cocuklara ölüm nasıl anlatılmalı(cevap lütfen)

hasret

Well-known member
Ben teyze cocuklarına ölümü anlatayım dedim,öyle bir anlatmışım ki,şimdi hepsi ölmek istiyor,ne yapıcam ben şimdi...
inanın samimane soruyorum,şimdi cocuk aklı bişey falan yapsalar kendilerine,yandık...
şimdi ölümün zahiri yüzünümü anlatsam ???
_________________________________________________ya bu konuda hic kimsenin mi bilgisi yok,,
neyse kendim araştıırayım...

Huseyni

Müdavim
Ben teyze cocuklarına ölümü anlatayım dedim,öyle bir anlatmışım ki,şimdi hepsi ölmek istiyor,ne yapıcam ben şimdi...
inanın samimane soruyorum,şimdi cocuk aklı bişey falan yapsalar kendilerine,yandık...
şimdi ölümün zahiri yüzünümü anlatsam ???
_________________________________________________ya bu konuda hic kimsenin mi bilgisi yok,,
neyse kendim araştıırayım...

Allah'tan Uzun Ömür İsteyin

burda uzun ömrün faydalarından bahsediyor, isterseniz, ölümün güzelliği kadar, uzun ömrün, ebedi hayata yönelik faydaları üzerinde de biraz durun. dünya ahiretin mezraa sıysa önce tarlayı ekip sonra ekin beklemek lazım. selam ve dua ile...

isahoca63

Yeni Üye
selemaun aleyküm

evvela ölümün bir yok oluş değil yeniden diriliş olduğunu ve bu dunyada nasıl hareket edersek evvela allaha karşı olan ödevlerimizi sonra anne babamıza ve çevredekilerimiz karşı sevgi saygımızı oradada o şekilde daha fazla kat kat ödüllendirileceğimizi bu dunyada herhangi bir şekilde fiil uygulamazsak yani sevap yönünden ahirette derecemizin düşük seviyede kalacağını seviyemizi mertebemizi arttırmak için dünyada yaşayıp güzel ameller işlememiz gereklidir...