...ßosna'da ekmek arası İncil...

turkuaz

Active member
Bosna'da ekmek arası İncil!

Kategori: BALKANLAR

Bosna’da, savaştan çıkan müslümanlar şimdi de misyoner tehlikesiyle karşı karşıya... Alman misyonerler kışlık yakacak ve gıda yardımı yaptıkları ailelere İncil de veriyor.

Alman Protestan Misyoner Teşkilat Operation Mobilisation (OM) Saraybosna’da müslümanların kışlık odunlarını temin ederek Hıristiyanlık Propagandası yapıyor.

Muhtaç durumdaki insanların acziyetlerini kullanarak dini telkinlerde bulunmak Misyoner tebliğ usullerin başında gelir. Geçtiğimiz kış Saraybosna’da Misyonerler bu ahlaksız tebliğ metodlarını sonuna kadar kullanarak, insanların en çok ihtiyaç duydukları şeylerin; yakacak odun ve gıda malzemelerinin yanında İncil dağıttılar.

Yardım ederken kilisenin reklamını yapıyorlar

Amerikan Misyonerler Birliği haber ağına teşkilatın çalışmaları hakkında bilgi veren Jael Buusag, 100 muhtaç ailenin düzenli olarak kışlık odun ihtiyaçlarını temin ettiklerini ve ara sıra da gıda yardımında bulunduklarını söyledi. Yardımlar için 30.000 Euro harcadıklarını anlatan Protestan Misyoner, 1992 ve 1995 yılları arasında süren savaşın izlerinin Balkanlardan henüz silinmediğini ve birçok evde merkezi ısıtma sisteminin bulunmadığını bildiklerini ifade ederek, bu insanlar için kışlık odunun ne kadar hayati bir ihtiyaç olduğunu farkeder farketmez işe koyulduklarını anlattı. Dağıtımlar sırasında insanlara incil hediye ettiklerini, Hıristiyanlığı anlattıklarını ve ibadet için aralarına davet ettiklerini anlatan tecrübeli Misyoner, çalışmalarının meyvelerini aldıklarını da sözlerine ekledi.

Odun alıp da Hıristiyanlığa ilgi duymayan kadın Misyonerleri üzmüş

Bosna’da faaliyet gösteren Hıristiyan teşkilatın verdiği bilgilere göre, iki yıl önce dokuz kişi Saraybosna’da Hıristiyan olmuş. Bir kadının iki yıl boyunca odun aldığını ancak Hıristiyanlığa ilgi göstermediğini görerek ne kadar üzüldüklerini anlatan Misyoner, kadının son ziyaretinde çantasından İncil’i çıkartarak onları sevince boğduğunu belirtiyor. Yakacak odunların kadının evini, hediye edilen incilin de kadının kalbini Hıristiyanlığa karşı ısıttığını düşünen Misyoner, bu sözleriyle zor durumdaki fakir müslüman Bosna halkını en zayıf taraflarından yakalayarak suistimal etmeye devam edecekleri mesajını veriyor.
TIMETÜRK /Almanya

GuLSerbeti

Well-known member
:(

Onlar batil davalarinda bu kadar sebatkar, ve caliskan....

Hak davanin insanlarina Rabbimiz sebat ve azim versin..
gaflet ten ve herturlu tembellikten arindirsi insaAllah... amin

Sereflendirdigi Islam nimetinden ayirmasin hickimseyi... :(
bu garipler BIZIM kardesimiz... :(
Kardeslik hakkini koruyabilmek Nasib etsin Mevlamiz...amin

Esirgeyen ve bağışlayan Rabb'in adıyla, âmîn.

Misyonerler bizler için Pavlus Hristiyanlığı'ndan da büyük bir tehlike, özgürlüğe, rahatlığa düşkün gençler maalesef ki bu tuzağa hemen düşüyorlar. Sitelerinde hep inandıkları üçlü tanrının sevgi, ışık olduğunu söylüyorlar. Ben de geçen yıl bu tuzağa düşmüştüm, şimdi ise kurtuldum, Rabb'ime şükürler olsun. Hristiyanlık forumuna İncil-i Şerîf'in tahrîf edildiğine dâir güzel bir yazımı koyacağım, Rabb'in izni ile.

Esenlikler.