Okumak isteyene sanal sınıf hazır

Þefkat_

Well-known member
73456.jpg

Okumak isteyene sanal sınıf hazır

Bakan Çubukçu, isteyen herkesin kurulacak sanal sınıf ile uzaktan eğitim alabileceğini söyledi

Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu, fırsat eşitliği temelinde, eğitim hizmetini hızlı, yaygın ve kaliteli bir şekilde vermeyi amaçladıklarını söyledi. Bakanlığın 'Uzaktan Eğitim Koordinasyon Merkezi ve Alo Eğitim Hattı'nın tanıtımını yapan Bakan Çubukçu, hayat boyu öğrenme açısından önemli bir görev üstlenen Açık İlköğretim Okulu, Açık Öğretim Lisesi, Mesleki Açık Öğretim Lisesi ve Mesleki ve Teknik Açık İlköğretim Okulu'nun Hayat Boyu Öğrenim Daire Başkanlığı altında yeniden yapılandırıldığını söyledi. Bu merkez aracılığıyla isteyen herkese kurulacak sanal sınıflarla uzaktan eğitim hizmeti sunulacağını vurgulayan Çubukçu, "Yetişkinlerin açık öğretimi daha kısa sürede bitirebilmesi amacıyla gerekli düzenlemeler yapıldı" dedi.
AÇIKÖĞRETİM HARÇLARINDA YÜZDE 50 İNDİRİM
Çubukçu, açık öğretim hizmetlerinin harçlarının bugünden (dün) itibaren yüzde 50 oranında indirildiğini müjdeleyerek, "Açık ilköğretim okulu harçları 20 TL'den 10 TL'ye, açık öğretim liselerinin harçları 40 TL'den 20 TL'ye çekilmiştir. Böylece eğitim imkanından uzak kalmış ya da yarıda bırakmış kadınlarımızı, yetişkinlerimizi, özürlü vatandaşlarımızı bu hizmetten faydalanmaya davet ediyorum' diye konuştu.
Yeni Şafak