Ales mantık sorularının cevapları

Tarihci

Marmara Tarih
Tarihci bu soruları doğru cevapladı bakalım siz ne yapacaksınız.. :)

71. E
72. C
73. B
74. A
75. D
76. C
77. E
78. A
79. B
80. D

ebrar172

Well-known member
o dersten kalırım kalırım yıllarca sonunda derler geçirip kurtulalım ...:D:D
bende çözümmü yok...bıktırma taktikleri....:D

Tarihci

Marmara Tarih
mübarek bu bir ders değil, normal linsansını bitirdikten sonra bu ales sınavına girmen gerekiyor yüksek lisans yapmaya hak kazanmak için. yani eninde sonunda gireceksin buna :) yüksek yapmak istiyorsan

Tarihci

Marmara Tarih
:( tamam yahu bu kadar yüze vurulmazki :) iyiki dedik bi kere teyze :p

bizim sınıfta bi bayan vardı ilk sene ilk derslerde tanışmada dedi benim 12 yaşında kızım var, hoca dediki az daha sabretseydin onunla beraber gelirdin unive :)

ebrar172

Well-known member
:( tamam yahu bu kadar yüze vurulmazki :) iyiki dedik bi kere teyze :p

bizim sınıfta bi bayan vardı ilk sene ilk derslerde tanışmada dedi benim 12 yaşında kızım var, hoca dediki az daha sabretseydin onunla beraber gelirdin unive :)

:D:D

şaka maka bundan 8-9 sene evvel bizim bir abi vardı avukat uluslararası bir şirkette çalışıyo yabancı bir şirket...okul hikayesini anlatmıştı ...35 yaşında sınava girdiğini hukuk fakültesini o zaman kazandığını söylemişti...tabi ben o zaman 19-20 yaşındayım dedim ooo ne güzel abi 35 yaşında gitmiş üniversiteye vakit çok. :cool:..ama artık zor yahu bu yaşta git gel uğraş romatizmalar bir yandan hafıza kaybı bir yandan...:D:D:D

ebrar172

Well-known member
hani sen gitmeyecektin, gitmek istiyormusn?

gönül kanatsız bir kuş herşeyi istiyor elbet...:(

tabi yahu istemezmiyim..?

"insanlar plan yaparken Allah yukardan gülümsermiş ..."

yinede çıkmadık candan umut kesilmez...
çok eski vakitlerden birinde birisi demiştiki ;
"dünya bir gündür oda bu gündür.. vazgeçme hiçbir hayalinden eger nefes alıyorsan zamanın var demektir.."

Tarihci

Marmara Tarih
dünya bir gündür oda bu gündür.. vazgeçme hiçbir hayalinden eger nefes alıyorsan zamanın var demektir.."

şimdi bu söz her tarafa çekilmeye müsait bir söz.. mesela:

dünya bir gün o da bu gün daha yaşayacağım belli değil, şu kıbrısa gidip daha hayattayken günümü gün edeyim, yiyip içip eğleneyim..

dünya bir gündür o da bu gün daha yaşayacağım belli değil, o yüzden namazlarımı kılayım daha sonraya garantim yok, oruçlarımı tutayım daha sonra yaşayacağım malum değil ki kaza ederim diyorum,,

yani bu söz görüldüğü üzere aka da karaya da çekilir :) bakış açısı meselesi

ebrar172

Well-known member
dünya bir gündür oda bu gündür.. vazgeçme hiçbir hayalinden eger nefes alıyorsan zamanın var demektir.."

şimdi bu söz her tarafa çekilmeye müsait bir söz.. mesela:

dünya bir gün o da bu gün daha yaşayacağım belli değil, şu kıbrısa gidip daha hayattayken günümü gün edeyim, yiyip içip eğleneyim..

dünya bir gündür o da bu gün daha yaşayacağım belli değil, o yüzden namazlarımı kılayım daha sonraya garantim yok, oruçlarımı tutayım daha sonra yaşayacağım malum değil ki kaza ederim diyorum,,

yani bu söz görüldüğü üzere aka da karaya da çekilir :) bakış açısı meselesi

eee oda kapasite meselesi...her konu herkesle konuşulmaz...akla, imana, muhakemeye göre konuşulması zaten düstür olmazsa yandık gitti...:cool: