Temiz ve Faydalı Bir Platfrom

Evvah

Member
Değerli ziyaretçi ve üyeler...

Bildiğiniz üzere Kitap Bilgisi | www.kitapbilgisi.com | Güncel ve Aktif Kitap Tanıtım Sitesi | Yeni Çıkan Kitaplar | En Çok Satan Kitaplar | Popüler Kitaplar adlı site benim en aktif ve en faydalı sitelerimden birisi. Sitemizin günden güne büyümesi, aktifliğin ve katılımın daha hızlı ve kolay olması ayrıca üyeler arası etkileşimin de yaşanması adına "forum - platform" açma kararını karara bağlayıp, nihayete erdirdim ve 16.05.2010 tarihi itibariyle forumumuzu hizmete açmış bulundum.

Herkes adına faydalı olması ümidiyle...

Foruma giriş yapmak için buraya tıklayabilirsiniz: Kitap Bilgisi Etkileşim Platformu

Turab3

Well-known member
Allah’sız Müslümanlık” deyimi ile ne anlatılıyor? Bu soruyu bir cümlede ifade etmek gerekirse, “Güçlü ve etkin bir iletişim çabası sergileyerek Allah ile beraberlik kuramayan İslami yaşayış biçimi” derim…

Müslümanlık, kişi için huzur ve mutluluk sağlayan bir tercih değil de,Ürkütücü bir Tanrı’nın koyduğu külfetler bütünü şeklinde yaşanırsa bu, gerçek bir dinin hedefleyebileceği durum olamaz.

Öyle inanıyorum ki, çağımızda Müslüman kimliğini önemseyen her insan, yaşadığı çelişkileri özgürce sorgulayıp tartışabilse benimkilere benzer sonuçlara ulaşacaktır.

Kitap, klasik olarak günümüz müslümanlarının islamı yaşayamayışlarından bahsediyor. Müslümanlarının daima çelişkide olduklarını, özleri ile sözlerinin bir olmadıklarınıdan bahsediyor. Malum öteden beri gelen bilindik şeyler yani... Kitap genel itibarı ile güzel okunduğu zaman insanı bir nebzede olsa silkenlenmesine sebep verebilecek tarzda yazılmış. Yazar ''Allahsız müslümanlık'' sözünden ne anlatılmak istendiğini, ''Gerekçe'' bölümünde açıklıyor..

Yazarın kitabı tanıtırken söylediği bir söz var ki çok haklıdır; "allah'a rağmen müslümanlık". Allah'ın emrettiği gibi müslüman olmayan allah ile beraberlik kurmamış müslümandır ki bu onu ne kadar müslüman yapar orası allah'ın takdiridir. (Emrah Oğuz)

çok güzel bir kitap gerçekten...