Sen Bana Canımdan da Sevgilisin!

ABDULLAH4

Forum Yöneticisi
Sen Bana Canımdan da Sevgilisin!

Cenâb-ı Hak buyuruyor:

(Ey Rasûlüm!) O vakit Allâh’tan bir rahmet ile onlara yumuşak davrandın! Şâyet Sen kaba ve katıyürekli olsaydın, hiç şüphesiz, etrafından dağılıp giderlerdi…” (Âl-i İmrân, 159)

Rasûlullah (sav) buyurdular:

“Ey îmân edenler! Allâh sizi emniyet içinde tutsun! Sizi gözetsin! Sizi kötülüklerden korusun! Size yardım etsin! Sizi yüceltsin! Size yol göstersin! Sizi kendi emniyetine alsın! Sizleri her tür tâlihsizlikten sakındırsın ve dîninizi sizler için korusun!..” (Taberânî, Evsat, IV, 208; Ebû Nuaym, Hilyetü’l-evliyâ, Beyrut 1967, IV, 168.)

Abdullah b. Hişâm (ra) şöyle bir hâdise nakleder:

Bir defasında Rasûlullah (sav) ile birlikte bulunuyorduk. Rasûl-i Ekrem, orada bulunanlardan Hz. Ömer’in elini avucunun içine almış oturuyordu. O sırada Ömer (ra):
“–Yâ Rasûlallah! Sen bana canımın dışında her şeyden daha sevgilisin!” diyerek Hz. Peygamber’e olan muhabbetini ifâde etti.
Onun bu sözüne karşılık Peygamber Efendimiz:
“–Hayır, canımı kudret elinde tutan Allah’a yemin ederim ki ben sana canından da sevgili oluncaya kadar hakîkî îman etmiş sayılmazsın!”buyurdu.
Hz. Ömer hemen:
“–O hâlde vallahi şimdi Sen bana canımdan da çok sevgilisin yâ Rasûlallah!” dedi.
Bunun üzerine Allah Rasûlü (sav):
“–İşte şimdi oldu ey Ömer!” buyurdu .(Buhârî, Eymân, 3)

Her Güne Bir Esma-ül Hüsna(Allah’ın En Güzel İsimleri)

el-Kahhâr: Yenilmeyen, yegâne galip gelen, güç sahibi, her şeye istediğini yapacak sûrette gâlip ve hâkim olan demektir.

Kısa Günün Kârı

Hz. Ömer (ra)’ın gönül âleminden hisseler alalım.

Denis

Well-known member
Rasûlullah (sav) buyurdular:
“Ey îmân edenler! Allâh sizi emniyet içinde tutsun! Sizi gözetsin! Sizi kötülüklerden korusun! Size yardım etsin! Sizi yüceltsin! Size yol göstersin! Sizi kendi emniyetine alsın! Sizleri her tür tâlihsizlikten sakındırsın ve dîninizi sizler için korusun!..”
(Taberânî, Evsat, IV, 208; Ebû Nuaym, Hilyetü’l-evliyâ, Beyrut 1967, IV, 168.)

Aminn....

Rabbim bizleri mahşerde kainatın sevgilisi (s.a.v.) Efendimizin sancağı altında bulunmaktan ve şefeatinden ayırmasın. Aminn...

Teşekkür ederiz kardeşim, Allah (c.c.) razı olsun...

Son düzenleme: