sikayettir

tetik

Active member
valla tarihci biz anlattikca kafan daha cok karisacak gibime geliyor konuyu kitlediginize gore

filocu savas yaparak kendini buyutur .her savasta aldigi madeni ve enkazi gemi basmaya harcar.

bina 2. plandadir.kademeci tersidir.madenini kademe icin biriktirir.
filo 2. plandadir.elindeki madeni tasimak ve enkaz toplamak icin gerekli filo vardir elinde.

saldırgan degildir.
gemileri surekli havada tutamazsin.off oldugunda saldiri olmamasi icin filonu madenlerle birlikte havalandirirsin

filo kalkis inis sureleri vardir.o kisma geldiginde gorursun zaten.
en iyi savunma on olmaktir.on suren ne kadar coksa o kadar saglamsin demektir.gerisi trastir kanımca

konuyu kendi sozunu soyleyip kapatmakla kendince tras yaptin

galiba 10 olabilmek 9 puan cikmak gerekiyor.puan sıralamasinda seviye1 gozukmedigi icin bilemiyorum.

nurhadimi

üye Sorumlusu
bence çok fazla irdeliyorsunuz konuların fazla fazla üstüne gidiyorsunuz ve bu hakikaten hoş değil kapanmış bir konu yu açıp didiklemeye ne gerek var zaten...

tetik

Active member
nurhadimi bir fikra vardir bilirmisiniz bilmem nasrettin hoca ile ilgili ayni kabak...

ben konuyu kendi trasi ile bitirip kitlemesine kizdim ki onu asar konu kitlemek ve kendisi de beyan etti fikirler paylasilir diye bizde paylastik adam gibi okunmali ve fikirlere saygi duyulmali

konu kitlenmesi icin kurallar da gicnenmedi yani kufur edilmedi

ve dediki

avamdan olmayanların adını menfi yönde ağzına alma cüretini göstermesinler.. Lütfen bir şeyler bilmekten önce Haddimizi bilelim……

senin Yaradanini .Resul unu ,Kur an ini menfi yonde agzina alanlari milyonlarca mensubu olan cemaat buyugu olanin Ustadini agzina alanlari karalayanlari elestirenleri gormezken ve kilini kipirdatmazken senin lider dedigin kim oluyorki elestirilmesin ?

oda bir insan oda seser beser her dedigi hakmidir ?

once ukalalasmadan kendi haddini bil ki sinirlari zorlama kendi menfiin icin kimseyi hadsiz olarak goremezsin zeten kisi kendisinde olmayani baskasinda gormek ister eger saygi bekliyorsan saygili olmayi ogren derim vesselam....

Tarihci

Marmara Tarih
"""valla tarihci biz anlattikca kafan daha cok karisacak gibime geliyor konuyu kitlediginize gore"""

konu istenmeyen yerlere gittiği ve ehli iman nerdeyse birbirne düştüğü ve ayrılıkları körüklediği için kapatıldı.. Kafamı karıştıracak şeyleri siz tasavvur bile edemezsiniz..

"""onu asar konu kitlemek"""

Konu kilitlemek sizi aşar beni değil..

""""kendisi de beyan etti fikirler paylasilir diye bizde paylastik adam gibi okunmali""""

evet FİKİRLER paylaşılır dedim..... adam gibi yazılanlar adam gibi okunur...

"""senin lider dedigin kim oluyorki elestirilmesin ?"""

Biz kimse eleştirilemez demedik... Eleştirmeyi bilen eleştirir.. Ancak eleştiri ile ithamda bulunmanın zann altında bırakmanın küçümsemenin aynı şey olmadığını size öğretecek değilim..

""konu kitlenmesi icin kurallar da gicnenmedi yani kufur edilmedi"""

Size hakaret gibi gelmeyen sizin miğdenize sığabilen bazı sözler benim miğdeme sığmıyor.. neyin ne olduğuna karar verecek siz değilsiniz.. Biz kendi selahiyetimizi nerde kullanacağımızı da sizden öğrenecek değiliz..

"""senin Yaradanini .Resul unu ,Kur an ini menfi yonde agzina alanlari milyonlarca mensubu olan cemaat buyugu olanin Ustadini agzina alanlari karalayanlari elestirenleri gormezken ve kilini kipirdatmazken""""

bu forumda bunları kim nerde karalamış da biz ses çıkarmamışız? kılımızı kıpırdatmamışız..

"""once ukalalasmadan kendi haddini bil ki """"

Ben kimsenin değer verdiği bir şahsiyet hakkında ileri geri konuşmadım.. demekki dediklerim doğru, haddini aşanlar olmuşki bu sizi çok rahatsız etmiş ve kendi seviyenizi belli etmişsiniz..

""""eger saygi bekliyorsan saygili olmayi ogren derim""""

sizden sizde olmayan bir şeyi bekleyecek kadar şuursuz değilim..

ARİF

Well-known member
Evet, mü’min olan kimse, iman ve tevhid iktizasıyla, kâinata bir mehd-i uhuvvet nazarıyla baktığı gibi; bütün mahlûkatı, bilhassa insanları, bilhassa İslâmları birbiriyle bağlayan ip de, ancak uhuvvettir. Çünkü iman bütün mü’minleri bir babanın cenah-ı şefkati altında yaşayan kardeşler gibi kardeşler addediyor"

"Küfür ise, öyle bir bürudettir ki, kardeşleri bile kardeşlikten çıkarır. Ve bütün eşyada bir nevi ecnebilik tohumu ekiyor. Ve her şeyi her şeye düşman yapıyor."

Halbuki bizim "husumete vaktimiz yoktur" , "muhabbet adavete zıttır" ve "... bizim cemaatimizin meşrebi muhabbete muhabbet ve husumete husumettir."

"Ya Erhame’r-Râhimîn, meded! Bizi muhafaza eyle. Bizi cin ve insî şeytanların şerrinden kurtar. Kardeşlerimin kalblerini birbirine tam sadakat, muhabbet, uhuvvet ve şefkatle doldur." (Amin)
Bediüzzaman Said Nursi R.A

uhuvveti zedeleyecek hale geldiği için muhatap konu durmakla ;daha fazlaca kardeşlerin birbirlerine olan muhabbetleri zedelenmemesi adına yapılmış hayırlı olabilecek istişareli bir uygulama ..dolayısıyla hadiseye tam vakıf olamayan kardeşlere duyurulur ve üstad dahi binler onurum olsa kardeşler arasındaki uhuvvet için onu ayaklar altına alırım demesi hatırlatarak bizde konuyu bundan sonrakiyorumlara kapatmışız.
bizim dinimizin sebep olan işlemiş gibidir düsturunu hatırlatır hayırlı muhabbetler dileriz inş.
herkes karşısındakinin değerlerine ve değer verdiklerine de saygıyla yaklaşamazsa daha başında muhabbet bozulur.hürmet ve saygıyla...

tetik

Active member
88gd8.gif

Oradan Bakinca
Neyimi GorebiLiyorSun?
icimi...?
Disimi...?
Karakterimi...?
DusunceLerimi...?
HisLerimi...?
Nefretimi...?
Degerimi...?
Kendini...?
Digerini...?
SekLimi...?
SemaLimi...?
Rengimi...?
Tenimi...?
HayaLimi...?
Askimi...?
Gormedigin
Hicbirseyin
pesine dusme...demisler
artik susma zamani susayim da adam sansinlar.....

mazi

Well-known member
tarihci kardeşim ..
bu forumda yetkili olmanız yaptıklarınızın haklı olduğunu göstermez...
konuyu kilitlemeniz tahammülsüzlüğünüzü gösteriyor...

tetik kardeşimizin yazısına satır satır verdiğiniz cevaptaki enaniyet kokusu burnumun direklerini kırdı..
başkalarının yetkili oldugu zeminlerde"özellikle sosyal hayatta" tahammül ve saygı beklemezseniz sizi tebrik ederim o zaman..
tetik kardeşimiz yada bir başkası yetkili olmuş olsa ve sizi bu şekilde tenkit etseydi emin olun tepkim yine aynı olurdu...

cevap verilemeyen noktaları eger kilitlemekle geçiştirmek istiyorsanız siz bilirsiniz...yoksa bundan sonraki konuları TARİHCİ KARDEŞİMİZİN HOŞUNA GİDER -TARİHCİ KARDEŞİMİZİN HOŞUNA GİTMEZ diye tartmamız ve ona göre paylaşmamızmı gerekiyor..
ama şunuda unutmayınızki her ne kadar emekleriniz çoksada -siz kadar olmasada bu forum sitesini biz kendimizin olarak gördük istifade ettiğimiz konular oldu..katılımda bulundukk...kurallara uymak ayrı ,nefse uymak ayrıdır.nefsani davrandıgınızı düşünüyorum....

bence hatanızdan dönün ve konuyu geri açın..
dilerim hatadan dönme erdemini gösterebilecek olgunluktasınızdır...

tetik kardeşim size gelince ..üslubunuz sertliğidışında sizi tebrik ediyorumm..
konulara vakıfolduğunuzu düşünüyorum ve fikirlerinizdende istifade ettim...

