rabbim

Eyvàh!

Well-known member
Ey Rab
Mum tek başına dua etmez
Fakat sen lütfet
Yaktığım muma
Yaşadığım zorluklarda
Aldığım her kararda
Beni aydınlatan ışığın olsun
İçimdeki her gururu
Beni boğan bencilliği
İşlediğim tüm günahları
Yakan ateşin olsun

Ailem için, tanımadıklarım için
Bugün karşılaşacağım kişiler için
Sevginin alevi olsun
Merhamet et yüreğimdeki karanlıklara
Ey Rab
Senin evinde uzun süre kalamıyorum
Sana kendimden bir parça sunuyorum
Sevgiyle bugünü yaşamama yardımcı ol

Ey Rabbim anneme babama acıyarak tevazu kanadını yere kadar indir ve onlar beni çocukken nasıl terbiye ettilerse Sen de onlara öylece merhamet et

İnancın ve sevdanın dağlara çekildiği, yüreklerin çoraklaştığı bu iklimde; Rabbim, hepimize sağlık, mutluluk ve huzur nasip et.Allah’ım; hastalığı artan, şifası güçleşen, çaresiz kalan, musibeti fazlalaşan ve Senden başka sığınak ve ümüdi olmayan kullarına merhamet et

Allah’ım bizi bir Ali (ra) gibi kıl: Minberde sözün, mihrabta ibadet etmenin, yeryüzünde işin, savaş meydanında kahramanlık ve cesaretin, Muhammed’in (asm) yanında vefanın, dinde hikmetin, toplumda sorumluluğun, hayatta abidliğin, çağında devrimin, iradede adaletin, evinde iaşe ve eğitimin ustası, üstadı, rehberi eyle, her yerde Sana kul eyle.

Nihayet olgunluk çağına gelip, kırk yaşına varınca insan şöyle der: (Ey Rabbim) Bana ve anne babama verdiğin nimetlere şükretmemi, senin razı olacağın salih amel işlememi bana ilham et. Neslimi de salih kimseler yap. Şüphesiz ben sana döndüm. Muhakkak ki ben sana teslim olanlardanım

Allahım gönlümuzde olanı hakkımizda hayırlı eyle,
Hakkımizda hayırlı olana gönlümüze razı eyle...aminnnn