Bir PAdişahın Ruhi haleti!

SELAHATTİN EYYÜBİ

Selahattin Eyyübi , Kudüs haçlı işgali altında iken , senelerce yüzü gülmedi ve hep ağlayıp durdu. Bir gün hatip minberde gülmenin , tebessüm etmenin gereğinden bahsetti. Namazdan sonra , hatip yanından geçerken Selahhattin hatibin elinden tuttu ve tarihin hafızasına nakşedilecek şu sözleri söyledi :

“ Hocam , zannederim sözlerinde benim kastettin. Fakat ALLAH aşkına söyle , Peygamber ‘in miraca çıktığı mescit , düşmanların elindeyken ben nasıl gülerim ?”
Zaten o büyük insan , Mescid-i Aksayı istirdat edip geri alıncaya kadar da hep bir çadırda kalmıştı. Böyle yaparken de; ALLAH’ın evi esir iken benim nasıl evim olur ki diyordu.

İşte onlar dinlerini böyle korudu ve dinde onların dini oldu. Şimdi sıra bizde , dine onlar gibi sahip çıkabilirsek!.. Günümüzde , onu temsil edip yayma manasına dine sahip çıkmak , her mü’minin üzerine farzlar üzeri farzdır. Hiçbir mü’min , bundan müstesna tutulamaz. Evet , her mü’min evvela dini bilmeli , sonra bu dini yaşamalı , daha sonra da kendi hayatına hayat yaptığı dinini başkalarına anlatmalı , onların hayatlarını da bu nur ile nurlandırmalıdır. İslam’a göre biz , her mü’mini bu vazife ile vazifeli sayıyoruz.

Cebrail23

Member
şu andada işgal altında, mescidi aksaya girerken yahudi askerlerin kontrolünde geçiyoruz.
vah selahattin vah
ya sen deliydin, tabiki haşa öyle birşey yok
o zaman bizler kimiz, neyiz,

kýzýl lale

Active member
SIKILSIN
Sen çalış; olmazsa âlem sıkılsın!
Yardıma koşmayan kalem sıkılsın!
Kanatlan üveykim hele kanatlan!
Sana yol vermeyen mekân sıkılsın!
Akıncımız akıp gitti dönmedi,
Gitmeyip yerinde seken sıkılsın!