tefriciye-yasin ve fetih için yardım canlar...

Elif_Gibi

Well-known member
yuvası sallantıda olan ve eşiyle şu sıralar ciddi imtihan olunan,boşanmanın gündemde olduğu çok sevdiğim arkadaşım için sizden dua ve yapacağımız tefriciye, fetih ve yasin hatimlerine destek bekliyorum canlar...

bugün hep beraber Allahın hayırlı olanı vermesi için bişeyler yapmak istedik ve bu konuda aklıma destek isteyebileceğim tevhid.gen ailem geldi...

31 ekim gününe kadar alabileceğiniz tefriciye,yasin ve fetih sayısını burdan bana bildirirseniz eğer çok memnun olurum...sadece dua etmeniz bile çok makbule geçecek..

bu iki gencin ve sıkıntılı olan tüm kardeşlerimizin Allah cc yardımcısı olsun...

şimdiden Allah cc razı ve memnun olsun...

nimet06

Well-known member
Elif kardeş şimdi gördüm ben de.İnan ki çok üzüldüm.Çok yakınımın yaşadığı benim de şahit olduğum bir olay malesef.Gönül ister ki hiçbir evlilik bozulmasın.Çok özür dileyerek bir tavsiyede bulunmak isterim nacizane.Elif sen benim kardeşim yaşındasın .Belki de o kişilerin de ablası olacak yaştayım neyse.Lütfen arkadaşına söyle: Yuvayı gerçekten dişi kuş yapar.Şimdi bu laf şimdiki gençlere komik geliyordur belki ama çok doğru.Eğerki evliliğini sürdürmek istiyorsa o kardeşimiz kendinden fedakarlık yapacak.alttan alan o olacak.yok yapamam diyorsa zaten o evliliğin yürümesi zor.nacizane tavsiyem.Ben de elimden geldiğince okurum inşallah.sayısını da bildiririm .RABBİM yar ve yardımcıları olsun.Amin.

Elif_Gibi

Well-known member
Elif kardeş şimdi gördüm ben de.İnan ki çok üzüldüm.Çok yakınımın yaşadığı benim de şahit olduğum bir olay malesef.Gönül ister ki hiçbir evlilik bozulmasın.Çok özür dileyerek bir tavsiyede bulunmak isterim nacizane.Elif sen benim kardeşim yaşındasın .Belki de o kişilerin de ablası olacak yaştayım neyse.Lütfen arkadaşına söyle: Yuvayı gerçekten dişi kuş yapar.Şimdi bu laf şimdiki gençlere komik geliyordur belki ama çok doğru.Eğerki evliliğini sürdürmek istiyorsa o kardeşimiz kendinden fedakarlık yapacak.alttan alan o olacak.yok yapamam diyorsa zaten o evliliğin yürümesi zor.nacizane tavsiyem.Ben de elimden geldiğince okurum inşallah.sayısını da bildiririm .RABBİM yar ve yardımcıları olsun.Amin.

ablacım aynı tavsiyeler çok defa kendisine söylendi..ama şu bir buçuk yıl içinde çok yıprandı..zaman zaman şiddet gördüğüde oldu :( şimdiye kadar hiç kimseye belli etmedi hep kendi içlerinde çözmeye çalıştılar ama...aması var işte...söylediği şey "eşimi seviyorum ama illaki olsun demeyin onun içinde benim içinde hayırlısı olsun." bizde öyle diyoruz haklarında hayırlısı inşAllah...

dualarınızda eksik etmeyin..

Allah cc hepinizden razı olsun...iyiki varsınız...:gül:

nimet06

Well-known member
kardeş olayın içine şiddet girdiyse o evlilik bitmiştir bence.kendi fikrim tabiki.problem karşı tarafta o zaman.hiçbir şekilde savunmasız bir insana şiddet uygulanmamalı.anlaşamıyorsan iyilikle bitirirsin.heleki çocuk varsa böyle bir ortamda büyümesi zaten büyük risk.