Nasıl Zengin Oldum..

Eyvàh!

Well-known member
Nasıl Zengin Oldum..

Nasıl Zengin Oldum..

--------------------------------------------------------------------------------

ülkenin en zengin adamlarından biriyle röpörtaj yapan muhabir adama sorar..
"beyefendi bize nasıl zengin olduğunuzu anlatır mısınız?"

"tabi" der adam ve anlatmaya başlar"

"bundan 10 yıl çönce çok fakirdik, yiyecek ekmeğimiz bile yoktu akşam eve bişeyler götürmek zorundaydım ve benim cebimde sadece 5 kuruşum vardı onunla bir tek elma satın aldım, akşama kadar elmayı sildim parlattım ve onu akşam 10 kuruşa sattım, ertesi gün 10 kuruşla gidip 2 elma satın aldım ve onlarıda silip parlatarak 2 katı fiyata sattım.
bu böyle bir ay devam etti, ay sonunda bizim hanımın dayısı vefat etti ve bütün mirasını bize bıraktı.." ;D

siz ne sanmıştınız.. ;D

evvab

Well-known member
Cevap: Nasıl Zengin Oldum..

Nasıl Zengin Oldum..

--------------------------------------------------------------------------------

ülkenin en zengin adamlarından biriyle röpörtaj yapan muhabir adama sorar..
"beyefendi bize nasıl zengin olduğunuzu anlatır mısınız?"

"tabi" der adam ve anlatmaya başlar"

"bundan 10 yıl çönce çok fakirdik, yiyecek ekmeğimiz bile yoktu akşam eve bişeyler götürmek zorundaydım ve benim cebimde sadece 5 kuruşum vardı onunla bir tek elma satın aldım, akşama kadar elmayı sildim parlattım ve onu akşam 10 kuruşa sattım, ertesi gün 10 kuruşla gidip 2 elma satın aldım ve onlarıda silip parlatarak 2 katı fiyata sattım.
bu böyle bir ay devam etti, ay sonunda bizim hanımın dayısı vefat etti ve bütün mirasını bize bıraktı.." ;D

siz ne sanmıştınız.. ;D

çok hoş olmış.İnsanın yüzünde güzel bir tebessüm bırakıyor:)