ABLAM VEFAT ETTİ... :(

molla_zehra

Well-known member
illailayh ' Alıntı:
inna lillahi ve inna ileyhi raciun....ALLAH rahmet eylesin..
ensar-i ' Alıntı:
Basin sagols un ozge ablaniza rahmet ve geride kalanlara sabirlar versin... inna lillah ve inna ileyhi racuin ....
nuruvuslat ' Alıntı:
Allah cc. rahmet eylesin, kalanlara sabır ve dua nasip eylesin. hayat bütünüyle bizler için imtihan ve sizde bunun bi parçasısınız. Rabbim dualarınızı karşılıksız bırakmasın...
AMİN İNŞ. CÜMLETEN ALLAH RAZI OLSUN.
DOSTLAR SAĞOLSUN...

Sergerdan

Well-known member
Özge kardeş başın sagolsun.Çok üzüldüm...Kendi sıkıntılarım beyhude geldi birden... ablanızın yaşadıkları aklıma gelince.Fetanet abla askerde de dualarımdaydı ama takdir böyleymiş, dediginiz gibi pek büyük bir mükafatla inşaallah gitti,herkesin dönecegi yere.Allah onu şehid eylesin,mükafatı büyük olsun ...Belki ismen tanıdıgı bizlere de şefaat etme izni versin.Amin

Kalbimizde yaşatmak dilegiyle,
ruhlarımız için kayıtlar,sınırlar yoktur.

Hem o şuur-u imanı ile, rikkat-i cinsiye ve şefkat-i akraba yüzünden gelen hadsiz teellümattan kurtulup hadsiz bir zevk-i ruhanî duydum. Çünkü, hayatımı ve bekamı maaliftihar onların tehlikelerden kurtulmaları için feda etmeyi fıtrî arzu ettiğim, başta pederlerim ve validelerim ve bütün neslî ve nesebî ve mânevî akrabalarım, Bâkî-i Hakikînin bekası ve varlığıyla mahvdan ve ademden ve idam-ı ebedîden ve hadsiz elemlerden kurtulup o hadsiz rahmetine mazhariyetlerini şuur-u imanı ile hissettim. Ve medar-ı gam ve elem olan cüzî ve tesirsiz şefkatime bedel, nihayetsiz bir rahmet, onlara nezaret ve himayet ettiğini duydum, hissettim. Bir valide veledinin lezzetiyle, zevkiyle, rahatıyla zevklenmesi gibi, ben de o bütün şefkat ettiğim zatların, o rahmetin himayeti altındaki necatlarıyla ve istirahatleriyle zevklendim ve ferahlandım ve çok derin şükrettim.

Rahman ve Rahîm olan Allah'ın adıyla.

Allah bize yeter; O ne güzel vekildir. (Âl-i İmrân Sûresi: 173.)

molla_zehra

Well-known member
ALLAH RAZI OLSUN SERGERDAN ABİ.EVET TAKDİR BÖYLE İMİŞ.İNŞ. O BİR ŞEHİD VE İNANIYORUM Kİ ŞU AN O ÇOK GÜZEL YERDE VE MUTLU...
YAŞADIKLARI GÜNAHLARININ SİLİCİSİ OLSUN.SİZDEN HABERİ VARDI.SELAMLARINIZI,DUALARINIZI İLETTİĞİM DE ALLAH HEPSİNDE RAZI OLSUN DİYE HEP DUA EDERDİ.
EVET ALLAH ABLAMI UNUTMAYIP,DUASINDA YALNIZ BIRAKMAYAN SİZLERDEN KAT BE KAT RAZI OLSUN..
DOSTLAR SAĞOLA.DUAİLE

istiðna

Active member
özge ' Alıntı:
ALLAH RAZI OLSUN SERGERDAN ABİ.EVET TAKDİR BÖYLE İMİŞ.İNŞ. O BİR ŞEHİD VE İNANIYORUM Kİ ŞU AN O ÇOK GÜZEL YERDE VE MUTLU...
YAŞADIKLARI GÜNAHLARININ SİLİCİSİ OLSUN.SİZDEN HABERİ VARDI.SELAMLARINIZI,DUALARINIZI İLETTİĞİM DE ALLAH HEPSİNDE RAZI OLSUN DİYE HEP DUA EDERDİ.
EVET ALLAH ABLAMI UNUTMAYIP,DUASINDA YALNIZ BIRAKMAYAN SİZLERDEN KAT BE KAT RAZI OLSUN..
DOSTLAR SAĞOLA.DUAİLE

özge yeni gördüm,kusuruma bakma cok özür dilerim.bacım hakkını helal et.ve inanki dünya başıma yıkıldı bi an desem yeridir.şualarla konusrken gördüm defalarca okudum ben yanlıış mı anlıyorum diye.ve şularlarda cok üzüldü.hem onun adına hem kendi adıma başın sagolsun.Allah rahmet eylesin.mekanı nurlarla dolsun.makamı cennet olsun.inanki şularla üzüntümüzü ifade etmeye kelıme bulamıyoruz.tekar tekrar basınız sag olsun....

