Virüs varrrrrrr

þualar

Active member
Çok önemli hemen okuyun

Bu bilgi sabah Microsoft ve Nortondan ulaştı.
Lütfen bu maili tanıdığınız internete giren herkese yollayın.
Size kesinlikle zararsız görünen bir power point sunumu (.pps) Maili gelebilir.
'Life is beautiful.pps '
Eğer bu maili alırsanız hiçbir koşul altında kesinlikle açmayın ve hemen silin. Eğer bu maili açarsanız ekranınızda şu yazı görünecektir.
'It is too late now, your life is no longer beautiful' (artık çok geç hayat sizin için güzel değil)
akabinde PC nizdeki bütün bilgilerinizi kaybedeceksiniz ve size bu maili yollayan sizin bütün şifrelerinizi E kullanıcı adlarınızı alacak. Bu yeni bir virüs ve cumartesi öğleden sonra dolaşmaya başladı virüsün dolaşmasını durdurmak için her şeyi yapmalıyız. AOL şimdiden bu zorluğu onayladı ve Antivirüs yazılımları bu virüsü durdurmak için yeterli değil. Bu virüs kendini 'life owner' isimli bir hacker tarafından yaratıldı.
Lütfen bu mailin bir kopyasını herkese dağıtınız.
Ek Bilgi :
Bir bilgisayar teknisyeninin dediğine göre, bu virüsle IP no. ve hatta 'fiziksel IP no.'hackleniyor ve hacker internete sizin IP nizle giriyormuş gibi girip olmadık siteleri ziyaret ediyor, sizden geliyormuş gibi mailler gönderip, sizin adınıza sitelere vs. üye oluyor, faturayı da doğal olarak size kestiriyor. Bunu mutlaka durdurmamız gerek!!!
ÇOK ÖNEMLİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİ
Nette
akal@hotmail.com
diye bir adres dolanıyor O sizi msn sine ekliyor. Kesinlikle kabul etmeyin. buradan sizin kişi listenizdekileri de ekliyor Bu, yeni bir virus!!! Eğer listenizdeki de biri bunu kabul ederse saniyede siz de o da gidiyorsunuz. Bu yüzden listenizdekilere bu mesaji yollayınız...
H.Drkn

TaLHa

Nur-u Aynım
Yönetici
Genellikle bu tarz mailleri pek kaale almamalısınız çünkü forward edile edile gelen mailler ve sizdende forward yani baskalarından gelip baskalarına göndermenizi istenilen mail içerikleri genellikle -e-posta adresi toplamak için yapılan çalışmalardır. İçeriğinin gerçeklikle bir alakası yokdur. Bu mailden bizede geldi ama pek arastırmadım kaalede almadım norton ve microsoftun sitesini araştırın bakın böle bir resmi açıklamaları var mı ? %90 ihtimal ki böle bir açıklamaları yok bunuda şuna dayanarak sölüyorum resmi yapılan bir açıklama olsa bu mail içeriğinde adresleri verilirdi... Hatta bununla alakalı çok orjinal bir yazı vardı yıllar önce okumusdum bu coklu maillerin içeriklerini maddeler halinde sıralayıp gerçekliğini arastırılmış ve gerçek olmadığı ortaya çıkmış ve amacın sadece mail toplamak olduğu saptanmış herneyse belki okuyan birinde o yazı vardır payllaşırsa memnun oluruz...

Merih

Well-known member
bana günde 3-5 posta bu yazılardan geliyor mail ve kişilistemden açıkcası pek kaale almıyorum artık bu bahsi geçen mail adresleri 4 senedir bi beni eklemediler kişi listelerine sanırım :p

þualar

Active member
Genellikle bu tarz mailleri pek kaale almamalısınız çünkü forward edile edile gelen mailler ve sizdende forward yani baskalarından gelip baskalarına göndermenizi istenilen mail içerikleri genellikle -e-posta adresi toplamak için yapılan çalışmalardır. İçeriğinin gerçeklikle bir alakası yokdur. Bu mailden bizede geldi ama pek arastırmadım kaalede almadım norton ve microsoftun sitesini araştırın bakın böle bir resmi açıklamaları var mı ? %90 ihtimal ki böle bir açıklamaları yok bunuda şuna dayanarak sölüyorum resmi yapılan bir açıklama olsa bu mail içeriğinde adresleri verilirdi... Hatta bununla alakalı çok orjinal bir yazı vardı yıllar önce okumusdum bu coklu maillerin içeriklerini maddeler halinde sıralayıp gerçekliğini arastırılmış ve gerçek olmadığı ortaya çıkmış ve amacın sadece mail toplamak olduğu saptanmış herneyse belki okuyan birinde o yazı vardır payllaşırsa memnun oluruz...
Allah razı olsun bilgilendirdiğiniz icin...Ben her gelen iletiye inanıyorumda:)
Nur penceresinden de geldiği icin hic süphe etmemiştim...Dünya,herkes ne kadar farklı:(