talha yada merih kardesler lutfen...

tetik

Active member
selamun aleykum

gectigimiz kadir gecesi ,isvicre renese te eyup sultan caminde duyduklarimi bu yapilanla karsilastirinca aradaki farki bir kez daha anladim ...

kastamonulular reneste turk cumhuriyeti kurmuslar ve bununla gururlular gelgelim bundan 6 yil once cami insaatinin yerine karar verememisler bir yer bulunmus insaat icin onaya sunulmus yarisi demis uygundur mesveretten olanlar demis kahvehaneyle camii bitisik olmaz kumar oynaniyor sigara iciliyor ickisi vs olurdu olmazdi bolunmusler mesveretten olanlar camiye 15 dakika mesafedeki yeri alip camiyi oraya yapmislar digerleride kahvehaneyle bitisik mutluluk icinde yasiyorlar ben de kahvehaneyle yan yana durmak istemiyorum

madem fikirlere saygi yok burda durmanin anlamida yok

talha veya merih bu iki kisiden uyeligimin silinmesini rica ediyorum
selam ve dua ile...
hakkinizi hela edin...

Yeltegiyan

Elfidam
merih yok askerde TaLHa abi de giremiyo bu aralar meşgul galiba ama durumu size şöyle izah edeyim ki hiçbir üyenin silinmesi mümkün değil yapılmadı yapılmayacak da. forumumuz açık,düşüncelere de saygı aşılmadığı sürece son derece saygılı. katılmak isteyen tüm kardeşlerimizi bekleriz,yok istifa ediyorum diyen varsa da kendi bilir ...... saygılar

tetik

Active member
sizden izah istemedim sizden istesem modlar derdim yada yoneticiler

once kurallari okuyun uyelik kurallarinda uye olduktan sonra kimseyi silemeyiz diye bir kural yok

Tevhid Forum' da fikir ve düşünce hürriyeti esastır. Kişi fikir ve düşüncesini hiç bir etki altında kalmadan, kimseye
önceden danışmadan açıkça beyan edebilir ve doğrudan ilgili konulara istediği şekil ve tarzda mesaj gönderebilir.
....................................................................................................................................................................
Teklifte bulunabilir.Ol umlu ve Olumsuz eleştirilerde bulunabilir.An cak aşşağıdaki maddelere uyulmak şartıyla:

1. Tevhid Forumda Yapılmaması Gerekenler:

1a. Fikir Hürriyeti esas olmakla birlikte her bir üye, başka bir kişi ve kurumun hakkına da riayet etmek zorundadır.

1b. Savunduğu veya beyanda bulunduğu her bir görüşünü kendi veya baskalarınca belirli kaynaklara dayandırmalı veyahut ispatında bulunmalı gerekdiğinde delilini getirmeli.

1c. Üyenin ortaya koyduğu fikir ve düşünceden bizzat üyenin kendisi sorumludur.

1d. Dini kurallara, ahlaka, örf ve geleneklere, temel hak ve hürriyetlere aykırı mesaj göndermek.

1e. Mesaj gönderme yoluyla tehdit etmek, sövme, hakaret, aşağılayıcı bilgi ihtiva eden mesaj göndermek vb. gibi fiilleri işlemek.

1f. Uygunsuz, tahrik edici, yalan ve/veya iftira içeren mesaj ve bilgileri göndermek.

1g. İslam ve Türk Ahlak ve Edebine , Gelenek ve Görenekleri ile uyuşmayacak ahval içinde bulunmak.

1h. Türkiye Cumhuriyeti Kanunlarına aykırı, Dini Tarikat ve Cemaatleri kötülemeye yönelik, Dini Duyguları istismar, Siyaset ve ırkcılık icerikli paylasımlarda bulunmak.
1ı. Konu ve Mesaj Harbine girmek.