rabbim hepinizden razı olsun......

nurhadimi

üye Sorumlusu
Evet, mü’min olan kimse, iman ve tevhid iktizasıyla, kâinata bir mehd-i uhuvvet nazarıyla baktığı gibi; bütün mahlûkatı, bilhassa insanları, bilhassa İslâmları birbiriyle bağlayan ip de, ancak uhuvvettir. Çünkü iman bütün mü’minleri bir babanın cenah-ı şefkati altında yaşayan kardeşler gibi kardeşler addediyor"

"Küfür ise, öyle bir bürudettir ki, kardeşleri bile kardeşlikten çıkarır. Ve bütün eşyada bir nevi ecnebilik tohumu ekiyor. Ve her şeyi her şeye düşman yapıyor."

Halbuki bizim "husumete vaktimiz yoktur" , "muhabbet adavete zıttır" ve "... bizim cemaatimizin meşrebi muhabbete muhabbet ve husumete husumettir."

"Ya Erhame’r-Râhimîn, meded! Bizi muhafaza eyle. Bizi cin ve insî şeytanların şerrinden kurtar. Kardeşlerimin kalblerini birbirine tam sadakat, muhabbet, uhuvvet ve şefkatle doldur." (Amin)
Bediüzzaman Said Nursi R.A

uhuvveti zedeleyecek hale geldiği için muhatap konu durmakla ;daha fazlaca kardeşlerin birbirlerine olan muhabbetleri zedelenmemesi adına yapılmış hayırlı olabilecek istişareli bir uygulama ..dolayısıyla hadiseye tam vakıf olamayan kardeşlere duyurulur ve üstad dahi binler onurum olsa kardeşler arasındaki uhuvvet için onu ayaklar altına alırım demesi hatırlatarak bizde konuyu bundan sonrakiyorumlara kapatmışız.
bizim dinimizin sebep olan işlemiş gibidir düsturunu hatırlatır hayırlı muhabbetler dileriz inş.
herkes karşısındakinin değerlerine ve değer verdiklerine de saygıyla yaklaşamazsa daha başında muhabbet bozulur.hürmet ve saygıyla...

ALLAH razı olsun abi bunun üstüne bişey söylemek olur mu bize laf düşer mi

FaKiR

Meþveret Bþk.
tarihci kardeşim ..

tetik kardeşimizin yazısına satır satır verdiğiniz cevaptaki enaniyet kokusu burnumun direklerini kırdı..
başkalarının yetkili oldugu zeminlerde"özellikle sosyal hayatta" tahammül ve saygı beklemezseniz sizi tebrik ederim o zaman..
tetik kardeşimiz yada bir başkası yetkili olmuş olsa ve sizi bu şekilde tenkit etseydi emin olun tepkim yine aynı olurdu...

cevap verilemeyen noktaları eger kilitlemekle geçiştirmek istiyorsanız siz bilirsiniz...yoksa bundan sonraki konuları TARİHCİ KARDEŞİMİZİN HOŞUNA GİDER -TARİHCİ KARDEŞİMİZİN HOŞUNA GİTMEZ diye tartmamız ve ona göre paylaşmamızmı gerekiyor..
ama şunuda unutmayınızki her ne kadar emekleriniz çoksada -siz kadar olmasada bu forum sitesini biz kendimizin olarak gördük istifade ettiğimiz konular oldu..katılımda bulundukk...kurallara uymak ayrı ,nefse uymak ayrıdır.nefsani davrandıgınızı düşünüyorum....

Akinci kardesim bu konuyu kilitleme karari yonetim tarafindan istisare edilmistir ve kapatilmasi uygun gorulmustur,Tarihcide bu karari uygulamistir.
Konu çok farkli boyutlara varmistir,deger verdigimiz,cemaat onderlerine agir ithamlarda bulunmaya kadar gidilmistir.
Sizinde dile getirdiginiz gibi, bu forum sadece yoneticilerin degil hepimizindir,ve inaninki,her ne kadar farkli bakis acilarina sahip olsakta, bu karar hepimiz icin uygun olanidir.Lutfen daha fazla irdelemeyiniz,

Allah sizdende razi olsun...
Selam ve dua ile....

Tarihci

Marmara Tarih
tarihci kardeşim ..

Kooca meclis bütün milletvekilleriyle oturup enine boyuna konuşuyor düşünüyor bir şeylere karar veriyor.. sonra ilgili yetkili o kararı uygulamaya koyuyor.. O işle ilgili beğeni veya olumsuz eleştiri yalnızca o yetkiliye fatura ediliyor..