YEDİNCİ KELİME: وَ يُمِيتُ Yani: Mevti veren odur. Yani: Hayat vazifesinden terhis eder, fâni dünyadan yerini tebdil eder, külfet-i hizmetten âzad eder. Yani: Hayat-ı fâniyeden, seni hayat-ı bâkiyeye alır. İşte şu kelime, şöylece fâni cin ve inse bağırır, der ki:
Sizlere müjde! Mevt îdam değil, hiçlik değil, fena değil, inkıraz değil, sönmek değil, firak-ı ebedî değil, adem değil, tesadüf değil, fâilsiz bir in'idam değil. Belki bir Fâil-i Hakîm-i Rahîm tarafından bir terhistir, bir tebdil-i mekândır. Saadet-i Ebediye tarafına, vatan-ı aslîlerine bir sevkiyattır. Yüzde doksandokuz ahbabın mecma'ı olan âlem-i berzaha bir visal kapısıdır.

hasret

Well-known member
İ’lem eyyühe’l-aziz! Kabir, âlem-i âhirete açılmış bir kapıdır. Arka ciheti rahmettir, ön ciheti ise azaptır. Bütün dost ve sevgililer o kapının arka cihetinde duruyorlar. Senin de onlara iltihak zamanın gelmedi mi? Ve onlara gidip onları ziyaret etmeye iştiyakın yok mudur? Evet, vakit yaklaştı. Dünya kazûratından temizlenmek üzere bir gusül lâzımdır. Yoksa, onlar istikzarla ikrah edeceklerdir.
Eğer İmam-ı Rabbanî Ahmed-i Farukî bugün Hindistan’da hayattadır diye ziyaretine bir dâvet vuku bulsa, bütün zahmetlere ve tehlikelere katlanarak ziyaretine gideceğim. Binaenaleyh, İncil’de "Ahmed," Tevrat’ta "Ahyed," Kur’ân’da "Muhammed" ismiyle müsemmâ iki cihanın güneşi, kabrin arka tarafında milyonlarca Farukî Ahmed’lerle muhat olarak sâkindir. Onların ziyaretlerine gitmek için niye acele etmiyoruz? Geri kalmak hatâdır.

Özge inan dün istiğna diyince cok üzüldüm,ama hakikatler hatıra gelince bu üzüntüö ondan bire indi inş.Zira ehli imanın dünyasında firak yoktur ,ehl-i dalalet firakı düşünsün bizene...Rabbim hastalığını günahına kefaret etti inş tertemiz olarak ve şehit olarak intikal etti.Başın sağolsun.Ben bu aralar cok yoğunum senin icin foruma girdim, birebir görüsmek isterdim ama adresin kapalı idi.inş görüşmek dileği ile...

hulusi

Well-known member
Rabbim cennetteki derecesini yukseltisin ablamızın..inş manevi şehittir..buna yürekten inanıyorum..Rabbim şefaatinten mahrum etmesin..çok muteesir oldum..Rabbim sizlere sabrı cemil versin..Ya Baki entel Baki..
Rabbim bizlerede hüsnü hatime nasıp eylesin..Hamdolsunki Rabbimiz var sevgili efendımız üstadımız var ötelerde..hamdolsunki ahret yurdu var..mümkünatı varmı yoksa akıl bu imtıhanı kaldırsın..RAbbim ablamıza gani gani Rahmet eylesin ..

imported_sevdalizz

Active member
İnna Lillahi Ve İnna İleyhi Raciun
çok üzüldüm inan ne diyeceğimi bilemıyorum
image003.gif

Rabbim gani gani rahmet eylesin. Kabri nur, mekanı cennet olsun inşAllah. Rabbim geride kalanlarına sağlık ve sabırlar ihsan eylesin.

Sizlere müjde!. Mevt; idam değil, hiçlik değil, fena değil, inkıraz değil, sönmek değil, firak-ı ebedî değil, adem değil, tesadüf değil, fâilsiz bir in'idam değil, belki bir Fâil-i Hakîm-i Rahîm tarafından bir terhistir; bir tebdil-i mekândır. Saadet-i Ebediye tarafına vatan-ı aslîlerine bir sevkiyattır. Yüzde doksan dokuz ahbabın mecmaı olan âlem-i berzaha bir visal kapısıdır."

Ynt: ABLAM VEFAT ETTİ... :(

Allah dünyada ruhen ve rüya aleminde, kabirde ruhen ,cennette ruhen ve cismen diğer sevdiklerinizle birlikte ablanızla sizi kavuştursun