2. Tevhid Forum Kullanımı :

2.a. Konu acmadan önce site içi Arama yapılarak aynı konunun acılıp acılmadığına bakılmalı.Konu acılmış ise aynı konuda düşüncesini beyan etmeli.Konu açılmamış ise site Kuralları 1. Madde ve bentlerine riayet edilerek Konusunu Açmalı.

2.b. Konu ve Mesaj icerikleri KESİNLİKLE Hack ve Hacked, crack, serial ve İllegal tüm veri paylaşımları icermemelidir.

2.c. Konu Başlıkları: Konunun iceriğini en iyi ifade eden ve en kısa kelimelerden oluşmalı.

2.d. Konu Hakkında fikrini beyan etmek isteyenler ; konuyu okudukdan sonra konu ile alakalı mesaj göndermelidirl er.

2.e. Tevhid Forum'da herhangi bir Bölümde bulunan konulara gönderilmiş olan mesajlar ile ilgili cevap yazmak isteyenler öncelikle butun mesajları okumalı ve ilgili mesaja ilgili konu dahilinde mesajlarını 1. Madde ve Bentlerine uyarak göndermelidirl er.

2.f. Tevhid Forum 1. Maddesine riayet ederek Dini, Ahlaki, Edebi, Eğitim ve Öğrenime Dayalı, Teknik ve Teknoloji ile ilgili mesajlar ve konular acmak imzasında icerik bulundurmak tamamıyla serbesttir.Anc ak Özel Mesaj yolu ile tamamıyla reklama yönelik olması durumunda site Yetkilileri Gerekeni Yapmakda hürdürler.

2g. Tevhid Forum Kurallarını site üye olan her kullanıcı kabul etmiştir.Forum Kurallarını okumamak veyahut bilmemek bir mazaret değildir.

2h. Tevhid Forum Yetkilileri gerek gördüklerinde Forum Kurallarında gerekli düzenlemeleri yapacaklardır. Bu nedenle takip etmelisiniz / takip etmemek mazaret olarak kabul edilemez.

2k. Tevhid Forum Kuralları sadece bunlardan olusmamakda site Yöneticileri tarafından yetkilendirilm iş bütün yetkili arkadaşlarında kendi şahsi düşüncelerinde nde olusmakdadır.

3. Tevhid Forum Kurallarına Uyulmaması Durumunda:

3.a. Tevhid Forum Yetkilileri ; Site ve Yetkililerinin Kurallarına ve Uyarılarına uymayanları, uymadıkları kural cercevesinde durumun müşahadesi evveli ve ahiri ile ahvali düşünülerek gerekli işlemleri yapma hakkına sahipdirler .

Not: Tevhid Forum Uyeleri veya Yetkililerince Haksızlığa uğradıklarını düşünenler gerekli konuyu veya mesajı delillerini evvelini ve ahirini acıklayıcı bir uslubla 1soru1soz[et]gmail[dot]comadresine mail atmaları rica olunur.

ebrar172

Well-known member
ben olaylara yabancı kaldım fakat üyelik silinmesi olmasada insanlar girip girmemeyi
kendileri tercih eder...gönül isterki kırgınlıklar olmasın..

tetik arkadaşımızı anlayamadım...fakat üyelik silinmesin elbette...

gül-i ikra mübareğim...siz nereye ben sizin paylaşımlarınızı okuyor vede seviyorum...
hoş benim beğenimin bir önemi olmasada...üyeliğiniz silinemez bunca faydalıyken foruma..
belki kırgınsınız birşeylere ne olduğunu bilmesemde...anlık kırgınlıklar sizi buradan uzaklaştırmasın burada hepimizin kırıldığı zamanlar olmuştur...fakat bunlar üyeliği sildirmemeli
nitekim bende birzamanlar aynı istekte bulunmuştum fakat sonradan nasıl yanlış bir karar
olduğunu anlamıştım...TaLHa ve Merih sağolsunlar silmemişlerdi üyeliği..
nede haklıymışlar...burası evim gibi...burası olmasa nete girmenin anlamı olmaz...
sizi seviyoruz ...ve kırgınlığınız geçecektir inşaallah...selam ve dua ile

mihrimah

Well-known member
Bu gibi polemiklere ne gerek var, neden illa silin deniliyor bunu anlam1yorum....