Ordan bakılınca Tarihci kızdı konuyu kapattı görünüyor.. Oysaki bu istişare sonucu herkesin kapanmasından taraf olması sonucu-- ben konu kapatmak taraftarı değil iken-- kapatılmıştır.. Bunu uygulayabilecek selahiyette ben de olduğundan ben uygulamışımdır.. Tabi sizler bunlardan habersiz olduğunuz ve öyle görülüyorki su i zann ettiğinizden dolayı herşeyi getirip benim şahsi olarak kızmama ve enaniyet yapmama bağlamışsınız.. Konuyu kapatırken yazdığım son mesajda """birşeyler bilmeden önce haddiMİZİ bilelim""" demiştim.. haddinizi bilin dememiş, kendimi de dahil ederek haddimizi bilelim demiş olmama rağmen bu bazılarının yine de nefsinin zoruna gitmiş, hazmedememişlerki şimdi burda bunları yazıyoruz.. kimin enaniyet yaptığı kimin bunu gurur meselesi haline getirdiği ve yine kimin bunlara bağlı olarak haddini aştığı ayan beyan ortadadır..

Yazılanlara saygımız ve tahammülümüz olmasaydı yazdıklarınızı silerdik.. siz zannediyor musunuz ki forumun her tarafında yazılanlar benim veya diğer yetkili kardeşlerimin hoşuna gidiyor?? ama onları da silmiyoruz, bu da üyelerin görüş ve paylaşımlarına saygı ve tahammülümüzden geliyor.. ancak bunları görebilene.. Kaldıki ben o konu ile ilgili uzun yazımı bazı arkadaşlara mail ile gönderdim.. Konuya yazmadım ki olası tartışmalar hararetlenmesin.. ihtilaflarımız körüklenmesin.. anlıyorum ki boşuna kendimizi hırpalıyormuşuz..

Tarihci

Marmara Tarih
88gd8.gif

Oradan Bakinca
Neyimi GorebiLiyorSun?
icimi...?
Disimi...?
Karakterimi...?
DusunceLerimi...?
HisLerimi...?
Nefretimi...?
Degerimi...?
Kendini...?
Digerini...?
SekLimi...?
SemaLimi...?
Rengimi...?
Tenimi...?
HayaLimi...?
Askimi...?
Gormedigin
Hicbirseyin
pesine dusme...demisler

artik susma zamani susayim da adam sansinlar.....

Biliyorsan konuş alim desinler, bilmiyorsan sus adam sansınlar.. demişler. Bu kaideye göre hareket etmeniz güzel..

Gül-i İkra

Well-known member
Tarihci hocam;

Konuyu kapatmanız yerinde bir davranış olmuş. Sizi bu davranışınızdan dolayı tebrik ediyorum... Diğer kardeşler dahil herkes görüşünü yazmışlar ve konuyu uzatmamak adına kararınız doğru... Alkışlıyorum sizi.... Bence bu başlık altında konununda uzamaması gerekiyor... Herkes içini biliyor... Hadi herkes birbirine hakkını helal etsin...

selam ve dua ile kardeşlerim...

TaLHa

Nur-u Aynım
Yönetici
tetik :

Şikayettir demişsiniz ama şikayet yerine yapılan davranışı eleştirmişsiniz.
Neden yapılmaması gerekdiğini veyahut size karşı hoş olmıyan hangi tavır sergilendiğini tam olarak anlıyamadım.

Bir sonraki mesajınızda guzel bir mesaj yazmıssınız oradan neyi görebiliyorsunuz diye. Bunu karşınızdakiler içinde düşünmenizi tavsiye ederim. Tarihci kardeşimiz biraz sert olabilir veyahut davranışı hatalıda olabilir. Ama bizim dusturumuz bunu ortaya yaymak olmamalı. İletişim bölümü mevcut oradan direk bana şikayette bulunabilir veyahut Tarihcinin profili ile onunla konusabilirsiniz.

Bir başka husus bir süredir şehir dışındaydım . Ama geldiğimde farklı bir hava esiliyor.
Burada bazı yönetici kardeşlerimizin hatasının büyük olduğunu sölemek isterim. Yusuf a.s. ben nefsimi temize çıkarmam demesini örnek alamamışlar.. Üye kardeşlerimizde bazı kurallara riayet ederler ise saygı ve sevgi ortamı oluşacağına inanıyorum. Aksi takdirde her birimiz kusurluyuz kusurlu yanlarımıza bakılarak konular ele alınır ise birbirimize düşman süretiyle görünürüz. Madem niyetimiz paylaşım yapmak biz bize düşeni söleriz kabul ettirmek başka işdir denilip bırakılmalı.