TEVHID AiLeSI KASET DINLEME YARISINDA: VAR MISIN YOK MUSUN ?

FaKiR

Meþveret Bþk.
Es Selamu Aleykum Muhterem kardesler,
Risale-i Nur okuma kampindan sonra, "Kaset Dinleme yarisi" düzenleyecegiz insallah.

Kaset dinleme Kampimiz on gun surecektir : 1 temmuz aksam ezanindan sonra baslayacak___10 Temmuz aksam ezaninda sonra erecektir...

Risale i nur kulliyatindan farkli konulari ele alan, aciklamali risale sohbetleri ve vaazlarin yer alacagi bu yarismada en çok dinleyen ilk 5 kisi yarisma galibi olacaktir.bu sefer gruplastirma yok :), sahsi yarisiyorsunuz.

Bu Kaset dinleme yarisinda saatleri sayacagiz: ornegin biri 1saat 30 dakika olan ve digeri sadece 30 dakika olan sohbeti dinleyen arkadasimiz 2 kaset dinlemis olacaktir...

Dinleyeceginiz Kasetler onceden foruma eklenmistir, mp3 olarak indirebilir veya bilgisayarinizda ,video olarak ta dinleyebilirsiniz. Arsimizde yer almayan ama baska yerde buldugunuz bu tur sohbetleride dinleyebilirsiniz.

Arsivimiz:
http://www.tevhid.gen.tr/sohbetler-dersler/31349-risale-i-nur-sohbetleri-mp3-halinde/

http://www.tevhid.gen.tr/sohbetler-ve-vaazlar/31333-fethullah-gulen-hocaefendi-cocuk-terbiyesi-serisi/

http://www.tevhid.gen.tr/risale-i-nur-download/20113-ondorduncu-lem8217anin-ikinci-makami-soru-cevaplar-1-bolum/

Risale-i Nur Download - Islamiyet - Tevhid - Risale-i Nur - Tasavvuf - Tarikat - Cemaat - Eğitim - Öğretim

Nur Video

Bu siteden de yararlanabilirsiniz
Abdullah Yeğin Dersleri(21)
Alaaddin Başar -Soru Cevap(9)
Ali Uçar Dersleri(13)
Ali Şanver Abi Dersleri(21)
Bayram Yüksel Dersleri(6)

Hasan Hoca Risale Dersleri(28)
M.Fethullah GÜLEN(50)
Mehmed Kırkıncı Dersleri(7)
Mustafa Sungur Dersleri(12)
Necmi İlgen Dersleri(23)

_________

Varmisin Yokmusun Sorunu tekrar sizlere yoneltiyorum ,
ve yarismaci arkadaslarima basarilar diliyorum:)
Baki Selamlar....
----------------

Varim diyenler ;

Anarkh
nimet06
Nuktepira
Vuslat
Nuruahsen
Elifgibi
Nurunalanur

Arif
Ayse Esenkal
Ent
Fezapilotu
AKS I NUR
GONULSIZIM
Seyyah
zaman
GELSEYDIN
ASMI
BAB I ESRAR
Husnu-nur
-------------------------
YARISMA SONUCLARI BAS NOTERIMIZ HUSEYNI ABIYE BILDIRILECEKTIR....
SELAMVE DUA ILE....

NuruAhsen

Sonsuz Temâþâ

fezacigim bunlarin %99 dinledim :) ve hala cep tlf derslerin cogu var profilime yazdigin gibi is yaparkende dinliyorum :) :021:

Allah razi olsun ebeden, cok guzel hayirli islere vesile oluyorsun Rabbin sizleri iki cihandada aziz etsin insAllah

nurunalanur

Well-known member
kardeşim buralardan da yararlanabilirsiniz demişsiniz ama..şimdi bizim bu yarışmadaki amacımız ne?? dini film, dini wideo, belgeselller filan... anlamadım ben bi şeyy :023:
yani..Risale i nur kulliyatindan farkli konulari ele alan, aciklamali risale sohbetleri ve vaazlarin yer alacagi bu yarismada ... yazınca ben farklı bi format sanmıştım.