Buras1 hizmetin tabiri caizse farkl1 bir departmani...Simdi nefsani davranip fevri yaklasman1n bir anlam1 yokki, kimsenin görüsüne sayg1s1zl1k yap1lm1yor, baz1 konular kapat1ld1ysa bunun sebebi ortam1n gerilmesi, uhuvvet gibi bir tak1m kavramlar1n gözard1 edilmesidir..Buralar1 sadece bizler deil herkes okuyor neden baskalar1n1n eline yanl1s kozlar verelim, kald1 ki nefsimize (nize) yaz1lan hos olmayan atismalardan dolay1 kapanmad1 konu, sizler kaale al1nmadiginiz için degil, baz1 düsturlarimiz ikinci planda kald1g1ndan ve yazl1s sorgulamadan dolay1 yönetimin istisare karar1yla kapand1.
Simdi ben burdaysam yönetici konumundaysam buran1n bana ihtiyac1 yokki, benim buraya htiyac1m var. Gidip gitmemen beni alakadar eden bir durum...Ama hizmetin verdigi sevkat1 bu durumda farkl1 kullanmak hos olmuyor...Lütfen kimse üyeligimi silin falan gibi yaz1lar beyan etmesin çünkü taraf1m1zdan illa buyrun diye msn, mail veya bir tak1m özel iletisimlerinize davetiyeler gönderilmiyor, rahats1z edilmiyorsunuz...Ayr1ca ben moderatör isem Süper moderatöre sayg1m vard1r, süper moderatörün de admine ayr1 bir sayg1s1 vard1r bunlarla birlikte bizim tüm üyelere ayn1 oranda sayg1m1z vard1r çünkü Hizmetteki dusturumuz budur!!!!!
Sunu da belirteyim herkese her daim kap1m1z aç1k...
Biz muhabbet fedayileriyiz husumete gerek yok!!!!

TaLHa

Nur-u Aynım
Yönetici
selamun aleykum

gectigimiz kadir gecesi ,isvicre renese te eyup sultan caminde duyduklarimi bu yapilanla karsilastirinca aradaki farki bir kez daha anladim ...

kastamonulular reneste turk cumhuriyeti kurmuslar ve bununla gururlular gelgelim bundan 6 yil once cami insaatinin yerine karar verememisler bir yer bulunmus insaat icin onaya sunulmus yarisi demis uygundur mesveretten olanlar demis kahvehaneyle camii bitisik olmaz kumar oynaniyor sigara iciliyor ickisi vs olurdu olmazdi bolunmusler mesveretten olanlar camiye 15 dakika mesafedeki yeri alip camiyi oraya yapmislar digerleride kahvehaneyle bitisik mutluluk icinde yasiyorlar ben de kahvehaneyle yan yana durmak istemiyorum

madem fikirlere saygi yok burda durmanin anlamida yok

talha veya merih bu iki kisiden uyeligimin silinmesini rica ediyorum
selam ve dua ile...
hakkinizi hela edin...

Ve aleykumselam

Öncelikle anlıyamadığım bir noktada beni aydınlatırsanız sevinirim. Nerede fikrinize saygı duyulmadığını konu veya adres göstererek veya mesajı buraya alıntı yaparak söliyebilirmisiniz.

İkinci bir husus sitemize yönetici ve mod ayrımı kesinlikle olmamısdır yetkili olan her bir kardeşimiz bilgisi nisbetinde yardımda bulunabilir. Aynı durum tüm uyelerimizde olduğu gibi gecerlidir. Fikrinize saygı istemişsiniz ama size yardımda bulunan bir kardeşimize teşekkür yerine teşekki yapmışsınız..

