert, tek başına hiç bir şey yapamaz.
aynen öyle de manevi bir mücahede içerisinde bulunduğumuz böyle bir zamanda, tek başımıza bir şey yapmamız nerdeyse mümkün değil. "zaman cemaat zamanıdır" pernsiniyle hareket etmekle mükellefiz.
mana erlerinin içine dahil olup, verilen vasifeyi yerine getirmekle meşgul olacağız. o zaman kuvvetimiz birden bine çıkar.

Selam ve dua ile...

Editör
www.sorularlarisaleinur.com

Eyvàh!

Well-known member
cemaat zamanini dusunmeye zamani kalanlar sanirim o orgutlenme icinde kendilerine dusen ROL her ne ise her zaman riza gostermiyorlar

bir sorunlari ozellikle de orgutlenme icindeki is bolumunden bir rahatsizlik hissediliyor ve o yuzdendirki

makam menvki pesinden kosanlardan oldugumuz surecede bine bin katmamiz pekte mumkun olmuyacak gibi gorunuyor

insallah ustad in ettigi hizmetler gibi hizmet edenlerden oluruz hem makamsiz hemde mevkisiz ......