Huseyni

Müdavim
kardeşim buralardan da yararlanabilirsiniz demişsiniz ama..şimdi bizim bu yarışmadaki amacımız ne?? dini film, dini wideo, belgeselller filan... anlamadım ben bi şeyy :023:
yani..Risale i nur kulliyatindan farkli konulari ele alan, aciklamali risale sohbetleri ve vaazlarin yer alacagi bu yarismada ... yazınca ben farklı bi format sanmıştım.

nurunalanur kardeş, bundan önceki kampta sadece risaleinur okumuştuk. Bu kez de açıklamalı risale-i nur sohbetleri dinliyoruz. Maksat farklı yorumlardan da istifade etmek. Bu günlük takip ettiğimiz risale okumalarını terkedin demek değildir. Sizin düşündüğünüz şekli de söylerseniz zamanla o yönde de çalışmalar yapabiliriz inşaallah. Hizmetin her şekli güzeldir. Yeterki istikamet olsun, batıl olmasın.

nurunalanur

Well-known member
Bu kez de açıklamalı risale-i nur sohbetleri dinliyoruz.
canım kardeşim ben de bunu diyorum işte..anlatamadım galiba :dft005: ama dini filmler ya da belgesel..neyyse işte..bunlar açıklamalı risale-i nur sohbetine mi girioo! onu anlayamadım. zübeyr abi dinleriiz sungur abi dinleriiizz..ama risaleinurla alakası olmayan şeyler de açıklamalı risale sohbetine girio mu onu anlamadım!! kusura bakmayın eleştirmek için değil sadece bilmek istiyorum ki..ben de katıliim yarışmaya :)

Huseyni

Müdavim
canım kardeşim ben de bunu diyorum işte..anlatamadım galiba :dft005: ama dini filmler ya da belgesel..neyyse işte..bunlar açıklamalı risale-i nur sohbetine mi girioo! onu anlayamadım. zübeyr abi dinleriiz sungur abi dinleriiizz..ama risaleinurla alakası olmayan şeyler de açıklamalı risale sohbetine girio mu onu anlamadım!! kusura bakmayın eleştirmek için değil sadece bilmek istiyorum ki..ben de katıliim yarışmaya :)

videoların mahiyetine bakmadan cevap verdim. Müracaat feza :D

FaKiR

Meþveret Bþk.

Allah razi olsun kardes dikkat etmemisim, belgeseller ve dini videolar dahil degildir, o sitede yer aliyordu ama kamp programina dahil degildir, isteyen bu yarismadan sonra dinleyebilir,
Upload etmek zaman biraz zaman aliyor,
zamanla bu listede guncellemeler olacaktir, takip etmenizi tavsiye ederiz,
tekrar Allah razi olsun dikkatiniz icin :)

feza bu sefer bizde varız...

Arif abi bu "bizde variz " in icerisine Arif abi fun klubuda giriyormu ? :)

ARİF

Well-known member
Allah razi olsun kardes dikkat etmemisim, belgeseller ve dini videolar dahil degildir, o sitede yer aliyordu ama kamp programina dahil degildir, isteyen bu yarismadan sonra dinleyebilir,
Upload etmek zaman biraz zaman aliyor,
zamanla bu listede guncellemeler olacaktir, takip etmenizi tavsiye ederiz,
tekrar Allah razi olsun dikkatiniz icin :)

Arif abi bu "bizde variz " in icerisine Arif abi fun klubuda giriyormu ? :)
orada da başkan sizsiniz dolayısıyla hadimi aşmayayım ene dolayısıyla bizimkisi:)

FaKiR

Meþveret Bþk.
Varim diyenler ;

Anarkh
nimet06
Nuktepira
Vuslat
Nuruahsen
Elifgibi
Nurunalanur
Arif
Ayse Esenkal