Genel olarak sölüyorum altını çizerek vurgulamak isterim ki Sitemiz ücretli bir site değildir. Herkes istediği için üye olmuş ve istediği mesajları yazmışlardır anlaşılamadıkları için de hatayı bizlere mal ederek üyelik silinmesi gibi talebler kabul edilemez. Madem herbiriniz salih niyetler içinde buradasınız öle ise yok ben gidiyorum demek doğru bir duruş olmaz.Salihlerden iseniz kendinizi anlatana kadar mücadelenize devam ediniz. Yetişemediğiniz noktalarda özellikle benden yardım istiyebilirsiniz. O zaman ben elimden geleni yapmazsam o zaman hatalı olurum. Bunun dışındaki hadiseler üzerinde çok fazla durmayınız uhuvvete zarar gelir..

tetik

Active member
haddinizi gene aşıyorsunuz..... sabr ediyoruz......

pardon kimsiniz????? etmeseniz ne olur ? sizinle muhattab olmadim bir ricada bulundum iki kisiden dun degilde bugun cevap yazmis bekleyin muhattablarim cevap versin

nefsinize yenik dusup milyonlarca sahsin arkasindan gittigi kisiyi elestirdim diye tavir aldiniz tarihcinin sarf ettigi sozleri sanki cok doru imiscesine tesekkur ettiniz

goruluyorki sabriniz yokmus

tetik

Active member
Ve aleykumselam

Öncelikle anlıyamadığım bir noktada beni aydınlatırsanız sevinirim. Nerede fikrinize saygı duyulmadığını konu veya adres göstererek veya mesajı buraya alıntı yaparak söliyebilirmisiniz.

İkinci bir husus sitemize yönetici ve mod ayrımı kesinlikle olmamısdır yetkili olan her bir kardeşimiz bilgisi nisbetinde yardımda bulunabilir. Aynı durum tüm uyelerimizde olduğu gibi gecerlidir. Fikrinize saygı istemişsiniz ama size yardımda bulunan bir kardeşimize teşekkür yerine teşekki yapmışsınız..

Genel olarak sölüyorum altını çizerek vurgulamak isterim ki Sitemiz ücretli bir site değildir. Herkes istediği için üye olmuş ve istediği mesajları yazmışlardır anlaşılamadıkları için de hatayı bizlere mal ederek üyelik silinmesi gibi talebler kabul edilemez. Madem herbiriniz salih niyetler içinde buradasınız öle ise yok ben gidiyorum demek doğru bir duruş olmaz.Salihlerden iseniz kendinizi anlatana kadar mücadelenize devam ediniz. Yetişemediğiniz noktalarda özellikle benden yardım istiyebilirsiniz. O zaman ben elimden geleni yapmazsam o zaman hatalı olurum. Bunun dışındaki hadiseler üzerinde çok fazla durmayınız uhuvvete zarar gelir..

talha kardes okumakmi basortusumu onu okuyun sonra yazin yazacaginizi

sizden istedim cunku ancak sizler silebilirsiniz uyeligimi

sirf mesvereten oldugum icin
dusuncem engelleniyorsa

feythullah hocanizla bir omur boyu mutluluklar...

TaLHa

Nur-u Aynım
Yönetici
pardon kimsiniz????? etmeseniz ne olur ? sizinle muhattab olmadim bir ricada bulundum iki kisiden dun degilde bugun cevap yazmis bekleyin muhattablarim cevap versin

nefsinize yenik dusup milyonlarca sahsin arkasindan gittigi kisiyi elestirdim diye tavir aldiniz tarihcinin sarf ettigi sozleri sanki cok doru imiscesine tesekkur ettiniz

goruluyorki sabriniz yokmus

tetik muhattabınız şu bu değil muhattabınız bir yöneticidir dikkatli olmanızı rica ediyorum. Velevki bir istekde bulunmuşsunuz oda vazifesi nisbetinde görevini icra etmiş.

Forum kurallarımız açık ve nettir. Bu kurallar dışına çıkıldığında elbette onlarda gerekenleri yapacakdır. Bu şekilde karşısındakilere saygı göstermeden pervasızca düşüncelerinizi sölemeye devam etmemenizi rica ediyorum. Size olan saygım azalmasın. bir noktada anlaşamamış olabilirsiniz. Siz diğer anlaşabildiğiniz hususlar ile birbirinizi değerlendiriniz..

TaLHa

Nur-u Aynım
Yönetici
talha kardes okumakmi basortusumu onu okuyun sonra yazin yazacaginizi

sizden istedim cunku ancak sizler silebilirsiniz uyeligimi

sirf mesvereten oldugum icin
dusuncem engelleniyorsa

feythullah hocanizla bir omur boyu mutluluklar...

Hiçbir meşveret ehli Fetullah Gülen Hocaefendiden bahsederken Onun şahsi manevisine helallik getirmemişdir. Sütle ayranı karıştırmayınız birisi süttür birisi ayran ikisi farklı mamul olmusdur. Dolayısıyla ikisininde tedavi ve gıda vazifesi farklıdır. Birisi ayran olmuş diye farklı muamele yapmak sütün hakkı olmadığı gibi ondaki o yararı görmemek bilakis sütün noksanlığıdır.

İkinci bir husus bahsini etmiş olduğunuz konu meşveret sonucu kapatılmasına karar verilmiş. Siz meşveret ehliyim diyorsunuz neden meşverete uymuyorsunuz. Halbuki meşverete uymak vacipdir. Ayrıca meşveretten olduğunuz için engellenmediği Tarihcinin son mesajında ne için konunun kapatıldığı acık ve nettir. Bir başka husus ise engelli değilsiniz. Hala bir kardeşimiz olarak bizimle beraber forumu kullanabiliyorsunuz. Ümid ederim ki yazılarımı biraz dikkatli okursunuz..

tetik

Active member
tetik muhattabınız şu bu değil muhattabınız bir yöneticidir dikkatli olmanızı rica ediyorum. Velevki bir istekde bulunmuşsunuz oda vazifesi nisbetinde görevini icra etmiş.

Forum kurallarımız açık ve nettir. Bu kurallar dışına çıkıldığında elbette onlarda gerekenleri yapacakdır. Bu şekilde karşısındakilere saygı göstermeden pervasızca düşüncelerinizi sölemeye devam etmemenizi rica ediyorum. Size olan saygım azalmasın. bir noktada anlaşamamış olabilirsiniz. Siz diğer anlaşabildiğiniz hususlar ile birbirinizi değerlendiriniz..

yonetici olmasi muhattabim olmasi anlami gelmez ayrica bir yoneticinin bir uyenin uyeligini silemeyeceginide bilen birisiyim
ve uyeligimi silmediginiz surece bu denli yazilarimdan ben meshul degilim

evet forum uyeligi ucretli degil uyelik silindiginde de bir ucret alinmiyor sizden o halde uzatmanin bir anlami yok uyeligimi ...Allah rizasi icin silin ...

TaLHa

Nur-u Aynım
Yönetici
yonetici olmasi muhattabim olmasi anlami gelmez ayrica bir yoneticinin bir uyenin uyeligini silemeyeceginide bilen birisiyim
ve uyeligimi silmediginiz surece bu denli yazilarimdan ben meshul degilim

evet forum uyeligi ucretli degil uyelik silindiginde de bir ucret alinmiyor sizden o halde uzatmanin bir anlami yok uyeligimi ...Allah rizasi icin silin ...

Üyelik silinmesi ücretli değil velakin teknik sorunlara neden olabilmekde. Davranışı değiştirmeyeceğinizi kendiniz itiraf ettiğinizden kısa bir süre yazı yazma yasağı koymak zorunda kaldım. Ümid ederim beni anlar ve kısa bir süre içinde yeniden aramıza dönersiniz..